respublika.lt

Nekaltos pamokėlės apie šeimų įvairovę (50)

2019 sausio 31 20:47:11
Justina GAFUROVA

Šalies pedagogai gauna kvietimus kelti kvalifikaciją lytiškumo ugdymui. Tam jau sukurtas ištisas seminarų ciklas apie lytiškumo, seksualumo ir šeimų įvairovę, kurį organizuoja VDU profesoriai. Mokytojai baiminasi, kad už 160 eurų mokestį profesoriai ruošia jiems mokymus, kaip mokiniams perduoti seksualinių mažumų propagandos idėjas mokykloje, vadindami tai kvalifikacijos kėlimu.

×
nuotr. 8 nuotr.
Nekaltos pamokėlės apie šeimų įvairovę. Arūno Bernacko koliažas.

 

Sukurta VDU mokslininkų

Neseniai mokytojai ėmė gauti kvietimus dalyvauti VDU profesorių rengiamame seminare „Lytiškumas ir šeimos šiuolaikiniame pasaulyje: įvairovė ir jos iššūkiai“.

Mokytojus ketinama supažindinti su lyčių, seksualumo ir šeimų sampratų įvairove, jos formavimosi pagrindais ir socialinėmis pasekmėmis. Seminarus ves VDU mokslininkai - dėstytojai: Artūras Tereškinas, Aušra Maslauskaitė, Milda Ališauskienė, Kristina Žardeckaitė-Matulaitienė, Jurga Bučaitė-Vilkė.

„Lytiškumo, seksualumo ir šeimų įvairovė yra šiuolaikinės visuomenės tikrovė, kurią būtina aptarti ir pažinti jau mokykloje. Ši programa supažindina su lytiškumo, seksualumo ir šeimų įvairovės problematika, kviečia be išankstinių stereotipų pažvelgti į vis dar dažnai tabu Lietuvoje esančias temas, pateikia interaktyvias užduotis ir rekomendacijas, kaip apie tai kalbėtis su moksleiviais“, - paaiškina viena iš programos rengėjų, VDU Sociologijos katedros vedėja prof. Milda Ališauskienė.

Seminarų programą iš viso sudaro 80 valandų susitikimų, konsultacijų ir individualaus darbo. Viso seminarų ciklo kaina pedagogui - 160 eurų, kuriuos reikia pervesti į universiteto sąskaitą. Naujoji programa „Lytiškumas ir šeimos šiuolaikiniame pasaulyje: įvairovė ir jos iššūkiai“ yra skirta mokytojams, kurie dirba arba ruošiasi dirbti ir taikyti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos programą „Sveikatos, lytiškumo ugdymo ir rengimo šeimai“. Tačiau įdomu tai, kad analizuojant minėtą ministerijos patvirtintą programą apie šeimų ar lyčių įvairovę ten nė neužsimenama. Priešingai, lytiškumo ugdymo siekiu nurodomas „savo prigimtinio lytinio tapatumo suvokimas, atsakingas lytinis elgesys.“ Pasiteiravus, ar toks seminaras iš tiesų atitiks patvirtintą programą, ministerija informavo, kad „profesionalūs mokslininkai, kurie patys turi teisę parengti ir pasiūlyti kvalifikacijos tobulinimo programas, taip pat jie yra kompetentingi nuspręsti, ar programa atitinka Sveikatos, lytiškumo ugdymo ir rengimo šeimai programos nuostatas“.

„Vakaro žinių“ kalbintas VDU rektorius Juozas Augutis sakė apie seminarą nežinantis ir su planuojamu mokytojams dėstyti turiniu nesusipažinęs, tačiau patikino savo universiteto profesoriais pasitikintis. „Įsivaizduoju, kad tai gali būti diskusija. Tikrai tai negali būti privaloma. Pasidomėsiu ir pasikalbėsiu su profesūra, bet avansu galiu patikinti, kad seminare neturi būti nukrypimų palaikant vieną ar kitą pusę. Esame valstybinis universitetas ir nesame užėmę jokios pozicijos. Universitete nėra išankstinių nusistatymų, viskas grįsta moksliniais tyrimais“, - sakė J.Augutis.

Rektoriaus žiniomis, tokie kursai gali būti tik laisvai pasirenkami, o paklaustas apie jų kainą, buvo įsitikinęs, kad pedagogai neturėtų jos mokėti iš savo kišenės. „Kursai gali būti užskaityti kaip kvalifikacijos kėlimas, bet jie yra savanoriški. Anksčiau mokytojų kvalifikaciją organizavo privačios kompanijos, dabar į šį lauką grįžta ir universitetai. Kol kas universitetai papildomų lėšų tokiems kursams negauna, o mokyklos ar savivaldybės gauna lėšas mokytojų kvalifikacijos kėlimui. Todėl, manau, kad mokytojai savo lėšomis neturėtų mokėti už kvalifikacijos kėlimą. Tai turėtų apmokėti mokykla arba savivaldybė“, - tikino rektorius.

