respublika.lt

K.Bartoševičius užsimanė ką nors nuveikti Seime

2022 lapkričio 24 06:00:00
„Vakaro žinių" Elito naujienos

Jei per porą metų nepastebėjote, ką nuveikė seimūnas Kristijonas Bartoševičius - nieko keisto, nes nieko jis ir nenuveikė. Dabar užsimojo šį bei tą nuveikti - nori pašalinti iš vartosenos žodį „respublikinis" kaip sovietinį reliktą. Kažin, Bartoševičiui negėda būti Lietuvos Respublikos Seimo nariu?, - ironizuoja „Vakaro žinios" Elito naujienose.

×
nuotr. 1 nuotr.
Kristijonas Bartoševičius. Stasio Žumbio nuotr.

 

 

Iki posūkio į politiką Bartoševičius išgarsėjo bent jau kaip išgalvotą personažą - „Mėslitos" direktorių - įkūnijęs aktorius. Geriau būtų toliau vaidinęs direktorių, nes Seime Bartoševičius tapo sunkiai pastebimu personažu. Kadencija įpusėjo, o veiklos nesimato. Aišku, Seime tokių nepastebimų žmonių yra ir daugiau, tačiau galbūt net juos gūdžiais vakarais kankina klausimas: ką aš rinkėjams pasakysiu? Bartoševičius pagaliau sugalvojo, kaip įprasminti savo egzistenciją. Jis užsimojo pasiekti, kad šalies mastu vykstantys renginiai nebūtų vadinami respublikiniais. Šis žodis esą primena sovietines realijas. Pavyzdžiui, respublikine negalėtų būti dainų šventė ar rašinių konkursas. Įdomūs tie mūsų seimūnai. Dvejus metus sėdi nieko neveikdami, o tada „išgimdo" kažkokius kliedesius. Bartoševičiaus kliedesiai ypač keisti, nes baisėtis žodžiu „respublikinis", kai algą gauni Lietuvos Respublikos Seime - visiškas nesusipratimas.

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
112
F
  • SKULPTŪRA: Lapkričio 27 dieną, artėjant 65-osioms brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago žūties metinėms, Merkinėje buvo atidengta skulptoriaus Gintauto Lukošaičio sukurta skulptūra „Vanagas su vanagėliu“ ir atidarytas Lietuvos partizanų vado vardu pavadintas skverelis.
  • TVARKA: VRM keičia užsieniečių įsileidimo tvarką, siekdama, kad į šalį neatvyktų Lietuvai priešiškų užsienio valstybių piliečiai, galintys kelti grėsmę nacionaliniam saugumui ir viešajai tvarkai - tikimasi, kad tai padės apsisaugoti nuo savo biografijos detales slepiančių rusų.
  • TEISĖJA: Po dešimties metų teisėjos darbą paliekanti Vilniaus miesto apylinkės teismo apylinkės teismo teisėja Ramunė Makelienė sako „labai pavargusi ir perdegusi“ nuo įtempto darbo ir jo krūvio - ji papildė sąrašą teisėjų, paliekančių ir kritikuojančių teismų sistemą dėl sunkių darbo sąlygų.
  • LĖŠOS: Išnaudoję šiems metams komandiruotėms skirtas lėšas parlamentarai į jas vyks kitų metų sąskaita - Seimo kanceliarijos duomenimis, iki lapkričio 8-osios komandiruotėms išleisti 458 tūkst. 898 eurai.
  • ORIGINALAS: Istorinėje Prezidentūroje Kaune sekmadienį baigiamas eksponuoti iš Vokietijos atvežtas Vasario 16-osios Akto originalas.
  • AKCIJOS: Vakarų sankcijų suvaržytos Baltarusijos trąšų gamintojos „Belaruskalij“ trąšas iki šių metų vasario Klaipėdos uoste krovusio Birių krovinių terminalo (BKT) didžiausias akcininkas Igoris Udovickis neatskleidžia, ar iš „Belaruskalij“ įsigijo 30 proc. jo valdomų BKT akcijų ir taip tapo vieninteliu įmonės savininku.
  • EGLUTĖS: Parduotuvėse, įskaitant ir elektronines, jau porą savaičių vyksta aktyvi prekyba dirbtinėmis kalėdinėmis eglutėmis - nors šį sezoną eglutės šiek tiek pabrango, jų pardavimai ne tik nemažėja, bet ir auga.
  • KALĖDOS: Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė šeštadienį įžiebė pagrindinę Prezidentūros šv. Kalėdų eglę, papuoštą visoje Lietuvoje žmonių sukurtomis dekoracijomis.
  • MUZIEJAI: Kultūros ministerijai pavaldūs nacionaliniai ir respublikiniai muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai.
  • MOKYTOJA: Vilniaus savivaldybės komisija konstatavo, kad lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė į darbą „Juventos“ gimnazijoje grąžinta pažeidus tvarką – tinkamai nepaskelbus atrankos.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar dalyvausite savo miesto eglutės įžiebimo šventėje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 0 C

-3 +1 C

 

-2 0 C

-2 +1 C

-1 +1 C

 

-2 +1 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-3 m/s