Rotušės aikštės draugija, puoselėjanti su Kauno miesto istorija ir svarbiais įvykiais susijusias tradicijas, sekmadienį kauniečius bei jų svečius kvies drauge švęsti Kauno globėjo, Kalėdų senelio pirmtako šv. Mikalojaus šventę.
Tradiciškai ji prasidės šv. Mišiomis Kauno šv. Mikalojaus (benediktinių) bažnyčioje, vėliau iš bažnytėlės pajudės procesija į Kauno šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedrą baziliką, kur vidurdienį bus meldžiamasi už Kauną ir kauniečius.
Tokia šventė Kaune rengiama ketvirtus metus iš eilės. Organizatoriai džiaugiasi galimybe pakviesti kauniečius ir miesto svečius laukti gražiausių metų švenčių ne vien galvojant apie materialias dovanas ir švenčių stalą, bet susimąstant apie didžiąsias vertybes - atjautą vargstančiam, nuskriaustam, dvasinį dosnumą, dalijimąsi su artimu. Apie šias vertybes liudija jau daugelį amžių gyvuojanti šv. Mikalojaus, kuris globoja ir Kauną, legenda.
Pasibaigus religinėms iškilmėms, šv. Mikalojaus procesija atkeliaus į Rotušės aikštę, kur Kauno valdžia patikės miesto raktus šv. Mikalojui iki kalėdinio laikotarpio pabaigos.
Pasak vienos iš renginio organizatorių, prie Rotušės bus įteikta labdara - trys maišeliai su monetomis, kurias per metus miestiečiai ir miesto svečiai meta į Rotušės rūmų prieigose esančią Vaško lydymo krosnį. Šių metų radinį sudaro 775 litai ir 65 eurai bei kitų įvairių šalių banknotai ir monetos.
O paskui šv. Mikalojus su palyda vaikščios po Rotušės aikštėje išvakarėse atidarytą kalėdinę mugę, fotografuosis su miestiečiais prie Debesų Kalėdų eglutės. Ir visiems, ką sutiks, linkės sėkmės bei globos. Miestui panyrant į sutemas, Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje vyks advento muzikos koncertas "Šv. Mikalojaus" dovanos, kuriame skambės sakralios giesmės ir melodijos.
Sakoma, jog šv. Mikalojus globoja miestus ir bendruomenes, pirklius, jūrininkus, žvejus, studentus, vaikus ir netekėjusias mergeles. Oficialiai švento Mikalojaus diena minima gruodžio 6-ąją arba artimiausią sekmadienį po jos.
270-346 metais Miros mieste gyvenęs vyskupas garsėjo gerais darbais ir buvo vadinamas Mikalojumi Stebukladariu. Šio šventojo vaizdinys su metais kito ir dabar yra visame pasaulyje populiaraus Kalėdų senelio prototipas.
Šventasis Mikalojus Kauną globoja jau penktą šimtmetį. Su šiuo šventuoju susiję simboliai aptinkami seniausiuose rašytiniuose šaltiniuose apie Kauno miestą bei yra užfiksuoti naujųjų laikų miesto herbe.