×
(1/1) Nors daugelis žmonių per karantiną sėdėjo namuose, o ten nesėdėję vaikščiojo su kaukėmis, žymesnio sergamumo mažėjimo dėl to nėra. Stasio Žumbio nuotr.
Atsisiųsti

1 nuotr.
Nors daugelis žmonių per karantiną sėdėjo namuose, o ten nesėdėję vaikščiojo su kaukėmis, žymesnio sergamumo mažėjimo dėl to nėra. Stasio Žumbio nuotr.
Vyriausybės kanceliarijos duomenų analitikas Aistis Šimaitis parengė pagrindinių rodiklių apžvalgą, parodančią, kokią įtaką pandemijos mastui padarė gruodžio viduryje įvestas karantinas. Kol kas nieko itin paguodžiančio nėra.
„Apibendrinant situaciją praeitą savaitę, praėjus dviem savaitėms po įvedimo, stebėjome pirmuosius gruodžio viduryje įvestų papildomų karantino priemonių efektus. 2021 m. sausio 11 d. ryto duomenimis, 14 dienų sergamumo rodiklis Lietuvoje yra 1040 naujų atvejų 100 tūkst. gyventojų (prieš savaitę šis rodiklis buvo 1226), 7 dienų naujų atvejų vidurkis yra 1780 (prieš savaitę -2232), o teigiamų tyrimų dalis yra 14,5 proc. (prieš savaitę -21proc.). Rodikliai šiuo metu yra kaip lapkričio paskutinės savaitės, skiriasi tik judėjimo kryptis: „pandemijos pagreitis" Lietuvoje yra neigiamas 10 dienų ir šiuo metu yra -20 proc., t. y. tiek paros atvejų skaičiaus, tiek teigiamų tyrimų procento savaitės vidurkis sumažėjo bent 20 proc., palyginti su ankstesne savaite. Situacija ligoninėse tebėra įtempta - šiuo metu užimta per 70 proc. gydymo ir reanimacijos lovų. Mirčių skaičius Lietuvoje (tiek bendras, tiek nuo COVID-19) pastarąsias tris savaites neaugo", - teigia duomenų analitikas.
„Vakaro žinios" pristato kitus pagrindinius apžvalgoje minimus faktus.
- Per parą nustatomų naujų atvejų skaičius ir teigiamų tyrimų dalis tarp visų atliktų Lietuvos mastu mažėjo, tačiau dar turime 13 savivaldybių, kuriose bent vienas iš jų didėja. Naujų atvejų vidutiniškai per 7 dienas fiksavome 1780, teigiamų tyrimų dalis buvo 14,5 proc. ir praėjusią savaitę kasdien fiksavome mažiau atvejų, nei prieš tai buvusias kelias savaites.
- Paros naujų atvejų skaičius ir teigiamų tyrimų procentas mažėja daugumoje savivaldybių. Paros atvejų skaičius mažėjo ir per šventinį laikotarpį, nes buvo atliekama mažiau tyrimų, o teigiamų tyrimų procentas pradėjo mažėti tik praeitą savaitę.
- Mobilumas šalyje tebėra gerokai mažesnis nei lapkritį, bet, išskyrus šventinį laikotarpį, jo lygis aukštesnis už pavasarinį lygį. Pagal „Google" duomenis, laikas, praleistas namuose, šiuo metu viršija pavasario skaičius.
Nors bendras pacientų skaičius ligoninėse išliko stabilus, praeitos savaitės pradžioje turėjome rekordinius užimtų gydymo ir reanimacijos lovų skaičius. Sunkesnių pacientų skaičius ligoninėse turi pradėti stabilizuotis 10-14 dienų nuo atvejų piko - šią tendenciją galėsime įvertinti šią savaitę.
- Praeitą savaitę nuo COVID-19 kasdien mirė apie 40 žmonių. Mirčių skaičius (tiek bendras, tiek nuo COVID-19) praeitą savaitę neaugo. Naujų atvejų mažėjimo tendencijos turėtų atsispindėti mirčių statistikoje maždaug po 2-3 savaičių nuo atvejų piko.
- Lietuvoje jau vakcinuota iš viso daugiau kaip 22 tūkst. asmenų. Daugiausia vakcinavimų atlikta penkiose apskrityse, kuriose yra organizuojančios ligoninės. Maksimalus vakcinuotų asmenų skaičius per dieną viršijo 4,5 tūkst.
Statistikos departamento Statistikos sklaidos ir komunikacijos skyriaus analitikas Jonas Bačelis įvertino ir teigiamų koronaviruso tyrimų rezultatų tendencijas. Vertinant teigiamų tyrimų procentą pagal ėminį pateikusio asmens indikacijas, matome:
1) bendrą tendenciją, kad paskutinę savaitę (ir ilgiau) teigiamų atsakymų dalis nuosekliai mažėjo;
2) žymų profilaktinių tyrimų (ne mobiliuosiuose punktuose) skaičiaus mažėjimą šventinėmis dienomis;
3) nuosekliai mažėjančias tyrimų apimtis simptominių asmenų grupėje (kadangi šioje grupėje tiriamų mėginių skaičių diktuoja asmenų, kurie kreipiasi turėdami simptomų, skaičius);
4) iš užsiregistravusių į tyrimą simptominių asmenų apie 45 proc. gauna teigiamą tyrimo atsakymą, iš sąlytį turėjusių asmenų - apie 35 proc., iš profilaktiškai tiriamų asmenų - mažiau nei 10 proc.
Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.