respublika.lt

Kritišką žiniasklaidą Vyriausybė linkusi sužlugdyti

Publikuota: 2023 rugsėjo 24 13:39:48, Augustas DOVYDAITIS
×
nuotr. 1 nuotr.
Asociatyvi redakcijos archyvo nuotr.

Premjerė Ingrida Šimonytė dviprasmiškai užsiminė, kad Vyriausybė finansiškai rems tik dalį žiniasklaidos - ne tą, kuri kritiškai rašo apie „elitą".

 

 

Parlamentarui Stasiui Tumėnui parūpo, ar Vyriausybė stengsis išlaikyti dėl milžiniškų pristatymo, dažų, popieriaus ir kitų kaštų baigiančią merdėti tradicinę popierinę žiniasklaidą.

„Jūs gerą savaitę patariate nesikėsinti į artėjančio biudžeto tą tokią priešrinkiminę kišenę. Tai aš tą ir darau, kad nereikėtų dalyvauti tame artėjančiame pageidavimų koncerte. Ar galite atsakyti, ar jau yra svarstoma sudarant, formuojant biudžetą (tarėmės su susisiekimo ministru, su finansų ministre), ar numatoma, kad ir toliau kitais metais bus tikimybė, kad bus kompensuojama už prenumeratos pristatymą atokesniems ir mažai apgyvendintiems rajonams. Nes tai išgelbėjo ne vieną redakciją praeitus keletą metų ir taip pratęsė gyvenimą regionų periodinių leidinių, suteikė galimybę atokesnių regionų žmonėms kaimuose nelikti be spaudos", - į ministrę pirmininkę kreipėsi S.Tumėnas.

I.Šimonytė atsakė, kad kitų metų valstybės biudžetas šiuo metu yra rengiamas.

„Aš noriu atkreipti dėmesį, kad per tą laiką nuo praėjusių metų yra atsiradusi nauja paramos priemonė, jai Seimas yra pritaręs. Ta paramos priemonė vadinasi Medijų fondas, per kurį taip pat bus numatyta parama ir visų pirma tiems leidiniams, kuriems yra sudėtingiau konkuruoti, sakykime, savo patrauklumu dėl to, kad jie galbūt mažiau rašo apie tai, kas kokią suknią apsivilko ar ten kokį lambordžinį nusipirko. Mes esame dėmesingi tam, kad žmonės ne tik kaime galėtų gauti spaudą, bet taip pat, kad žmonės galėtų gauti kultūrinę spaudą ar kitą tokio galbūt siauresnio turinio ir specializacijos spaudą. Kai Vyriausybė pateiks biudžetą, visus atsakymus į visus klausimus jūs ten rasite. O dabar aš tiesiog konspektuoju šitą jūsų humanitarinį klausimą", - pridūrė I.Šimonytė.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
21
F

Dienos klausimas

Kiek planuojate išleisti pinigų Kalėdų dovanoms?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-9 -5 C

-5 -2 C

-3 0 C

-5 -4 C

-2 -1 C

0 +2 C

0-5 m/s

0-5 m/s

0-6 m/s