respublika.lt

Pagaliau į gatves išėjo ir studentai

Šalies ir aukštųjų mokyklų valdžia iš studentų atėmė viską, ką jie turėjo, tad jaunimo protesto akcijose turėtų daugėti.

(482)
2021 lapkričio 21 14:30:00
Vidmantas MISEVIČIUS

Po ilgokos pertraukos Lietuvoje vėl įvyko didelis, žmones iš visų šalies kampelių sutraukęs, mitingas. Šeštadienį Vilniuje marširavusi akcija buvo „Pasaulinio mitingo už laisvę", tądien vykusio ir kitose šalyse, dalis. Ypatingai nudžiugino tai, kad eitynėse dalyvavo ne tik dėl savo vaikų ateities nerimaujantys tėveliai, bet ir senokai tokiose renginiuose bematyti studentai. Pastarųjų teigimu, ateityje jaunimo turėtų tik daugėti, nes dabartinė valdžios ir aukštųjų mokyklų politika iš jų atėmė visas turėtas teises bei galimybes, todėl prarasti nebėra ką.


Ateina neteisės laikai

×
nuotr. 6 nuotr.
Šeštadieninio „Pasaulinio mitingo už laisvę" akimirkos. Nuotraukos Stasio Žumbio, V.Misevičiaus

Už lygias galimybes visiems švietimo proceso dalyviams bei prieš diskriminaciją akademinėje veikloje pasisakančią studentų asociaciją subūręs Kęstutis Juočeris pabrėžė, kad dabartinė turinčiųjų valdžią savivalė privalo baigtis.

„Valdžios ir universitetų vadovybės veiksmai ne tik kertasi su jų pačių pažadais, bet ir pažeidžia tiek galiojančius teisės aktus, tiek studentų pasirašytas sutartis - pabrėžė teisę studijuojantis jaunuolis. - Valdžia žadėjo laisvę po dviejų skiepų, o dabar pareiškiama, kad tai „laisvei" reikės trijų, keturių ar dar daugiau dūrių. Valdžiai įsiteikti skubantys universitetų vadovai tokiai politikai pritaria, nors tai pažeidžia mūsų, studentų, su jais pasirašytas sutartis. Nė vienoje sutartyje nebuvo nurodyti nei privalomi skiepai, nei kažkokie „galimybių pasai", o šiandien viso to iš mūsų reikalaujama. Mes, studijuojantys teisę, kartais juokaujame, kad mokomės be reikalo, nes valdžiai panaikinus visas žmonių teises, tuoj po mokslų tapsime bedarbiais".

Pasiteiravus, kas lėmė, kad, nepaisant visų valdžios taikomų ribojimų, dalis jaunimo ir toliau lieka abejingais stebėtojais, K.Juočeris nurodė į suaugusiuosius.

„Vaikų ir jaunimo pasaulėžiūrą formuoja ne tik ugdymo įstaigos, bet ir jų namų aplinka - tėvai, seneliai, žiūrimos laidos ir filmai, klausomos naujienos ir t.t. Jeigu šiandieninis jaunimas yra apatiškas ir linkęs prisitaikyti, tame, tikėtina, yra ir juos taip išauklėjusių tėvų kaltės. Kita vertus, galime pasidžiaugti, kad vis daugiau jaunuolių „atsibunda". Jiems kyla klausimų dėl skiepų, dėl testų, dėl studijų ir vis nepavyksta gauti atsakymų. Jie nebėra tokie tikri dėl savo ateities, todėl, manau, netrukus mitinguose studentų išvysime gerokai daugiau", - prognozavo būsimas teisininkas.

Priminus, kad valdžia prieš kitaminčius nevengi imtis represijų, K.Juočeris nusijuokė: „Iš mūsų ir taip atėmė viską, ką buvo galima atimti. Mes nebeturime ką prarasti, tad bausmėmis, persekiojimu ar represijomis mūsų nebepagąsdinsi".

Noriu, kad vaikai augtų ramūs

Nepaisant susirinkusiųjų gausos, aktyvumu eitynėse ir po jų vykusiame mitinge išsiskyrė skanduotes užvedinėjusi ir savo kūrybos eiles deklamavusi Dovilė. „Vakaro žinioms" ji teigė, kad atėjo tokie laikai, kad sėdėti namie ir apsimesti, jog nieko nevyksta, nebeišeina.

