respublika.lt

Nelegalai - plūsta, valdžia - trypčioja, žmonės - piktinasi (229)

2021 rugpjūčio 02 07:14:00
Olava STRIKULIENĖ

„Respublikos" savaitės žmonės - pasienio savivaldybių miestelių gyventojai, kurie patys stengiasi apsiginti nuo nelegalų invazijos. Patys stoja ginti ne tik savo, bet ir visų Lietuvos gyventojų teisę netapti Afrika. Su kolonizuotomis Dieveniškėmis, Kapčiamiesčiu ir t.t.

×
nuotr. 1 nuotr.
Prieš valdžios ketinimus migrantus apgyvendinti Dieveniškėse miestelio gyventojai protestavo ir prie Vidaus reikalų ministerijos, ir prie Vyriausybės. Eltos nuotr.

 

Vyriausybė, nepasitarusi su Dieveniškių gyventojais, susiruošė tuščioje miestelio Technologijų ir verslo mokykloje įkurdinti nelegalus. Būtų keista, kad bendruomenė, paskutinio gyventojų surašymo duomenimis, teturėjusi 720 narių, su tuo nuolankiai sutiktų. Kaip veršiai. Juolab kai nelegalai įsikurtų pačiame miestelio centre, tik už 24 metrų nuo veikiančios Dieveniškių mokyklos-gimnazijos.

Kai kurie šalies valdantieji net į jiems per prastas Turniškes nesikėlė, kad nesumažintų savo asmeninio komforto. O gražūs pasienio savivaldybių miesteliai aukojami ateiviams in corpore. Kad ateiviai juos apdergtų, sumažintų čia esamo nekilnojamojo turto vertę. Natūralu, kad žmonės ir bijo, ir priešinasi. O kai niekas jų protestų neklauso, priešinsis, pyks dar labiau. Čia mūsų žemė, - piktinosi dieveniškiečiai, - padarys Dieveniškių kraštą negyvenama sala, tinkama tik migrantams.

Malis jų laukia

Garantuoju, kad nepatenkintas ir Kapčiamiestis. Tik bijo prieštarauti. Nepatenkinti ir Rūdninkai. Teturintys 492 gyventojus. Tiesa, didžiulį palapinių miestelį stato ne pačiuose Rūdninkuose, bet netoli esančiame kariniame poligone. Bet žmonės juk turi kojas. Negi Afrika ir Arabija į Rūdninkus net neužsuks? Visai nesmalsūs? Oazė, kurioje nėra kupranugarių, nedomina? Negi rūdninkiečiai neis į girią grybauti, o jei eis, tai nesutiks nė vieno atvykėlio? Tad žmonės, o jų, anot vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, buvo apie 150, užtvėrė kelią, vedantį į poligoną. Ir neleido pravažiuoti transportui, vežančiam palapines bei kitą įrangą. Kažkas poligone net uždegė kelias padangas. Skandalas! A.Bilotaitė tai pavadino pikta, tyčine provokacija. Bet ministrė tegul pratinasi. Nelegalai, kai ims veržtis iš palapinių, sudegins ne tik dvi padangas. Visą poligoną pavers, atsiprašau, kiaulide. Ir palapines apgriaus. Pridarys įvairiausių piktų, tyčinių provokacijų. Ką gi, valdžia ką tik „integravo" į Vilniaus kultūrą romų taborą. Dabar galės integruoti į Rūdninkus Afriką. Ir turėti Lietuvos kariuomenėje vieną itin karingą poligoną. Dieną, naktį pasiruošusį itin karingiems veiksmams. Tiesa, Prancūzija prašo, kad atsiųstume savo karių į Malį. Galėtume pranešti, kad tuoj atsiųsime. Tik šiek tiek daugiau nei prašo. Bet išlipę Malyje iš lėktuvų tikrai bus labai karingi.

