Dėl karantino metu pakeistų įstatymų Lietuva užsitraukė Europos Komisijos nemalonę. Tad skubama taisyti padėtį ir keisti įstatymus. Tik dar neaišku, kiek naudos iš to bus.
„Vakaro žinios“ neseniai rašė, kad Lietuvoje gegužės pabaigoje buvo pakeistas teisinis reguliavimas ir, įvedus kelionių kuponus, įteisintas ir ilgesnis pinigų susigrąžinimo terminas. Jis nuo 14 dienų pailgintas iki 90 dienų. Dėl to Lietuvą išbarė Europos Komisija, paraginusi laikytis ES teisės aktų dėl vartotojų ir keliautojų teisių apsaugos. Dėl karantino metu Lietuvoje priimto įstatymo EK liepos pradžioje pradėjo pažeidimo nagrinėjimo procedūrą. Pasiaiškinti Lietuvai buvo skirti du mėnesiai.
Kaip „Vakaro žinias“ informavo Ekonomikos ir inovacijų ministerija, atsakymas Europos Komisijai pateiktas 2020 m. rugpjūčio 26 d. „Kiek anksčiau, 2020 m. rugpjūčio 19 d., Vyriausybė nutarimu pateikė Seimui Civilinio kodekso 6.751 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą, kuriuo siūloma nustatyti, kad, kelionių organizatoriui ir turistui nesusitarus dėl sumokėtų pinigų už neįvykusią organizuotą turistinę kelionę kompensavimo Turizmo įstatyme nustatytomis priemonėmis ir sąlygomis, pinigai turistui būtų grąžinami per 14 dienų, kaip numatyta direktyvoje. Projektas užregistruotas Seime rugpjūčio 25 dieną“, - paaiškino ministerijos atstovė Ligija Kliunkienė.
Kada įstatymas bus pakeistas ir įsigalios, sunku prognozuoti. Seimas nepasivargino dėl keliautojų teisių sukviesti neeilinės Seimo sesijos, mat vasarą Seime - atostogos, tad ir teisės aktai nepriimami. Seimui labiau rūpi Baltarusijos žmonių gerovė, nei Lietuvos gyventojų. Dėl kaimynų neeilinę sesiją sukviesti buvo kone garbės reikalas. O savo šalies gyventojai tegul laukia savo eilės.
Lietuvoje vis dar paskelbta ekstremali situacija, o pinigų kai kurie sulauks tik jai pasibaigus. Vienintelė viltis - galbūt ateityje vėl susiklosčius panašiai situacijai, keliautojų teisės bus labiau apsaugotos. Jeigu bus spėta pakeisti įstatymą.