respublika.lt

LGBT atstovams leidžiama įžeidinėti tradicines vertybes ginančius žmones, baudomis grasinama tik „senamadiškiems tamsuoliams“ (116)

2021 balandžio 06 09:30:00
Justina GAFUROVA

Valdantieji neslepia, kad nors naujos įstatymų pataisos dėl neapykantos kalbos atsiimtos, jie vis tiek sieks praplėsti atsakomybę už tyčiojimąsi ir niekinimą dėl lytinės tapatybės, seksualinės orientacijos, rasės ar religijos. Tačiau visuomenė pastebi, kad ir dabar teisę būti apgintiems nuo patyčių turi tik išskirtinai LGBT bendruomenei priklausantieji ir jų šalininkai. O tradicines vertybes išpažįstantiesiems tenka atlaikyti patyčias ir ne visada pavyksta sulaukti net policijos pagalbos.

×
nuotr. 3 nuotr.
Atlikėjas Ruslanas Kirilkinas situacijos „Vakaro žinioms“ komentuoti nepanoro. Redakcijos archyvo nuotr.

 

Į policiją su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą žinomam šalies atlikėjui Ruslanui Kirilkinui neseniai kreipėsi Edita Navickienė. Moteris sako nusprendusi apginti savo teises, nes neapsikentė nepagarbaus atlikėjo elgesio socialiniuose tinkluose.

Konfliktas socialiniame tinkle „Facebook" prasidėjo po to, kai R.Kirilkinas pasidalino peticiją prieš Stambulo konvenciją pašiepiančiu komiko Olego Šurajevo sukurtu paveikslėliu. Taip pat kilo vieša diskusija dėl R.Kirilkino savo sekėjams išsakyto skatinimo skųsti įrašus apie Stambulo konvenciją transliuojantį Dovydą Norkūną.

Atlikėjas kaltės nepripažino

Diskusija nepraslydo ir pro R.Kirilkino akis. Savo socialinio tinklo „Instagram" anketoje jis pasidalijo montažu, nurodydamas E.Navickienę ir pridėdamas vemiančio veiduko iliustraciją bei frazę: „Kai tavo „Facebook" „draugas" vemia ir apsitaško visame gražume." Taip pat jis pasidalino montažu, kuriame dvasininkas Algirdas Toliatas ant rankų laiko šalies prezidentą Gitaną Nausėdą, ir kita su LGBT ir Stambulo konvencijos klausimais susijusia informacija.

Dėl to E.Navickienė kreipėsi į policiją su prašymu prieš atlikėją pradėti ikiteisminį tyrimą dėl tyčiojimosi ir neapykantos kurstymo. E.Navickienė įsitikinusi, kad patyčių iš R.Kirilkino sulaukė dėl išsiskyrusių nuomonių šeimos instituto klausimu. Tačiau policija pradėti ikiteisminį tyrimą atsisakė.

Policijos apklaustas R.Kirilkinas nurodė, kad neturėjo tikslo įžeisti, tiesiog norėjo įspėti savo sekėjus, kad šie būtų atsargesni, į draugus socialiniuose tinkluose priimdami nepažįstamus žmones. Tad pareigūnai neįžvelgė tikslo tyčia raginti, skatinti neapkęsti, tyčiotis tam tikrai grupei priklausančių žmonių. Šį sprendimą E.Navickienė skundė prokuratūrai, tačiau ir ši palaikė policijos sprendimą. Tačiau moteris tvirtina, kad nepasiduos, ir ketina kreiptis į teismą.

Įžvelgia dvejopus standartus

„Visų LGBT bendruomenės atstovų negalima lyginti su politikuojančiais propagandistais LGBT atstovais. Tačiau, grupelė jų atstovų elgiasi agresyviai, provokuojančiai.

Aš viešojoje erdvėje nežeminu pašnekovo, tačiau savo atžvilgiu sulaukiu patyčių, neapykantos kurstymo. Aš nenaudoju tokių žodžių kaip „gėjus", „lesbietė", „pederastas" ir t.t. Bet mane vadina homofobe, tamsuole, turinčia supelijusias smegenis, debile, durne... Galėčiau vardinti ir daugiau. Tokių ir dar baisesnių epitetų sulaukia tie, kurie jiems neploja ir pasisako už tradicinę šeimą.

Pasidairius po LGBT atstovų socialinių tinklų profilius, susidaro nuomonė, kad dauguma (negaliu sakyti, kad visi) tyčiojasi, skatina neapykantą kitokiai nuomonei ir civilizuotai diskusijai vietos nebelieka. Tradicinių šeimų atstovai yra cenzūruojami.

Mano patirtis rodo, kad galima lieti neapykantą dėl to, kad turi kitokią nuomonę, priklausai kitų pažiūrų grupei, ir likti nenubaustam, nes esi LGBT atstovas. Asmeniškai aš negaliu sau leisti žeminti kitą žmogų, o tuo labiau LR prezidentą ir dvasininką, skatinti neapykantą jo atžvilgiu, kurti žeminančius paveikslėlius, nes būsiu nubausta pagal galiojančius teisės aktus, o mane žeminęs žmogus to išvengia, nes yra homoseksualus.