Įžvelgia vaikų žalojimą

Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos biologijos mokytojas Romas Darafėjus „Vakaro žinioms“ sakė, manantis, kad lytinis ugdymas neturėtų būti atiduotas į visų mokytojų rankas. „Biologams šios temos priklausydavo ir anksčiau, tad papildomo pasiruošimo mums nereikėjo. Apie šeimų ir lyčių įvairovę su vaikais nekalbame. Taip, pasakome vaikams, kad homoseksualumas egzistuoja, tačiau to neprilyginame šeimai. Tai jokiu būdu negali būti pagrindinė lytiškumo ugdymo tema. 7-8 klasėje, mano supratimu, kalbėjimas tokiomis temomis būtų vaikų žalojimas ar net pastūmėjimas tam tikra kryptimi“, - sakė R.Darafėjus.

Kai lytiškumas ugdomas integruotai į visus dalykus, pedagogo nuomone, kyla pavojus, kad vaikai iš skirtingų pedagogų išgirs skirtingas vertybes: „Manau, kad taip ir vyksta. Gali būti proteguojamos asmeninės pažiūros. Todėl, ypač dirbant su jaunimu, negali tokių temų dėstyti bet koks mokytojas. Pasakoti vaikams kad gali būti bet kokios santuokos ir bet kokie tarpusavio ryšiai gali būti lygiaverčiai, manau, yra pavojinga.“

R.Darafėjus pastebi, kad kalbant su vaikais apie lytiškumą, svarbus tėvų leidimas: „Mano sūnus jau baigęs mokyklą, tačiau tikrai nenorėčiau, kad kažkas, atėjęs į mokyklą, propaguotų mano vaikui homoseksualius santykius.“


Lietuvos tėvų forumo tarybos narė Jolanta LIPKEVIČIENĖ:

- Esu dalyvavusi ne viename panašiame seminare. Visi jie įvelkami į gražią pakuotę ir skambias frazes, po kurių slepiasi gender ideologijos propaganda. Kol neprabus mūsų sąmoningumas, šis propagandos traukinys ir toliau važiuos. Nereikia apsigauti, manant, kad tai nekalti seminarai. Tokiuose seminaruose organizuojamos įvairios interaktyvios veiklos, suteikiama daug vertingos informacijos. Tačiau lyg tarp kitko infiltruojamos gender ideologijos nuostatos. Gender teorija pateikiama kaip modernumas ir nauji vėjai. Deja, matant, kad tokie mokymai ir seminarai toliau gausiai organizuojami, tenka pripažinti, kad mūsų šalies daliai pedagogų vis dar trūksta kritinio mąstymo ir vertybinės krypties. Pedagogai galvoja, jei mokymus veda aukštus mokslinius laipsnius turintys lektoriai, tai jų pateikiamos žinios turi būti vertingos. Neturinčiam tvirto emocinio ir dvasinio stuburo žmogui galima daug ką įdiegti. Gender propagandai pasidavę mokytojai gali padaryti daug žalos vaikų mąstymui.

Esu girdėjusi, kaip tokio pobūdžio seminaruose medikai skatina ankstyvą 14-16 metų jaunuolių lytinį aktyvumą ir net siūlo išrašyti kontraceptikų. O po panašių mokymų mokykloje mokytojams paliekama metodinė medžiaga darbui su vaikais. Su ja nėra supažindinami tėvai. Joje įduodama žinutė, kad homoseksualus galėtume suprasti tik pabuvę jų kailyje. Dar geriau - ir patiems tai išbandyti. Tokių seminarų užuominas esu pastebėjusi jau daugiau kaip prieš 10 metų.

Planuojamuose VDU seminaruose, spėju, nebus nieko naujo, tai tik aukštesnis šios ideologijos sklaidos lygis. Retai suabejojama žmonėmis, turinčiais mokslo cenzą. Profesoriai ar daktarai neva negali klysti ar būti suklaidinti. Tačiau tai tik aukštesnio lygio klastingas žaidimas. Nei žmogaus pavardė, nei jo atstovaujama įstaiga, nei jo mokslo laipsnis savaime nepadaro jo teisaus. Tradicinė šeima yra laiko patikrinta vertybė, ant kurios pamato tūkstančius metų kuriamos valstybės.

Ministro pozicija

Neseniai pareigas pradėjęs eiti švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius „Vakaro žinioms“ sakė, kad apie rengiamus VDU mokymus dar negirdėjęs, tačiau patikino, kad jų turinys turėtų atitikti ministerijos patvirtintą programą: „Jeigu neatitinka, turėtų būti universiteto atsakomybė. Programa yra ir vertybiniu, ir teisiniu požiūriu suderinta. Reikalausime, kad jos būtų laikomasi.“ Supažindinome A.Monkevičių su ministerijos pateikta informacija esą kvalifikacijos kėlimui akredituota įstaiga kompetentinga pati nuspręsti, ar mokymai atitinka programą. Jis nesutiko. „Teisiškai - taip. Tačiau kalbame apie ministerijos patvirtintą programą. Jeigu jie ją įgyvendina, turi jos laikytis. Man tai yra svarbu ir įdomu, dar pats pasidomėsiu“, - patikino A.Monkevičius.

