„Respublikos" skaitytojams Edvardas ir Margarita Ušakovai jau yra pažįstami. Visą gyvenimą sąžiningai dirbę savo šaliai dabar senoliai, užuot ramiai besimėgavę užtarnautu poilsiu, toliau priversti minti valdiškų institucijų ir teismų slenksčius.
To priežastis, senolių teigimu, daugiau negu banali - neaišku kokiais keliais sklypus užliejamose pievose gavę ir ten namus pasistatę kaimynai, siekdami pasigerinti savo gerbūvį, nusprendė per senolių sklypą nusitiesti sau niekada ten nebuvusį kelią.
Keisčiausia, pasak E. ir M. Ušakovų, yra tai, kad kaimynai sulaukė valstybinių institucijų užtarimo. Pastarosioms nekliuvo nei tai, kad, prisidengus senolių vardu ir klastojant jų parašus, buvo teikiami įvairūs prašymai, nei tai, kad kaimynų pretenzijos neturi jokio realaus ar teisinio pagrindo.
Peržiūrėjus visus senuosius sodų, kuriuose yra sklypas, planus, matosi, kad per senolių žemę niekuomet joks kelias nėjo, nes gobšiųjų kaimynų sklypai „išdygo" tik po Nepriklausomybės atgavimo.
Todėl jų įsivaizduojamajame kelyje nuo senų laikų auga medžiai, stovi elektros stulpai, yra pastatytas įteisintas ir įregistruotas namas bei padaryta registruota kanalizacija.
Galiausiai, tarp sklypų yra tik du, o ne keturi riboženkliai, kaip kad turėtų būti jeigu čia eitų valstybinė žemė ar teisėtai suformuotas 6 metrų pločio kelias (valstybinės institucijos, pirma ieškojusios kelio, dabar reiškia pretenzijas į esą užimtą 2,8 m pločio valdišką žemę).
Viso šito valdininkai „nemato", realios situacijos nesuvokia ir toliau žeria senoliams pretenzijas, o galiausiai ant jų užsiundė ir antstolius.
Visgi labiausiai senolius šioje situacijoje stebina Registrų centro (RC) darbuotojų elgesys.
Gavę suklastotus arba trečiųjų asmenų prašymus, šios valstybinės institucijos darbuotojai į juos operatyviai reagavo ir keitė su sklypais susijusią informaciją.
Deja, gavę RC Centrinio registratoriaus ginčų nagrinėjimo komisijos atsakymu paremtą senolių prašymą ištaisyti klaidingus duomenis, RC darbuotojai to niekaip padaryti nesugeba....