respublika.lt

M. Sinkevičius: besikreipiančių dėl šildymo kompensacijų srautas išaugo visose savivaldybėse, sostinėje – kone 4 kartus

2022 rugsėjo 22 09:34:00
Rugilė Augustaitytė, Elta

Artėjat šaltajam sezonui besikreipiančių gauti kompensacijas už šildymą skaičius išaugo visose savivaldybėse, teigia Savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius. Anot jo, didžiausias prašymų skaičius fiksuojamas didmiesčiuose, Vilniuje besikreipiančių srautas išaugo kone keturis kartus.

×
nuotr. 1 nuotr.
Savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius. Eltos nuotr.

 

„Šiuo metu besikreipiančių srautas dėl šildymo kompensacijų išaugo visose savivaldybėse. Ypač tas susidomėjimas kompensacijomis padidėjo po ministerijų pranešimų, kad dar iki šildymo sezono pradžios gali kreiptis tik vieną kartą ir jis bus paskiriamas visam šildymo sezonui. Tai sudomino mūsų piliečius ir paragino, matyt, nelaukti, o kreiptis“, – Eltai nurodė M. Sinkevičius.

Anot jo, vien Vilniaus miesto savivaldybėje, lyginant su praėjusių metų rugsėjo mėnesiu, prašymų skaičius išaugo 3,7 karto.

„Praėjusiais metais Vilniuje nuo rugsėjo 1 iki rugsėjo 24 d. kreipėsi kiek daugiau nei 1700, o šiemet per panašų laikotarpį jau yra 6500 kreipimųsi“, – teigė Savivaldybių asociacijos prezidentas kartu pridurdamas, kad panaši situacija ir kituose miestuose.

„Kaune išaugo 3 kartus, Klaipėdoje kiek daugiau nei du kartus. Jei ir nežiūrime mūsų pagrindinius didmiesčius, o žiūrime, tarkim, Visaginą, net ir sąlyginai mažesnėje savivaldybėje kompensacijų prašymų išaugo daugiau nei du kartus“, – pažymėjo M. Sinkevičius.

M. Sinkevičius atkreipia dėmesį, kad, nors dėl kompensacijų galima kreiptis elektroninėje svetainėje bei elektroniniu paštu, vis tik, anot jo, apie 70 proc. prašymų pateikiami gyvai. O tai, M. Sinkevičiaus teigimu, sukelia nepatogumus.

„Elektroniniams būdams reikia elektroninio parašo ar bankininkystės, o senjorai ir apskritai ne visi turi tokius instrumentus. (...) Kai kurie didmiesčiai turi eilių valdymo sistemą, galima registruotis iš anksto, kai kur ta išankstinė registracija nevykdoma, yra gyvas laukimas ir, reikia pasakyti, kad nespėjama operatyviai aptarnauti, todėl atsiranda nepatogumų: ilgesnis laukimo laikas, ilgesnis prašymų nagrinėjimų laikas“, – aiškino Savivaldybių asociacijos prezidentas.

Kita vertus, nors išaugus srautams papildomų darbuotojų savivaldybėse priimta nebuvo, anot M. Sinkevičiaus, situacija yra suvaldoma.

„Tai tas pats kiekis žmonių turi apdoroti daugiau prašymų, bet situaciją valdome. Nėra taip, kad būtų kažkur kritiškai blogai, anšlagas, kad nebetelpa visi norintys savivaldybės pastate ir rikiuojasi lauke“, – kalbėjo jis.

Nors tiksliai nustayti šildymo sezono pradžią yra sunku, M. Sinkevičius viliasi, kad iki to laiko visi prašymai bus patenkinti.

„Šiek tiek yra toks spėliojimo elementas, nes nė vienas nežinome, kada šildymo sezonas startuos. (...) Bet manau, kad objektyviai galėčiau spėti, kad liko nuo dviejų iki keturių savaičių iki šildymo sezono pradžios ir visi, kurie nesikreipė, suspės tą padaryti. O apdoroti prašymus reikės šiek tiek daugiau laiko nei įprastai, bet dedame visas pastangas, kad prašymus apdorotumėme kiek įmanoma greičiau“, – nurodė jis.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę Seimas po pateikimo pritarė, kad gyventojams, kurie kreipiasi dėl kompensacijų, skirti jas ne 3 mėnesiams, o visam šildymo sezonui. Įstatymo projektu siekiama sumažinti administracinę naštą nepasiturintiems gyventojams bei savivaldybių administracijoms, išaugus besikreipiančiųjų skaičiui.