„Jeigu valdančiųjų pozicija nepasikeis, jaunimas gali likti ne tik be mokslų, bet ir be darbo. Tai vestų į visišką jaunų žmonių degradaciją, - teigė mergina. - Prie šito nemažai prisideda ir nuolat augančios kainos. Pažiūrėkite, kiek šiandien kainuoja būstai. Jauni žmonės jų tikrai negalės įpirkti, tačiau norint tai nuslėpti brukama nuomonė, kad esą geriau butą ne turėti, o jį nuomotis. Arba visam gyvenimui įsipareigoti bet kada sąlygas galinčiam pakeisti bankui. Man tai netinka. Planuoju sukurti šeimą, susilaukti vaikų, tad noriu turėti savus namus. Noriu, kad mano vaikai augtų ramūs ir nebijotų, jog vieną dieną, nepaisant susitarimų, juos gali išmesti. Iš nuomojamo būsto, iš ugdymo įstaigos, iš darbovietės. Nes būtent į tai dabar viskas ir linksta".

Savo nuomonę Dovilė turėjo ir apie tai, kodėl dalis jaunimo ir toliau linkę „nematyti realybės".

„Aš nuo mažumės esu savarankiška. Dar mokydamasi mokykloje namo grįždavau tik savaitgaliais, tad teko išmokti pasirūpinti savimi. Tai lėmė, kad pasaulį matau tokį, koks jis yra. Tuo pat metu nemažai dabartinio jaunimo viską gaudavo „ant lėkštutės". Jie įprato gyventi šiltai, patogiai ir yra įsitikinę, kad tai tęsis amžinai, tad kovoti nėra reikalo. Kai kurie gali būti prisiėmę paskolų, tad, drebėdami dėl savo darbų, nors ir supranta, kas vyksta, į mitingus bijo ateiti. Belieka tikėtis, kad vieną dieną jie sugebės įveikti savo baimes, nes abejingumas ir nieko nedarymas pražūtingas bus mums visiems", - apibendrino nuo pavasario aktyviai visuomeninėje veikloje dalyvaujanti Dovilė.

Po eitynių - tęstinė akcija

Mitingo išvakarėse mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė socialiniame tinkle išplatino įrašą apie tai, kad vien mitingu, šį kartą, nebus apsiribota.

„Nuo 17:00 val. (po protesto eitynių) pradedu tęstinę akciją prie Lietuvos Respublikos Prezidentūros: „Prezidente, sugrąžinkite Konstitucijos veikimą Lietuvoje!" Reikalausiu apkaltos Konstitucijos laužytojams.

Gana taikstytis su neteise, represijomis, prievarta, viešomis premjerės I.Šimonytės ir jos kabineto narių patyčiomis iš Lietuvos piliečių, prisidengiant virusine liga, nuo kurios miršta keliasdešimt kartų mažiau žmonių, nei nuo kraujagyslių, širdies ligų, nuo vėžinių susirgimų‼

Ligas reikia gydyti vaistais, o ne brukti bandomąsias vakcinas, dažnai sukeliančias įvairias ligas ar net mirtis. Patyčiomis, Vyriausybės mobingu žmonės verčiami skiepytis, GP-ais vykdoma žmonių segregacija.

Negana šitai Konstitucijos laužytojų vyriausybei suaugusių žmonių terorizavimo, jie jau kėsinasi į mūsų mažamečius vaikus! SAM vadovas Arūnas Dulkys nusprendė nuo gruodžio 1 d. nuo 6-erių metukų mūsų vaikus visą dieną dusinti kaukėmis, nors augančiam vaikui neventiliuojamose klasėse ar vaikų darželiuose ir taip trūksta deguonies! Jie kėsinasi skiepyti mūsų vaikus ne tik nuo 12-os, bet jau ir nuo 5-erių metukų!

Akciją tęsiu sekmadienį nuo 8:00 val. iki 20:00 val. Stovės atvira palapinė, joje bus pašto dėžutė Lietuvos žmonių laiškams Prezidentui. Tikiu, kad ši akcija taps tęstine ir prie mano idėjos prisijungs daugelis Lietuvos žmonių ir ji tęsis iki tol, kol bus atkurtas Lietuvoje Konstitucijos veikimas. Nepasiduosime naikinimui ir žlugdymui. Politikai, sulaužę Lietuvos Konstituciją - privalo būti teisiami‼"

Šeštadienio protesto akcijos organizatoriai „Vakaro žinioms" patikslino, kad pirmadienį tęstinė akcija bus perkelta prie Seimo. Ten taip pat išdygs palapinė, kurioje mėnesį budės, tikėtina, iš visos Lietuvos atvažiuosiantys žmonės. Jie, pasak iniciatorių, nieko neskanduos, netriukšmaus, o 30-imt dienų stovės kaip savotiškas tylus priekaištas šalį nustekenusiems ir visuomenę supriešinusiems politikams.

