Paaiškėjus, kad dalis teisėjų gauna didžiules pajamas už veiklą, nesusijusią su tiesioginiu jų darbu, du parlamentarai pasiūlė tokią veiklą riboti, tačiau tam prieštarauja Seimo Teisės departamentas.
Šiuo metu įstatymai numato, kad teisėjas negali gauti jokio kito atlyginimo, išskyrus teisėjo atlyginimą bei užmokestį už pedagoginę ar kūrybinę veiklą.
„Teisėjai atlieka ypatingą vaidmenį visuomenėje, todėl svarbu užtikrinti jų nešališkumą ir sprendimų objektyvumą. Tarp teisėjų pasitaikanti praktika teikti įvairias mokymų paslaugas kelia abejonių dėl tinkamo interesų konflikto valdymo. Teisėjams nėra uždrausta dėstyti ar mokyti, atvirkščiai - dalintis patirtimi, teismų praktika yra svarbi visuomenei veikla. Tačiau šis užsiėmimas negali virsti komercija", - akcentuoja parlamentarai Mykolas Majauskas ir Laurynas Kasčiūnas.
Todėl jie siūlo nustatyti, kad teisėjas negali dirbti verslo ar kitokiose privačiose įstaigose ar įmonėse, įskaitant paslaugų teikimą verslo arba kitokioms privačioms įstaigoms ar įmonėms (įskaitant švietimo įstaigas, nesančias mokslo ir studijų institucijomis). Teisėjas taip pat negali užsiimti individualia veikla pagal verslo liudijimą ar pažymą, kita versliškumo požymių turinčia veikla.
„Aiškios įstatymo nuostatos leistų išvengti interesų konfliktų ar jų regimybės bei didintų pasitikėjimą teismų sistema", - tikina parlamentarai.
Tačiau projektą visiškai sudirbo Seimo Teisės departamentas. Tiesa, dauguma jo argumentų negali nekelti šypsenos, nes remiamasi Konstitucinio Teismo išaiškinimais šiuo klausimu, o šis, suprantama, išaiškino taip, kaip palankiau teisėjams. Be to, įrodinėjama, kad, pavyzdžiui, savarankiška veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos, taip pat apima savarankišką kūrybą, mokslinę, profesinę ir kitą panašaus pobūdžio savarankišką veiklą. Todėl teisėjams negalima uždrausti ja verstis.