respublika.lt

Laimės kūdikis R.Masiulis - ir vėl ant balto žirgo! (34)

2021 vasario 15 08:52:39
Olava STRIKULIENĖ

„Respublikos" savaitės žmogus - nepamainomas ekonomistas, vadybininkas, tarptautinių santykių specialistas Rokas Masiulis. Nuo vasario 22 dienos pradėsiantis vadovauti AB „Litgrid". Tad savo asmeninėje karjeroje vėl sugrįžtantis ne ant kažkokio nuilsusio kuino, bet ant balto, labai eiklaus žirgo.

×
nuotr. 1 nuotr.
Ekonomistas, vadybininkas, tarptautinių santykių specialistas Rokas Masiulis. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.


AB „Litgrid" valdo elektros perdavimo tinklą. Bendrovei priklauso Lietuvos elektros birža bei elektros perdavimo jungtys tarp Lietuvos ir Lenkijos bei Lietuvos ir Švedijos. 97,5 proc. bendrovės akcijų priklauso UAB EPSO-G, kurios vienintelis akcininkas - Lietuvos energetikos ministerija. Turinti 77 526 533 akcijas, sudarančias 22 482 695 eurų įstatinį kapitalą. Tad viena aišku - tikrasis AB „Litgrid" savininkas yra Energetikos ministerija, o kiti akcininkai, sudarantys 2,5 proc., yra pernelyg smulkūs, kad galėtų paveikti energetikos ministro Dainiaus Kreivio norą regėti „Litgrid" vadovo poste būtent R.Masiulį.

Aišku, jei toks D.Kreivio noras apskritai buvo. Nes esą R.Masiulį į šį postą parinko tarptautinė personalo paieškos ir atrankos agentūra „MPS Baltic".

Kaip didinga!

O dabar įsivaizduokime, kaip ši žinia skamba didingai. Mūsiškį lietuvį Roką į „Litgrid" vadovo postą atrinko privataus kapitalo korporacija, veikianti visoje Europos Sąjungos rinkoje. Vykdanti vadovų ir aukšto lygio specialistų paiešką. Taip ir įsivaizduoji, kaip tarptautinė kompanija ES 27 valstybių teritorijose ieško tinkamiausio kandidato vadovauti AB „Litgrid". Dairosi Ispanijoje, klausinėja Danijoje, o geriausią iš galimų kandidatų aptinka Lietuvoje. Ir koks malonus sutapimas - Energetikos ministerijos pašonėje. Na, ir prie ko čia energetikos ministras D.Kreivys? Jei R.Masiulį atrinko tarptautinė privataus kapitalo korporacija. Ar girdite? Tarptautinė.

Dievo darbas. Ne kitaip

Kai kas (matyt, paranoikai) įtaria, jog sprendimas dėl R.Masiulio dabartinės karjeros pirmiausiai buvo aptartas uždaroje religinėje organizacijoje „Opus Dei"(„Dievo darbas"). D.Kreivys yra šios organizacijos, turinčios maldos namus Vilniuje, Jogailos gatvėje, narys. Organizacijos narių pavardės viešai neskelbiamos , tačiau manoma, jog jos veikloje dalyvauja labai įtakingi piliečiai. Skiriantys „Opus Dei" veiklai 10-15 proc. savo lėšų.

Kuo organizacija uždaresnė, tuo daugiau apie ją prikuriama ir gandų, fantazijų. Žinoma, kad tai Šventojo Kryžiaus ir „Opus Dei" prelatūra, kurią 1928 m Ispanijos sostinėje Madride įsteigė vėliau šventuoju paskelbtas Josemaria Escriva de Balaguer. Organizacija veikia penkiuose žemynuose ir turi apie 92 tūkstančius narių. Apie 70 proc. narių sudaro pasauliečiai - vedę vyrai ir moterys, vadinami supernumerarijais. Organizacija pašaukta gyventi krikščioniškai ir vykdyti gerus, labdaringus darbus. Tad gal ir supernumerarijus D.Kreivys atliko gerą, labdaringą darbą? Pasirūpino R.Masiulio karjeros nauju sužydėjimu? Aišku, tai tik prielaidos. D.Kreivys apie savo veiklą „Opus Dei" kalbėti nelinkęs.

O kodėl D.Kreivys turėtų prieš kažką teisintis, jei galimai padėjo kažkam? Atsiverčiu Josemaria Escriva de Balaguer knygos „Kelias" 32-ąjį patarimą: „Nebūsi tu vadu, jei masėje tematai pakopos suolelį, kad galėtum pasiekti aukštybes. Tegalėsi būti vadu, jei turėsi ambicijos visoms sieloms išgelbėti. Negali gyventi atsukęs nugarą į minią: reikalinga, kad trokštum padaryti ją laimingą".

Aukso žodžiai! Bet minią padaryti laiminga labai sunku. Netgi jei labai trokšti. Bet gali masėje pamatyti ne pakopos suolelį, o geriausią kandidatą į „Litgrid" vadovus. Neatsukti jam nugaros. Taip sakant, bent vieną sielą išgelbėti. Aišku, tai tik prielaidos.

Kita vertus, jei politikai turi deklaruoti savo privačius ir viešuosius interesus, turi pranešti, kokiam priklauso medžiotojų, žvejų ar filatelistų būreliui, tai derėtų deklaruoti ir priklausymą „Opus Dei", masonų ložei, esperantininkams, sektoms ir t.t. Tačiau D.Kreivys savo deklaracijoje nurodo 8 bendroves, dėl kurių galėtų susikirsti jo viešasis ir privatus interesas. Organizacijos „Opus Dei" nėra. Matyt, Dievo darbas ir ministro darbas niekaip čia nesusikerta.

