respublika.lt

Ministras: Lietuva negali bankų įpareigoti vykdyti mokėjimus už Kaliningrado tranzito paslaugas

2022 rugpjūčio 03 06:30:00
Ignas Dobrovolskas, Elta

Susisiekimo ministras Marius Skuodis tvirtina, kad Lietuva negali bankų niekaip įpareigoti vykdyti mokėjimų už Kaliningrado tranzito paslaugas ir viskas priklauso nuo jų pačių sprendimų. Pasak jo, patys klientai yra atsakingi už tai, kaip bus atsiskaitoma už tranzito paslaugas.

×
nuotr. 1 nuotr.
Marius Skuodis. Eltos nuotr.

 

„Galiu atsakingai pasakyti, valstybė bankų įpareigoti niekaip negali ir viskas priklausys nuo jų pačių sprendimų. Neįsivaizduoju, kad mano sektoriaus įmonės galėtų teikti paslaugas, jeigu už paslaugas nėra apmokama. O kaip bus apmokama, šioje vietoje yra klientų atsakomybė, iš Susisiekimo ministerijos pusės manome, kad yra tie pervežimai, kurie leidžiami ir ypač, kurie yra susiję su tarptautiniais įsipareigojimais, už juos atsiskaityti turėtų būti galima ir čia rizikos nėra per didelės“, – trečiadienį LRT radijui teigė M. Skuodis.

„Ar tokio mūsų patikinimo pakaks finansų institucijoms ir pakanka, kaip aš minėjau ne, čia yra esminis vaidmuo FNTT, muitinės ir galiausiai pačių bankų akcininkų“, – pridūrė jis.

Ministras tikina neįsivaizduojantis, ar tranzitas gali vykti, jeigu už paslaugas nėra apmokama, nes niekas nenorės vykdyti pervežimų nemokamai. Jis mano, kad reakcijos iš Rusijos dėl to galima sulaukti, tačiau jai bet kokiu atveju priežasčių sukelti didelį pasipiktinimą, nereikia.

„Šioje vietoje reakcijai (iš Rusijos – ELTA) jokių priežasčių tikrai nereikia. Bet finansų institucijoms, valstybė, Vyriausybė, nieko nurodyti aptarnauti negali, mes kol kas savo valstybinio banko neturime ir ačiū Dievui, kad neturime, nes priešingu atveju kiekvienas politikas norėtų nurodyti valstybės valdomam bankui, kaip elgtis vienu ar kitu atveju. Šioje vietoje turbūt yra ir daugiau žaidėjų, ne tik Lietuvos bankai, bet ir kitose šalyse“, – sakė politikas.

ELTA primena, kad praėjusį ketvirtadienį Rusijos žiniasklaida skelbė, kad Rusijos laikinasis reikalų patikėtinis Lietuvoje Sergejus Riabokonis įteikė Lietuvos URM notą dėl esą numanomo mokėjimų už Kaliningrado tranzito paslaugas sustabdymo. S. Riabokonis tvirtino, kad Rusijos operatorių, kurie naudojasi „Lietuvos geležinkelių“ paslaugomis, mokėjimus Vilnius nukreipia į Šiaulių banką, kuris savo ruožtu nebevykdo jokių operacijų su Rusija.

„Lietuvos geležinkelių“ (LTG) komunikacijos partnerė Kotryna Dzikaraitė tvirtina, kad pirmadienį buvo priimtas pirmasis traukinys Lietuvoje po tranzito tvarkos tarp Rusijos ir Kaliningrado atnaujinimo.

Penktadienį Užsienio reikalų ministerija (URM) Eltai patvirtino gavusi Rusijos notą dėl, Kremliaus teigimu, numanomo mokėjimų už Kaliningrado tranzito paslaugas sustabdymo.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
2
F
  • KADRAI: Pasitraukus vyriausiajai šalies epidemiologei Loretai Ašoklienei, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ketina svarstyti šios pareigybės likimą.
  • TURIZMAS: Kaune įpusėjus Europos kultūros sostinės metų programai ir rugsėjį laukiant keleto aukšto lygio renginių, turizmą mieste tikimasi grąžinti į priešpandeminį lygį, sako „Kaunas 2022“ Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovas Mindaugas Reinikis.
  • BILIETAI: Airijos pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ vykdomasis direktorius Michaelas O'Leary teigia, kad bendrovė nebesiūlys skrydžių žemiausiomis kainomis dėl smarkiai išaugusių degalų kainų - 10 eurų bilietų era baigėsi.
  • MOKYKLA: Užsienio reikalų ministerija penktadienį išreiškė protestą dėl Baltarusijoje pristabdytos lietuviškos Pelesos vidurinės mokyklos veiklos.
  • LITUANISTIKA: Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai parėmus, šiemet surengtos 5 stovyklos užsienio lituanistinių mokyklų mokiniams - jose stovyklavo apie 200 žmonių.
  • ŠVENTĖ: Rugpjūčio 14 d. 9.00 val. Nemenčinės miesto stadione (A.Mickevičiaus g. 20) ir Nemenčinės Gedimino gimnazijoje (Ežero g.14) vyks Vilniaus rajono sporto šventė.
  • PYLIMAS: Dvi savaites trukę povandeninio pylimo formavimo darbai I Melnragėje baigti, visas planuotas jūrinio smėlio kiekis iš išorinio laivybos kanalo jau supiltas priekrantėje.
  • ALGA: Didžiausią vidutinį darbo užmokestį – 27,4 tūkst. eurų (iki mokesčių) – Lietuvoje birželį mokėjo laboratorijų įrangos tiekimo ir diegimo bendrovė „Linea Libera“, kurioje dirba 33 darbuotojai, rodo atviri „Sodros“ duomenys.
  • KALBA: Darbą nuo rugpjūčio pradžios atnaujino Sitkūnų radijo stotis Kauno rajone, ji vidurinėmis bangomis transliuos radijo programą rusų kalba „Radio Pravda“, skirtą Europos ir Azijos rusakalbiams, įskaitant Rusiją, Baltarusiją ir Ukrainą.
  • VARDAI: Lietuvoje galiojantis reikalavimas viešiesiems asmenims nurodyti artimųjų, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas, vardus, yra perteklinis, nusprendė Europos Sąjungos Teisingumo Teismas, pateikęs prejudicinį sprendimą Lietuvos teismo prašymu.
Daugiau

Dienos klausimas

Kokį elektros tiekėją pasirinkote?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +19 C

+13 +20 C

 

+11 +20 C

+20 +25 C

+22 +25 C

 

+24 +27 C

0-4 m/s

0-5 m/s

 

0-4 m/s