Įstatymo projektu numatoma nustatyti, kad, jeigu dėl kompensacijų kreiptasi likus 1 mėnesiui iki šildymo sezono pradžios mėnesio arba šildymo sezono metu, visiems asmenims, turintiems teisę į kompensacijas, jos skiriamos visam šildymo sezonui.

Įstatymo projektu siūlomas pakeitimas leistų sumažinti administracinę naštą nepasiturintiems gyventojams (nereikėtų kelis kartus per šildymo sezoną kreiptis dėl kompensacijų skyrimo (pratęsimo)) ir savivaldybių administracijoms (sumažėtų pakartotinai besikreipiančių gyventojų srautas, didėjant piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams gavėjų skaičiui).

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • PASLAUGA: Kėdainių rajono taryba pritarė siūlymui nuo kitų metų sausio 1 dienos pensijos sulaukusius asmenis ir neįgalius keleivius vežioti nemokamai.
  • MOKYKLA: Patvirtintos atnaujintos bendrosios programos, kurios mokyklose bus pradėtos diegti nuo 2023 mokslo metų, pranešė Nacionalinė švietimo agentūra.
  • APSKUNDĖ: Už piktnaudžiavimą nuteistas Seimo narys Petras Gražulis ir jo advokatas Rolandas Tilindis Lietuvos Aukščiausiajam Teismui apskundė nuosprendį.
  • DUOMENIS: Registrų centras, gavęs informacijos apie galimai neteisėtą duomenų disponavimą, penktadienį kreipėsi į teisėsaugą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo - centrą pasiekė informacija apie galimai neteisėtą disponavimą kelerių metų senumo žemės sklypų kadastro duomenimis, tam tikra informacija apie nuosavybės teises.
  • PAJAMOS: Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad Europos Sąjungos energetikos ministrų tarybos posėdis Lietuvai buvo sėkmingas, kadangi jame buvo pritarta išlygai, pagal kurią pigiai elektrą gaminančios šalys turės pasidalinti viršplaninėmis pajamomis su ją perkančiomis valstybėmis.
  • BAUDA: Kauno apygardos teismas dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną nuteisė Latvijos pilietį ir skyrė jam 7 tūkst. eurų baudą, pranešė prokuratūra.
  • PILIETYBĖ: Seime svarstomas siūlymas, kad siekiant įteisinti dvigubą pilietybę iš Konstitucijos būtų išbraukti jos ribojimai ir perkelti į atskirą konstitucinį įstatymą.
  • ELEKTRA: Seimas atmetė parlamentaro Petro Gražulio pateiktas Elektros energetikos įstatymo pataisas, siūlančias numatyti kompensacijas įmonėms dėl padidėjusių elektros kainų.
  • LAISVĖ: Seimo Laisvės premijų komisija kviečia visuomenines organizacijas ir asociacijas, kūrybines sąjungas, bendruomenes, akademinę bendruomenę, valstybės ir savivaldybių institucijas, visus piliečius iki 2022m. spalio 31d. teikti prašymus su siūlomais pretendentais 2022 metų Laisvės premijai gauti.
  • PIENAS: Lietuvoje energijos kainoms pasiekus vienas didžiausių Europoje, pieno pramonei konkuruoti eksporto rinkose tampa labai sudėtinga, teigia sektoriaus atstovai: šių metų pirmąjį pusmetį lietuviškų pieno produktų į ne Europos Sąjungos šalis eksportuota jau 27,7 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu – 34 tūkst. tonų.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar Lietuvai reikalinga Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+7 +13 C

 

+5 +12 C

+8 +14 C

+4 +12 C

 

+8 +13 C

0-6 m/s

0-10 m/s

 

0-8 m/s