Bet jei įvykis būtų buvęs kitoks - aš būčiau viešai pažeminusi homoseksualą? Būčiau teisiama. Ir nebūtų nutrauktas ikiteisminis tyrimas", - „Vakaro žinioms" sakė E.Navickienė.

Šokiruoja liberalaus jaunimo kultūra

E.Navickienė - ne vienintelė, kuri, pastebėjusi nepagarbų LGBT bendruomenės narių ar juos palaikančių žmonių bendravimą, kreipėsi į žiniasklaidą. Su „Vakaro žiniomis" susisiekė ir skaitytoja Vilma Mačienė. Moteris buvo šokiruota, kai pastebėjo, kaip viešojoje erdvėje bendrauti sau leidžia liberalaus jaunimo atstovai, aršiai kovojantys už toleranciją ir neapykantos mažinimą.

Viešoje diskusijoje socialiniame tinkle „Facebook" moteriai teko patirti žeminimą iš Lietuvos liberalaus jaunimo nario Andriaus Tomkevičiaus. V.Mačienė pastebėjo, jog šis žmogus įvairiuose komentaruose prie diskusijos apie LGBT ir įstatymus provokuoja, kad išprovokuotų neigiamas internautų reakcijas. Vienas nemalonus komentaras buvo skirtas ir jai. „Tuštybė. Uoj, pralinksminot. Tuštybės pokštininkė būsit. Vis šiek tiek pozityvo", - rašė A.Tomkevičius Vilmai skirtame komentare.

Vilma kreipėsi į Lietuvos liberalaus jaunimo organizaciją, kuriai priklauso A.Tomkevičius ir papasakojo, kad jos narys nepagarbiai elgiasi su kitais žmonėmis viešojoje erdvėje. Tą patį padarė ir Vilmos dukra. Netrukus jas pasiekė atsakymas, kad A.Tomkevičiaus elgesys buvo svarstytas organizacijoje. „Kreipiausi į Kontrolės komisiją, kad įvertintų susidariusią situaciją. Kontrolės komisija nusprendė, papeikti ir įspėti A.Tomkevičių, kad toks elgesys yra nepagarbus ir nesuderinamas su mūsų organizacijos vertybėmis. Savo ruožtu Andrius pažadėjo, kad tokie dalykai viešojoje erdvėje nebesikartos", - rašoma organizacijos pirmininko Luko Stravinsko atsakyme. Po šito A.Tomkevičius ištrynė informaciją, kad priklauso Lietuvos liberalaus jaunimo organizacijai, tačiau nurodė, kad yra „homofobų siaubas".

Įžvelgia tyčinį kiršinimą

Tiesa, su „Vakaro žiniomis" bendravusi Vilma ir toliau pastebi nepagarbų jaunuolio bendravimą: „Jaunasis liberalas A.Tomkevičius toliau sėkmingai tęsia patyčias kitų komentatorių atžvilgiu. Nori nenori, peršasi išvada, kad jiems duodamos komandos pulti, tyčiotis, kiršinti ir taip provokuoti žmones. Todėl, manau, turime viešinti tokius atvejus, kad visuomenė žinotų, kokie žmonės taip elgiasi, prisidengdami kova už toleranciją."

„Gyvenu Jungtinėje Karalystėje ir gėjų, lesbiečių, transseksualų ir jų bendruomenei priklausančių žmonių pažįstu gal net daugiau nei tas jaunasis liberalas. Tačiau noriu pasakyti, kad čia nėra jokio visuomenės susipriešinimo dėl to, kas yra kokios orientacijos. Ir nėra jokio seksualinių mažumų brukimo visuomenei. Niekas čia vienas kito neužgaulioja ir nežemina. Be to, jeigu tokį komentarą, kuris buvo skirtas man, žmogus parašytų Anglijoje, jam grėstų kalėjimas iki septynerių metų.

Matydama, kas vyksta Lietuvoje, niekaip kitaip negaliu to vertinti, kaip tik tyčiniu visuomenės kiršinimu. Manau, tai yra jaunųjų liberalų užduotis - kiršinti, pulti kitaip mąstančius, išprovokuoti, kad būtų galima patiems apsimesti aukomis.

Manau, šių jaunuolių tėvams ir giminėms reikėtų susirūpinti tuo, ką veikia jų vaikai. Tai šių laikų chunveibinai, tyčia skaldantys visuomenę.

Kaip jie su mumis pasielgtų, jeigu turėtų savo rankose ginklus?" - sako Vilma.

