Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), pernai spalį iš Vyriausybės užsiprašiusi 19-os naujų tarnybinių automobilių, dabar prašo jau 34-ių.
VMVT graudena, kad šį mėnesį numato grąžinti 24 tarnybinius lengvuosius automobilius, šiuo metu nuomojamus pagal veiklos nuomos sutartį, dar 15 tarnybinių lengvųjų automobilių dėl blogos techninės būklės pripažinti netinkamais naudoti ir planuojami parduoti viešajame prekių aukcione arba likviduoti.
„Nuo 2021 m. VMVT pavedama nauja funkcija - susietosios paramos už mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas kontrolės funkcija, kuri pareikalaus per metus atlikti apie 2750 pareiškėjų patikrinimų", - tikinama Žemės ūkio ministerijos pagal VMVT prašymą parengtame projekte.
Ministerija pritaria VMVT prašymui leisti jai nuomotis pagal veiklos nuomos sutartį 34 tarnybinius lengvuosius automobilius, kurių kiekvieno vertė - ne didesnė kaip 19 tūkst. eurų be PVM.
VMVT pateikė duomenis, kad 34 automobilių, nuomojamų pagal veiklos nuomos sutartį, planuojamos išlaidos sudarytų: kuras - apie 30 tūkst. eurų per metus; veiklos nuoma - apie 81,6 tūkst. eurų, draudimo išlaidos - apie 12 tūkst. eurų per metus.
Pernai spalį VMVT buvo kiek kuklesnė - buvo pateikusi prašymą 19-os naujų automobilių nuomai. Ir pigesnių - iki 17 tūkst. eurų be PVM. Irgi buvo nurodžiusi tą pačią naują funkciją - susietosios paramos už ūkinius gyvūnus reikalavimų įgyvendinimo kontrolės. Be to, tarnyba tada argumentavo, kad naujų mašinų reikia ir siekiant įgyvendinti STT rekomendacijas dėl gyvūnų gerovės kontrolės stiprinimo, privalo užtikrinti VMVT veterinarijos inspektorių rotaciją ir nedelsiant sudaryti jiems galimybes skubos tvarka (24 valandas septynias dienas per savaitę, - aut. past.) nuvykti į objektą dėl skubios kontrolės veiksmų atlikimo.
Tiesa, pastarasis argumentas, kad automobilių reikia siekiant užtikrinti gyvūnų gerovę, kėlė didelių abejonių, mat VMVT gyrėsi, kad kontrolę ir taip vykdo. O pasigyrė todėl, kad dėl to buvo kilę rimtų abejonių, Žemės ūkio ministerija šiuo klausimu pernai rugsėjį net kreipėsi į STT, prašydama įvertinti situaciją dėl galimos korupcijos VMVT.
Ministerija nurodė, kad kreipiasi į STT, atsižvelgdama į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją, jog VMVT vadovybė ir darbuotojai, žinodami apie žiauraus elgesio su gyvūnais ir jų kankinimo veisyklose atvejus, galimai neinicijuodavo įstatyme numatytos gyvūnų perdavimo globėjui ir konfiskacijos procedūros, neužtikrino nelegalaus gyvūnų augintinių veisimo ir prekybos kontrolės, nekontroliavo nelegalaus gyvūnų augintinių įvežimo į Lietuvos teritoriją.