Angelų pagalba. Ne kitaip

R.Masiulį turbūt globoja ne tik šv.Rokas, bet ir tuzinas angelų, fėjų, džinų, deivių ir t.t. Bent taip atrodo, apžvelgus šio nepartinio piliečio karjerą.

Savo karjeros pradžioje R.Masiulis dirbo tarptautinėse audito bendrovėse, vadovavo finansinių paslaugų įmonei, o vėliau pasuko į energetiką. Vadovavo LEO Lt likvidavimui. Likvidacija baigėsi, bet nuo energijos šaltinių R.Masiulis jau nenutolo. Nuo 2010 metų ėmė vadovauti AB „Klaipėdos nafta", kuri buvo atsakinga ir už Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo įkūnijimą Lietuvoje. Įkūnijo. „Independence" visu kūnu prisišvartavo prie Klaipėdos, o R.Masiulis už šio projekto įgyvendinimą buvo apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino Karininko kryžiumi. Gautu iš Dalios Grybauskaitės rankų. Tais pačiais metais R.Masiulis tuo metu dar socialdemokrato Algirdo Butkevičiaus Vyriausybėje tapo energetikos ministru, šiame krėsle pakeitęs Jaroslavą Neverovičių, kuris dabar dirba prezidento Gitano Nausėdos komandoje. O buvęs R.Masiulio pavaldinys „Klaipėdos naftoje" - Mantas Bartuška - persėdo į šios bendrovės generalinio direktoriaus krėslą.

2016 metais, Seimo rinkimus laimėjus „valstiečiams", R.Masiulis Sauliaus Skvernelio vyriausybėje tapo susisiekimo ministru. Ir buvo laikomas D.Grybauskaitės žmogumi. Esą atėjusiu reformuoti „socialdemokratų šėryklą" - AB „Lietuvos geležinkeliai". Labai greitai visuomenei pranešta, esą delsti negalima nė minutės. Taip ir buvo. Senoji „Lietuvos geležinkelių" vadovybė atsistatydino, buvo išformuota, o į Vilnių iš „Klaipėdos naftos" atskubėjo R.Masiulio buvęs bendražygis M.Bartaška. Kaip ir R.Masiulis, pajutęs potraukį jau ne energetikai, bet keliams. Geležiniams. Ėmė vadovauti „Lietuvos geležinkeliams". Ir juos reorganizuoti. Na, ir kas leistų suabejoti, jog draugystė Lietuvoje tikrai veža? Geležinkeliu.

R.Masiulio karjera apsiblausė, kai jis supykdė „valstiečių" lyderį Ramūną Karbauskį. Mat atleido iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direktoriaus pareigų „valstietį" Arvydą Vaitkų. Gal tai buvo tik pretekstas, nes po šalies prezidento rinkimų „valstiečiams" Seime sudarius koaliciją su Lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, susisiekimo ministro postas buvo pažadėtas lenkams? R.Masiuliui vietos neliko. Gitanas Nausėda dėl šventos ramybės sutiko, kad susisiekimo ministru taptų jo būsima rakštis Jarekas. O dabar R.Masiulio žvaigždė vėl užtekėjo. Iš „Vilniaus šilumos tinklų" valdybos nario - į „Litgrid" aukštumas.

Moralas toks. 1. Būk nepartinis, nes tada prie visų valdžių lengviau pritapsi. Ir žmonės mažiau nekęs. 2. Aukštai kildamas, nepamiršk aukščiau pakelti ir draugų. 3. Laikinai pastumtas į šoną, nesudegink tiltų sugrįžti.
4. Visada turėk patikimų žmonių, kurie laiku apie tave primintų. O tavo oponentus paverstų juokdariais. Kaip Jareką su kotletu.

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (34)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar, Jūsų nuomone, judėjimo ribojimai dar turi būti taikomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar esate susipažinę su informacija apie Stambulo konvenciją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
2. Lietuvos banko puota maro metu
3. Policiją V.Landsbergiui iškvietusiam kauniečiui gresia kalėjimas
4. Tautos parašus rinkęs R.Grinevičius: Valdantieji jau pralaimėjo (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
5. LGBT propagandistai jau puola kunigus
6. Visuomenininkas Valdas VIŽINIS: Valstybė privatizuota. Laimė, jie dar nenusavino Tėvynės
7. Gintaras Furmanavičius: Į JO EKSCELENCIJOS SVEIKATĄ!
8. Karantino žala didesnė už naudą
9. Misija Seime - ginti idėją
10. Kompensacijos už vakcinas bus?
11. Nusikaltimas prieš Lietuvos žmones
12. Sugriuvęs gyvenimas Druskininkuose
13. Apklausos vaikams be tėvų žinios
14. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
15. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
16. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
17. Valdžios „durnumą“ apmokės mūsų vaikai
18. Šešėlinės Vyriausybės premjeras R.Karbauskis: Prakeiksmas valdančiuosius užgrius labai greitai
19. Taikos balandėliai nusipelnė premijų
20. Advokatas Jonas Ivoška: Mūsų Seimas renkamas neteisėta
21. V.Rakutis smerkiamas už istorinę tiesą
22. Reikalavimas valdžiai - nustoti gąsdinti
23. Kodėl slepiasi Ingrida Šimonytė? (Su Vito TOMKAUS trigrašiu)
24. Sudie, svajonių Amerika
25. Vėjo jėgainės: Kur nuskęs milijonai?
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-4  -6 C

  -4  -6 C

 

 0 +1 C

0 +1 C

 +1 +2 C

 

   +1  +2 C  

0-4 m/s

  1-6 m/s

 

2-7 m/s

       

Valiutų kursai

USD - 1.2048 PLN - 4.5336
RUB - 88.8857 CHF - 1.1064
GBP - 0.8635 NOK - 10.2451

Nuorodos