Pagrindinėje Kauno senamiesčio arterijoje - Vilniaus gatvėje - veikiančios įmonės dėl jos rekonstrukcijos nebegali sulaukti klientų, nes tiek tiekėjų ar kito aptarnaujančio transporto privažiavimas prie jų, tiek pėsčiųjų eismas šia gatve uždrausti. Ir kaip antradienį vykusiame Kauno miesto tarybos posėdyje vaizdingai išsireiškė opozicinės Tėvynės sąjungos -Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Paulius Lukševičius, „po COVID-19 nespėjusios atsigauti įmonės nuo Kauno miesto savivaldybės gauna naują nokdauną“.
Vilniaus gatvės kapitalinis remontas prasidėjo liepos mėnesį, tad lauke klientams staliukus bei kėdes šioje gatvėje plačiai išsidėliojusioms kavinėms ir restoranams teko visa tai „susivynioti“. Kai kurios iš įmonių netiki, kad nebankrutavusios sulauks gatvės remonto pabaigos, kuri numatyta po metų.
„Viešojoje erdvėje pasirodė nemažai informacijos dėl Vilniaus gatvės rekonstrukcijos sukeltų nepatogumų tiek gyventojams, tiek verslo įmonėms. Suprantame, kad Kaunui reikia tinkamai pasiruošti Europos kultūros sostinės renginiams ir sutvarkyti vieną iš pagrindinių Senamiesčio gatvių. Tačiau pastebime ir rekonstravimo darbų vykdymo, ir Savivaldybės komunikavimo problemų.
Oficiali informacija dėl rekonstrukcijos darbų Vilniaus gatvėje įmones pasiekė liepos 1-ąją, o netrukus, liepos 12 dieną, buvo pradėti darbai. Kai kurios įmonės visai užsidarė, naujai ketinusios veiklą pradėti įmonės, kurios investavo ženklias sumas, priverstos uždaryti veiklą Vilniaus gatvėje arba ieškoti kitų vietų mieste, kur galėtų veiklą vykdyti. Todėl šį antradienį vykusiame Kauno miesto tarybos posėdyje paprašėme (frakcijos vardu) per kitą tokį susitikimą, kuris įvyks jau po atostogų (artimiausio Tarybos posėdžio data numatyta rugsėjo 14-oji) išsamiai tiek opozicijai, tiek valdantiesiems ir besąlygiškai visai Kauno miesto bendruomenei pristatyti rekonstrukcijos darbų eigą, vizualizacijas, taip pat - planuojamus terminus“, - naujienų agentūrai ELTA sakė TS-LKD frakcijos Kauno miesto taryboje seniūnė Edita Gudišauskienė.
Konservatorių nuomone, Kaunas ir šiuo atveju turėtų pasirodyti kaip verslus draugiškas miestas. Todėl dar iki Vilniaus gatvės remonto pradžios jau reikėjo kompensacinio mechanizmo šioje vietoje veiklą vykdantiems verslams, jeigu ta veikla dėl rekonstrukcijos apribota. Taip pat - ir tiems verslams, kurie veiklą turės nutraukti ar uždaryti. „Siūlau minėtas įmones šiais metais atleisti nuo žemės, žemės nuomos ir nekilnojamojo turto mokesčio bei nuo vietinės rinkliavos už prekybą lauko kavinėse, terasose. Kadangi šios sumos įmonėms nebus reikšmingos, atsižvelgiant į tai, kokį nuostolį jos patirs uždarius veiklą ar perkėlus ją į kitą vietą, siūlau ir 2022 metais jas taip pat atleisti nuo žemės, žemės nuomos ir nekilnojamojo turto mokesčio bei nuo vietinės rinkliavos už prekybą lauko kavinių terasose. Nepriklausomai nuo to, ar jos veiklą tęs Vilniaus gatvėje, ar kitoje Kauno miesto vietoje“, - priimti tokius sprendimus kauniečių išrinktiesiems siūlo viena iš jų – E. Gudišauskienė.