Kibernetinė ataka su šlepetėmis

Valstybės saugumo departamentas (VSD) savo ruožtu pranešė, kad žmonių pasipriešinime prieš nelegalų įkurdinimą jų kaimynystėje jokių antivalstybinių grupių veiklos nefiksuojantis. Niekas sąmoningai kurios nors užsienio valstybės užduočių prieš Lietuvą nevykdo. Bet kai tas pats VSD daugiau nei 30 metų nemato, kad siena su Baltarusija - kiaura, tai ar galima jo akylumu pasitikėti? Statė sau rūmus, gąsdino kibernetinėmis atakomis, o ataka atėjo visiškai pėsčia. Ne elektroninė. Su šlepetėmis.

O kaip tada pavadinti Europos Sąjungos vadovybės suformuluotą užduotį laikyti nelegalus ten, kur jie pirmiausiai į ES teritoriją įbėgo. Šią kitoje ES valstybėje, tai yra Belgijoje, suformuluotą užduotį Lietuvos valdžia šiuo metu net labai sąmoningai vykdo. Valdžia piktinasi ne atvykėliais, be leidimo ir asmens dokumentų čia įlindusiais, bet dieveniškiečiais. Kad nepakankamai svetingi. Tai kas gi vykdo užduotį prieš Lietuvą? Kas dėl iškreipto humanizmo ir iškreipto žmogaus teisių suvokimo atiduoda Lietuvą barbarams? O kur čia gyvenančių mūsų piliečių teisės? Negi teritoriją, kur nuo seno gyveno lenkų tautinė mažuma, užklosime arabais. Tol klosime, sluoksniuosime, kol patys tapsime tautine mažuma. Kur pažvelgsi - visur arabai.

Kriminalas visur yra tik kriminalas

Turėtume akcentuoti ne žmogaus rasę, odos spalvą, tikėjimą, lytį, netgi ne kultūrą, bet kriminalinį faktą. Subjektas, neturintis tapatybę patvirtinančių dokumentų, savavališkai ir neteisėtai įžengė į mūsų valstybės teritoriją. Veikdamas nusikalsti susitarusių asmenų grupėje. Nes nelegalai nėra naivūs mulkiai. Jie puikiai suprato, ką daro, todėl yra pakaltinami. Jie įžengė pas mus iš Baltarusijos, kurioje nėra karo. Vadinasi, toks asmuo nėra pabėgėlis. Jis paprasčiausias kriminalinis nusikaltėlis. Nuo kada valdžia nesodina kriminalinių nusikaltėlių už grotų, bet jais apdovanoja pasienio savivaldybes? Gal tuoj apdovanos ir Pravieniškių žudikais?

Lietuva yra vienintelis lietuvių tautos butas. Šis butas, mūsų labai „toliaregiškų" visų valdžių pageidavimu, buvo atlapomis durimis. Nei rakto, nei spynos. Tačiau niekas pas mus per daug į būstą nelindo, nes nesame turtingi. Be to, žiemą būstas per šaltas. Tad faktiškai „virėme savo sultyse". Vieni svaigo tolerancija. Kiti iš būsto pabėgo. Dėl įvairių ekonominių priežasčių, sielų saviraiškos ir t.t. Bet laukinių lietuvių ordos tikrai nešturmavo kitų valstybių pasienių, nelindo į svetimus autofurgonus, peiliais nepjaustė tentų. Net mūsiškiai banditai į kitų valstybių teritorijas įvažiuodavo aristokratiškai. Ne pasislėpę „fūros" šaldytuve, bet savo nuosavu transportu. Arba kaip turistas. Arba kaip lydintis sportininkus. Lietuviui „ne fasonas" bruktis į Vakarus avint šlepetes. Jis išlaiko lygį. Asmens dokumentų grioviuose nemėto. Jei pasas - ne jo, tai pase bent nuotrauka jo. Tad tie, kurie dabar brukasi į Lietuvą jau ne šimtais, bet tūkstančiais, yra visiškai kita stilistika. Svetima netgi Lietuvos piliečiui banditui. Jau nekalbant apie nekriminalizuotus mūsų piliečius.

