respublika.lt

Merams nepatvirtinus bendro kreipimosi dėl „čekiukų skandalo“, M.Sinkevičius sako, kad atsiprašymų taupyti nereikia

Publikuota: 2023 gegužės 31 15:46:00, Augustė Lyberytė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Mindaugas Sinkevičius. Eltos nuotr.

Trečiadienį sostinės Rotušėje posėdžiavęs Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) suvažiavimas nepatvirtino bendro organizacijos kreipimosi į visuomenę dėl kilusio vadinamojo „čekiukų skandalo“.

 

Posėdžio metu perrinktam LSA prezidentui Mindaugui Sinkevičiui pasiteiravus merų nuomonės dėl parengto rašto projekto, kai kurių savivaldybių atstovai ėmė piktintis, esą tekstas nėra tinkamas, mat, pasak jų, savivaldybės neturi dėl ko atsiprašinėti.

Jonavos meras nėra linkęs sureikšminti fakto, kad kreipimasis nebuvo palaimintas suvažiavime dalyvavusių savivaldos atstovų. Pasak jo, situacijos visose vietos tarybose individualios. Todėl, tęsė politikas, dalis merų nemato poreikio atsiprašyti asociacijos vardu, nes esą jų savivaldybėse piktnaudžiavimo atvejų nenustatyta.

„Kiekviena savivaldybė, matydama savo situaciją, vietos politikai konkrečioje savivaldybėje situaciją įvertins patys. Jeigu yra dėl ko atsiprašyti – bus atsiprašyta. Manau, jau daugelis kolegų atsiprašė. Dalis kolegų nemato tokio poreikio. Matyt, toks nuomonių skirtumas atsiranda dėl atskirų savivaldybių situacijos ir supratimo, kad nėra viskas vienodai“, – trečiadienį žurnalistams po LSA suvažiavimo sakė M. Sinkevičius.

Visgi, politikas nurodė, kad atsiprašyti asociacijos vardu merams derėjo.

„Kitaip negaliu sakyti, nes ir pats atsiprašiau. Mane situacija tikrai ir nuliūdino, ir daug neigiamų emocijų sukėlė. Ir ne tik dėl Jonavos“, – sakė jis, klausiamas, ar LSA turėjo atsiprašyti Lietuvos gyventojų.

„Bendrai manau, kad situacija yra bloga – bent tokia, kokia pasimatė iki šiol. Taupyti atsiprašymus šioje vietoje, manau, nereikia. Manau, kad ir garbinga, ir politikui visiškai suprantamas toks atsiprašymo žanras“, – akcentavo jis, tačiau pridūrė, kad „politinėje kultūroje šis žanras yra retas“.

ELTA primena, kad trečiadienį Vilniaus rotušėje vyko LSA visuotinis suvažiavimas, kurio metu merai ir savivaldybių deleguoti atstovai išsirinko naują organizacijos vadovybę – prezidentą ir jo pavaduotojus.

Kartu su savivaldos atstovais derėtasi ir dėl bendro kreipimosi į visuomenę, kuriuo siekta atsiprašyti dėl išaiškėjusių piktnaudžiavimo tarybos narių išmokomis atvejų.

Merams pristatytame rašto projekte taip pat teigta, kad kilusi „krizė turi tapti atspirties tašku kuriant naują, skaidrų, visuomenės lūkesčius ir šalies įstatymus atitinkantį savivaldybių tarybų narių darbo apmokėjimo modelį“. Be to, raginta keisti nusistovėjusią ydingą tvarką ir keisti Vietos savivaldos įstatymą, įtvirtinant tarybos narių algas.

Visgi, po diskusijų, savivaldos lyderiai nepasiekė kompromiso ir kreipimasis nebuvo pasirašytas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
4
F

Dienos klausimas

Ar palaikote sprendimą drausti kailinių žvėrelių fermas Lietuvoje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kam labiausiai reikia kelti atlyginimus?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+16 +21 C

+12 +16 C

 

+7 +13 C

+15 +26 C

+14 +20 C

 

+16 +17 C

0-6 m/s

0-5 m/s

 

0-3 m/s