respublika.lt

Lietuva ketina padėti nukentėjusiems nuo žemės drebėjimo Turkijoje: planuojama išsiųsti virš 30 pareigūnų

Publikuota: 2023 vasario 08 09:37:00, Rugilė Augustaitytė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Lietuva ketina padėti nukentėjusiems nuo žemės drebėjimo Turkijoje. EPA-Eltos nuotr.

Lietuva ketina prisidėti prie paramos nukentėjusiems nuo žemės drebėjimo Turkijoje. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pažymi, kad Lietuva yra pasirengusi suteikti trejopo pobūdžio pagalbą – siųsti šalies pareigūnus, materialinę ir finansinę paramą.

 

„Tai yra tragedija Turkijoje ir turime padėti šią nelaimės valandą, todėl Lietuva yra pasirengusi Turkijai suteikti trejopo pobūdžio pagalbą“, – trečiadienį vykusio Vyriausybės posėdžio metu kalbėjo ministrė.

Pirmiausia, pasak A. Bilotaitės, ketinama paskirti gelbėjimo paieškoms ir neatidėliotiniems darbams atlikti pareigūnų grupę, kurią sudarytų ne mažiau kaip 33 darbuotojai.

„Tai Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento darbuotojai, mano žiniomis, planuojama virš 30 pareigūnų, trys VSAT kinologai su šunimis ir ne mažiau kaip penki Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojai“, – aiškino politikė.

Antra paramos kryptis, pasak A. Bilotaitės, yra materialinė pagalba, kurios bendra vertė siekia 328 tūkst. eurų.

„Tam panaudojant valstybės rezervo materialinius išteklius. Tai yra iš valstybės rezervo civilinės saugos priemonių atsargų – palapinės, elektriniai šildytuvai, patalynės komplektai, pledai, jų vertė yra 196 tūkst. eurų. Taip pat iš valstybės rezervo, medicinos atsargų, tai yra įranga reikalinga, vaistai, medicinos priemonės už 132 tūkst. eurų“, – aiškino A. Bilotaitė.

„Ir trečias punktas – 100 tūkst. eurų per Užsienio reikalų ministeriją pervesti Turkijos Respublikai. Tikimės, kad pagalba bus naudinga ir prasminga šią sudėtingą situaciją“, – sakė ministrė.

Posėdyje dalyvavęs užsienio reikalų viceministras Jonas Survilas taip pat nurodė, kad ministerija papildomai iš savo turimų resursų – humanitarinės pagalbos fondo – ketina paskirti dar 100 tūkst. eurų.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
7
F

Dienos klausimas

Ar reikia griežtai riboti Lietuvos pilietybės suteikimą Rusijos ir Baltarusijos piliečiams?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar naudojatės socialiniu tinklu „TikTok"?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+1 +6 C

-1 +2 C

 

-4 -1 C

+2 +7 C

+2 +6 C

 

-1 +2 C

0-6 m/s

0-7 m/s

 

0-8 m/s