Batonas prieš toleranciją

Kita vertus, gal politikai nelegaluose įžvelgia kažką bendro? Sielų brolystę? Vienas bendras požymis yra. Tiek nelegalai, tiek visi Europos politikai vienodai meluoja. Tik vieni mulkina rinkėjus, o kiti bando apmulkinti pačius politikus. Ir jiems, nelegalams, sekasi. Apmulkino net Vokietijos kanclerę, tad A.Bilotaitę, Dovilę Šakalienę ar net pačią Viliją Blinkevičiūtę apkvailinti daug lengviau. Kūnu stos už tolerantiškąją Europą, o tuo metu nelegalai Kapčiamiestyje švaistysis per langus batonais. Nes pageidaus ryžių.

Dar vienas pastebėjimas. Prasidėjus neteisėtų imigrantų invazijai, užtilo visi etatiniai socialinių tinklų propagandistai. Mokę regionų „tamsuolius" tolerancijos ir šiuolaikiško požiūrio į žmogaus lytį. Dabar galėtų dumti į Kapčiamiestį ir pamokyti tamsius atvykėlius teisingo požiūrio į batoną. Ir asmens higieną. Ir išvadinti netaisyklingai dėvinčius kaukes „bybianosiais". Bet tyli. Kaip visais laikais tylėjo skystablauzdžiai „humanitarai", kai Lietuvai grėsė pavojus. Ir dabar bijo, kad taps rasistais, ksenofobais. Praras pažangų veidą ir finansavimą.

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (229)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • PARDUOTUVĖS: Praėjusią savaitę, lyginant su praeitų metų analogiška savaite, srautai tose 75 parduotuvėse, kuriose tikrinami „galimybių pasai“, sumažėjo apie 30 proc., teigia Maxima atstovai.
  • SUPIRKIMAS: Vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina Lietuvoje rugpjūtį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų mėnesiu, per metus pakilo 18,2 proc., iki 309,31 euro už toną.
  • PARAMA: Europos Sąjungos (ES) šalys pažadėjo Prancūzijai savo paramą ginče su Australija ir JAV dėl žlugusio povandeninių laivų sandorio.
  • INFLIACIJA: „Eurostat“ duomenimis, liepą metinė infliacija Lietuvoje buvo viena didžiausių Europos Sąjungoje, siekė 4,3 proc.
  • COVID-19: Australijos krepšinio lygoje žaidžiantis krepšininkas neteko darbo, nes atsisakė pasiskiepyti nuo kovido.
  • NEDARBAS: Latvijoje nedarbas sumažėjo iki 6,9%, tuo tarpu Lietuvoje jis siekia - 12,2%.
  • NARKOTIKAI: Indijoje konfiskuota 2,7 milijardo vertės heroino, kuris atkeliavo iš Afganistano.
  • ATLYGINIMAI: Dėl padidėjusių dujų kainų Achema stabdo vieną iš dviejų amoniako cechų ir tai gali paveikti 400 darbininkų darbo vietas bei pajamas.
  • RENTGENAS: Muitinės departamentas iš kinų perka rentgeno aparato įrengimą Kenos muitinėje pasienyje su Baltarusija.
  • ŠILDYMAS: Visoje Lietuvoje rugsėjo mėn. už šilumą mažiausiai moka AB „Kauno energija" aptarnaujami vartotojai (3,26 ct/kWh su PVM), daugiausiai – UAB „Litesko" filialo „Biržų šiluma" aptarnaujami vartotojai (9,01 ct/kWh su PVM).
Daugiau

Dienos klausimas

Ar piniginis atlygis paskatintų skiepytis nuo COVID-19?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate rugsėjo 10d. mitingą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+4 +7 C

+4 +7 C

 

+2 +12 C

+6 +12 C

+6 +13 C

 

+9 +14 C

0-5 m/s

0-4 m/s

 

0-11 m/s

       

Nuorodos