Po to, kai Laisvės partijos frakcijos Seimo narys Marius Matijošaitis buvo apkaltintas orgijomis Seimo viešbutyje ir ukrainiečių engimu, politiko elgesį nagrinėti ėmėsi Seimo etikos ir procedūrų komisija. Tačiau galiausiai tyrimas buvo nutrauktas.
Priežastis - nepavyko nustatyti, ar Seimo narys, kai dėl triukšmo į jį kreipėsi Seimo viešbutyje gyvenantys ukrainiečiai, tikrai atkirto: „Jei esat kažkuo nepatenkinti, padarysiu taip, kad per savaitę būtumėte iškraustyti iš Seimo viešbučio..."
Dėl M.Matijošaičio keliamo triukšmo Seimo viešbutyje ir galimai neetiško politiko elgesio į Seimo etikos ir procedūrų komisiją kreipėsi Seimo narys Mindaugas Puidokas. Jis komisijai pranešė, kad yra užleidęs savo butą Seimo viešbutyje ukrainiečiams. O vieną dieną jam paskambino ukrainiečiai ir pasiguodė, kad „paryčiais, apie 4 val., neapsikentę ėjo raminti triukšmingų kaimynų, prašydami bent patildyti muziką. Vietoj to, duris atidaręs asmuo, matyt, buto šeimininkas, pagrasino: „Jei esat kažkuo nepatenkinti, padarysiu taip, kad per savaitę būtumėte iškraustyti iš Seimo viešbučio..." Politikas savo skunde nurodė, kad situacija žinoma ir Seimo kanceliarijai, tačiau į gaunamas pastabas Seimo narys M.Matijošaitis nereaguoja.
Ginasi kalbos barjeru
Seimo etikos sargams kreipusis į kaltinamą M.Matijošaitį, politikas neslėpė, kad pokalbis dėl keliamo triukšmo su ukrainiečiais buvo. Komisijai buvo paaiškinta, kad nakties metu pas M.Matijošaitį atėjo aukščiau gyvenanti ukrainietė ir pasiskundė negalinti užmigti dėl garsios muzikos. M.Matijošaitis neva pasiūlė jai užeiti, išgerti arbatos, pasikalbėti, tačiau moteris atsisakė. Muzika tuo metu grojo negarsiai. Tačiau po pokalbio Seimo narys toliau muzikos klausėsi per ausines. M.Matijošaitis pažymėjo, kad aukščiau gyvenantys kaimynai dėl menkiausio garso net ir dienos metu stuksena jam į lubas. Tokią informaciją Seimo narys pateikė jį svarstančiai komisijai. Savo paaiškinime M.Matijošaitis griežtai paneigė sakęs: „Jei esat kažkuo nepatenkinti, padarysiu taip, kad per savaitę būtumėte iškraustyti iš Seimo viešbučio..." „Laisvietis" tikina, kad nesusipratimas galėjęs įvykti dėl kalbos barjero: kaimynė kalbėjo ukrainietiškai, Seimo narys - angliškai.
„Jis taip pat neigia kaltinimus dėl keliamų orgijų, besilankančių pašalinių asmenų. Su kaimynais situaciją išsiaiškino, jų atsiprašė. Taip pat kalbėjosi ir su asmeniu, su kuriuo Seimo kanceliarija yra oficialiai pasirašiusi sutartį dėl būsto suteikimo. Jie vienas kito atsiprašė dėl susiklosčiusios situacijos, kaimynas pretenzijų neturėjo", - rašoma Etikos ir procedūrų komisijos išvadoje. Joje taip pat atkreipiamas dėmesys, kad apie konfliktą viešai kalbėjusioms ukrainietėms - mamai ir dukrai - tą vakarą pasirodė, kad su jomis bendravęs Seimo narys apsvaigęs. Nors pats politikas tikino, kad bendravo tik su viena iš ukrainiečių.
Tyrimą nutraukė
Visgi Etikos ir procedūrų komisija pažymėjo, kad ankstesniame Seimo viešbučio apraše buvo nurodyta, kad Seimo nariui draudžiama triukšmauti nuo 22 val. iki 7 val., tačiau vėliau ši tvarka buvo panaikinta ir šiuo metu nėra atskirų teisės aktų, draudžiančių triukšmą Seimo viešbutyje.
„Nors šiuo metu galiojantys teisės aktai, reglamentuojantys Seimo narių gyvenimą Seimo viešbutyje, nenustato draudimo kelti triukšmą nakties metu, tačiau toks draudimas yra nustatytas Administracinių nusižengimų kodekso straipsnyje „Viešosios rimties trikdymas". Atsakomybę dėl šio nusižengimo taiko Lietuvos policija", - nurodė komisija. Ir priminė, kad Vyriausioji tarnybinės etikos komisija savo sprendimuose yra ne kartą pabrėžusi, kad Seimo nariams yra taikomi aukštesni veiklos skaidrumo ir atsakomybės standartai nei paprastiems valstybės pareigūnams ar tarnautojams.