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (50)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • SALVĖS: patrankų salvėmis visoje Jungtinėje Karalystėje šeštadienį pagerbtas miręs karalienės Elžbietos II vyras princas Philipas.
  • MUITAI: Europos Sąjunga (ES) siekia sumažinti įtampą ginče dėl muitų tarp JAV ir Europos ir pasiūlė šešiems mėnesiams stabdyti visų abipusių muitų taikymą.
  • VAKARĖLIS: šeštadienio naktį Vilniuje policijai pranešta apie vykstantį triukšmingą vakarėlį. Jame linksminosi daugybė studentų.
  • GALIMA PATIEMS: nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad kiekvienas žmogus, kuriam patvirtinta COVID-19 liga, gali prisidėti prie viruso plitimo sustabdymo užpildydamas anketą, kurią galima rasti pagal šią nuorodą atvejis.nvsc.lt. - kuo greičiau žmogus pateiks epidemiologinę informaciją, tuo greičiau bus izoliuoti su užsikrėtusiuoju bendravę ir kitiems riziką užsikrėsti galintys kelti žmonės.
  • VIRŠ BALTIJOS: Europos jūrų saugumo agentūra Lietuvoje pradeda nuotolinio pilotavimo orlaivių, stebinčių laivų taršą, misiją, kuri padės sustiprinti Baltijos jūros aplinkos apsaugos kontrolę ir taršos prevenciją.
  • ATRADIMAS: Egipto archeologai teigia atkasę didžiausią iki šiol Egipte atrastą 3000 metų senovės miestą, gyvavusį valdant faraonui Amenhotepui III, sakė egiptologas Sahi Hawassas.

  • IDĖJA: Lietuvos kultūros politikos institutas pritaria idėjai pastatyti paminklą Justinui Marcinkevičiui ir siūlo, kad geriausia vieta statybai būtų Odminių skveras Vilniuje.

  • PAVOJINGA: Karibų jūros rytinėje dalyje esančioje Sent Vinsento saloje paskelbtas nurodymas evakuotis kai kuriems gyventojams, nes greitu metu gali išsiveržti Sufriero ugnikalnis, kuris stūkso už 20 km nuo salos sostinės Kingstauno.
  • AUKŠTAI: penktadienį į Tarptautinę kosmoso stotį iš Kazachstane esančio Baikonūro kosmodromo išskris trys astronautai - nešančioji raketa „Sojuz 2.1a“ turėtų pakilti 7 val. 42 min. Grinvičo (9 val. 42 min. Lietuvos) laiku.
  • KELIUOSE: Anykščių ir Ignalinos rajonuose valstybinės reikšmės keliai vietomis slidūs dėl ant kelių dangų susiformavusio plikledžio, slidžius kelių ruožus barsto AB „Kelių priežiūra“, o likusioje šalies dalyje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, vietomis drėgnos.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar sutinkate, kad Lietuvoje turėtų nedelsiant atsirasti imuniteto pasai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už ką balsuotumėte?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
2. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
3. Ruoškitės: valdžia perka informaciją apie COVID-19. Gąsdinimų bus daug
4. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
5. Civilizacijos griovimas yra užsakytas ir apmokėtas
6. Vitas Tomkus: APIE NACIONALINES VERTYBES, NACIONALINĘ LRT IR NACIONALINĘ IDĖJĄ
7. Olava STRIKULIENĖ: Konservatoriai rezga pokyčius rinkimuose
8. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
9. Teisininkas Dominykas Vanhara: trys pandemijos valdymo klaidos
10. Olava STRIKULIENĖ: Mes buvome teisūs, o „delfiukai“ ir „15minučiai“ vėl apsikvailino!
11. Manifestas prieš politinį korektiškumą
12. Dvejopi standartai jau įgriso
13. Olava STRIKULIENĖ: Laisvoji A.Tapino televizija - priklausoma nuo labdaros kaip benamis šuo
14. Gintaras Furmanavičius: APSIVOGUSIEMS GĖJAMS KRENTA KAUKĖS
15. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
16. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
17. Gintaras FURMANAVIČIUS: nuo komunistų „Tiesos" iki sorososų „Melagienos"
18. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie patyčias
19. „Tokius reikėtų šaudyti“ Kaip skambų posakį atskirti nuo grasinimo?
20. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
21. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
22. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
23. Tapinas VS Pukelis (1)
24. TOMKUS VS MALINAUSKAS (2)
25. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-3 +6 C

+5 +9 C

 

+2 +9 C

+11 +17 C

+4 +15 C

 

+5 +7 C

0-5 m/s

0-6 m/s

 

0-6 m/s

       

Nuorodos