Provokacija ar ateities prognozės?

Po to, kai internete pradėjo plisti kvietimas į „Pasaulinį mitingą už laisvę", netrukus pasirodė kvietimas į valdžios palaikymo mitingą. Kadangi tokios akcijos sostinėje šeštadienį surengta nebuvo, tai galima vertinti kaip nevykusį pokštą. Kita vertus, kas gali garantuoti, kad vieną dieną, tikinčiųjų mokslu ar „užingrida" pastangomis, tai netaps realybe?

„Kviečiame visus ištikimus valdžiai į palaikymo mitingą lapkričio 20 dieną (šeštadieni) 13:30 Vilniuje, prie vyriausybės! Atėjo laikas aiškiai ir nedviprasmiškai palaikyti mūsų vyriausybę ir padrąsinti ją imtis tolimesnių veiksmų užtikrinančių mūsų saugumą!

Ateikite apsirengę visiškai juodai! Vietoje bus dalinami raudoni rankų raiščiai su simbolizuotu QR kodu. Būkite paskiepyti pastiprinančiąją vakcina ir dėvėkite apsaugines kaukes! Sveikinamės laikydamiesi saugaus 2 metrų atstumo priešais save pakeldami ranką 60 laipsnių kampu ir ištardami „už Ingridą!".

Po palaikymo mitingo judėsime link Katedros aikštės tikrindami Galimybių Pasus bei priminsime kad nelojaliems valdžiai (t.y. nevakcinuotiems) ir jų vaikams ateityje gali būti taikoma galutinio sprendimo priemonė!

Dalinkitės ir kvieskite visus! Atėjo laikas ryžtingesniems veiksmams! Už Ingridą!"

P.S. Neoficialia, redakciją pasiekusia, informacija, akcijos išvakarėse kai kuriuos jos iniciatorius ir koordinatorius aplankė VSD pareigūnai ir rekomendavo susilaikyti nuo per daug radikalių skanduočių...

 

 

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (482)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • TVARKA: Norint dokumentuose pakeisti Lietuvos piliečio vardą ir pavardę į nelietuvišką formą, reikės prieš tai deklaruoti tautybę, sako teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.
  • TURTAS: Vyriausybė trečiadienį nusprendė perduoti Ukrainos specialiosioms karinėms pajėgoms 24 nešiojamus termovizorius, kuriuos šiuo metu turi Lietuvos kariuomenė - jų likutinė vertė 342 tūkst. eurų.
  • ĮTARIMAI: Utenos rajono meras socialdemokratas Alvydas Katinas sako, kad ikiteisminis tyrimas dėl piktnaudžiavimo Utenos ligoninėje jam buvo staigmena.
  • PASIŪLYMAI: NATO artėja prie savo rašytinių pasiūlymų Maskvai užbaigimo ir turėtų juos pateikti dar šią savaitę, trečiadienį pranešė Aljanso diplomatai.
  • SANKCIJOS: Kremlius trečiadienį pareiškė, kad asmeninės sankcijos Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui nebūtų skausmingos, bet duotų priešingus rezultatus, kalbant apie pastangas mažinti įtampą dėl Ukrainos.
  • ŠILUMA: Centralizuotai tiekiama šiluma Kaune ir Jurbarke vasarį bus brangesnė nei sausį.
  • PRITARĖ: Vyriausybė trečiadienį pritarė Lietuvos piliečių rengimo pilietiniam pasipriešinimui strategijai, kurios esmė yra didinti atsparumą galimoms grėsmėms.
  • TRANZITAS: „Lietuvos geležinkeliams“ nuo vasario 1-osios nutraukiant sutartį su „Belaruskalij“ apribota rizika, kad draudimai bus apeinami ir baltarusiškų kalio trąšų tranzitas tęsis, teigia Lietuvos užsienio reikalų ministras.
  • DERYBOS: JAV ir Europos pareigūnai derina veiksmus su gamtinių dujų tiekėjais visame pasaulyje tam atvejui, jei Rusija per konfliktą dėl Ukrainos nutrauktų tiekimą.
  • AVARIJA: Milijonai žmonių antradienį liko be elektros energijos, trijų Centrinės Azijos šalių tinklus ištikus didžiulei avarijai.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar logiškas A.Dulkio sprendimas leisti dirbti kai kurių sričių darbuotojams sergant Covid?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurioje tvoros pusėje stovintys asmenys Jūsų nuomone labiau pažemino Sausio 13-osios aukas?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-6 -1 C

0 +3 C

 

+1 +3 C

-2 +3 C

+1 +4 C

 

0 +2 C

0-7 m/s

0-10 m/s

 

0-10 m/s