 

Papildymas:

Su redakcija susisiekęs A.Tomkevičius išreiškė priekaištus, kad straipsnyje pateikta informacija neatitinka tikrovės. Pasiūlius savo situacijos vertinimu pasidalinti su žurnalistais, A.Tomkevičius atsisakė, nurodydamas, kad savo komentarais jis nesiekė kitų žeminti ar įžeisti.

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (116)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • SALVĖS: patrankų salvėmis visoje Jungtinėje Karalystėje šeštadienį pagerbtas miręs karalienės Elžbietos II vyras princas Philipas.
  • MUITAI: Europos Sąjunga (ES) siekia sumažinti įtampą ginče dėl muitų tarp JAV ir Europos ir pasiūlė šešiems mėnesiams stabdyti visų abipusių muitų taikymą.
  • VAKARĖLIS: šeštadienio naktį Vilniuje policijai pranešta apie vykstantį triukšmingą vakarėlį. Jame linksminosi daugybė studentų.
  • GALIMA PATIEMS: nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad kiekvienas žmogus, kuriam patvirtinta COVID-19 liga, gali prisidėti prie viruso plitimo sustabdymo užpildydamas anketą, kurią galima rasti pagal šią nuorodą atvejis.nvsc.lt. - kuo greičiau žmogus pateiks epidemiologinę informaciją, tuo greičiau bus izoliuoti su užsikrėtusiuoju bendravę ir kitiems riziką užsikrėsti galintys kelti žmonės.
  • VIRŠ BALTIJOS: Europos jūrų saugumo agentūra Lietuvoje pradeda nuotolinio pilotavimo orlaivių, stebinčių laivų taršą, misiją, kuri padės sustiprinti Baltijos jūros aplinkos apsaugos kontrolę ir taršos prevenciją.
  • ATRADIMAS: Egipto archeologai teigia atkasę didžiausią iki šiol Egipte atrastą 3000 metų senovės miestą, gyvavusį valdant faraonui Amenhotepui III, sakė egiptologas Sahi Hawassas.

  • IDĖJA: Lietuvos kultūros politikos institutas pritaria idėjai pastatyti paminklą Justinui Marcinkevičiui ir siūlo, kad geriausia vieta statybai būtų Odminių skveras Vilniuje.

  • PAVOJINGA: Karibų jūros rytinėje dalyje esančioje Sent Vinsento saloje paskelbtas nurodymas evakuotis kai kuriems gyventojams, nes greitu metu gali išsiveržti Sufriero ugnikalnis, kuris stūkso už 20 km nuo salos sostinės Kingstauno.
  • AUKŠTAI: penktadienį į Tarptautinę kosmoso stotį iš Kazachstane esančio Baikonūro kosmodromo išskris trys astronautai - nešančioji raketa „Sojuz 2.1a“ turėtų pakilti 7 val. 42 min. Grinvičo (9 val. 42 min. Lietuvos) laiku.
  • KELIUOSE: Anykščių ir Ignalinos rajonuose valstybinės reikšmės keliai vietomis slidūs dėl ant kelių dangų susiformavusio plikledžio, slidžius kelių ruožus barsto AB „Kelių priežiūra“, o likusioje šalies dalyje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia sausos, vietomis drėgnos.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar sutinkate, kad Lietuvoje turėtų nedelsiant atsirasti imuniteto pasai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už ką balsuotumėte?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
2. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
3. Ruoškitės: valdžia perka informaciją apie COVID-19. Gąsdinimų bus daug
4. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
5. Civilizacijos griovimas yra užsakytas ir apmokėtas
6. Vitas Tomkus: APIE NACIONALINES VERTYBES, NACIONALINĘ LRT IR NACIONALINĘ IDĖJĄ
7. Olava STRIKULIENĖ: Konservatoriai rezga pokyčius rinkimuose
8. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
9. Teisininkas Dominykas Vanhara: trys pandemijos valdymo klaidos
10. Olava STRIKULIENĖ: Mes buvome teisūs, o „delfiukai“ ir „15minučiai“ vėl apsikvailino!
11. Manifestas prieš politinį korektiškumą
12. Dvejopi standartai jau įgriso
13. Olava STRIKULIENĖ: Laisvoji A.Tapino televizija - priklausoma nuo labdaros kaip benamis šuo
14. Gintaras Furmanavičius: APSIVOGUSIEMS GĖJAMS KRENTA KAUKĖS
15. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
16. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
17. Gintaras FURMANAVIČIUS: nuo komunistų „Tiesos" iki sorososų „Melagienos"
18. Gintaras FURMANAVIČIUS: Apie patyčias
19. „Tokius reikėtų šaudyti“ Kaip skambų posakį atskirti nuo grasinimo?
20. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
21. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
22. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
23. Tapinas VS Pukelis (1)
24. TOMKUS VS MALINAUSKAS (2)
25. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +5 C

-4 +5 C

 

+7 +11 C

+5 +11 C

+11 +16 C

 

+10 +14 C

0-6 m/s

0-6 m/s

 

0-7 m/s

       

Nuorodos