respublika.lt

Prigimtinė šeima stumiama į paraštes

(201)
Publikuota: 2022 birželio 11 10:51:00, Justina GAFUROVA
×
nuotr. 2 nuotr.
Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Vilniuje praūžė LGBT festivalis, trukęs net kelias dienas. Jam vietos sostinėje yra visuomet. Tuo metu už prigimtinę šeimą pasisakantys renginiai į Vilnių neįleidžiami. Negana to, sostinės valdžios atstovai drąsiai organizuoja verslo, palaikančio tokius renginius, puolimą. Tai neseniai teko patirti mitingą „Didysis šeimos gynimo maršas" į savo valdas priėmusiems „Pušyno sodybos" šeimininkams.

 

 

Vos tik buvo paskelbta, kurioje vietoje vyks „Didysis šeimos gynimo maršas", sodybos šeimininkai buvo tiesiog užpilti skambučiais ir žinutėmis. Socialiniame tinkle „Facebook" Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus patarėjas Karolis Žukauskas pakvietė nepritariančius renginiui būriuotis netoli sodybos ir netgi prisipažino pats skambinęs į sodybą pasiteirauti, ar šeimininkai žino, kokį renginį priima į savo valdas.

Jo pėdomis pasekė ir daugiau žmonių. Niekada sodyboje nesilankę žmonės paliko dešimtis neigiamų atsiliepimų apie šią vietą, pasipylė žemi įvertinimai. Jų buvo tokia gausa, kad šeimininkai laikinai išjungė savo verslo „Facebook" anketą. Žemas įvertinimas ir neigiami atsiliepimai apie verslą liko iki šiol.

Sulaukė net grasinimų

Tiesa, kaip buvo raginama, drąsuolių mojuoti LGBT vėliavomis ant kalvos, esančios šalia sodybos, neatsirado. Ir į sodybą pikti komentatoriai nesiveržė. Kaip „Vakaro žinioms" sakė sodybos administratorė Auda Peimienė, prieš pat renginį teko atlaikyti didžiulį piktų piliečių puolimą.

„Buvo labai daug nemalonių skambučių. Paskambinusieji keikėsi ir netgi grasino. Suskambus telefonui, net nesinorėjo kelti ragelio, nes supratau, ką reikės išgirsti. Klausinėjo, ar žinome, ką priimame, kodėl taip darome, kad teršiame savo vardą. Nenusakomai daug sulaukėme žinučių ir komentarų sodybos „Facebook" paskyroje. Ją teko net išjungti. Buvo rašoma, kad net Putiną remiame ir pinigus Rusijai renkame. Mane labai nustebino, nesitikėjau, kad žmonės taip gali elgtis", - „Vakaro žinioms" sakė A.Peimienė, pridūrusi, kad yra ir geroji situacijos pusė - apie juos sužinojo ir tie žmonės, kurie nebuvo girdėję apie Jadagonis.

Klientų neskirsto

Moteris sako, kas sodybos šeimininkai nė nežinoję apie tai, kas yra „Didysis šeimos gynimo maršas". Verslą daugiau kaip dvidešimt metų plėtojanti šeima nesidomi politika. „Jau ne vienerius metus nežiūrime televizijos, neskaitome portalų, politika nesidomime. Mums buvo pasakyta, kad tai bus šeimų šventė, taip ir buvo. Mes per daug nesidomėjome, kas čia bus, nes mums tai nėra svarbu. Mūsų verslas vystomas su paimta paskola ir mums svarbus kiekvienas klientas.

Šventė praėjo labai gražiai. Susirinko tvarkingi žmonės su šeimomis, vaikais. Pati buvau sodyboje tuo metu, sutikau labai daug pažįstamų, buvusių bendraklasių, netgi buvusią mokytoją. Nemačiau jokių Putino ar Rusijos mylėtojų. Renginys praėjo be jokių nesklandumų, nemačiau nė vieno išgėrusio ar vartojančio alkoholį, o išvykus žmonėms neliko nė vienos šiukšlės. Kokie tvarkingi žmonės, nors jų buvo labai daug. Nežinau, kodėl jie taip puolami. Matyt, tai yra politika", - pasakojo A.Peimienė.

Moteris neslepia, kad toks puolimas atsiliepė verslui - buvo klientų, kurie atšaukė rezervaciją, kai buvo paviešinta, jog būtent čia vyks šeimų renginys. Žala padaryta ir verslo reputacijai. Tačiau A.Peimienė sako nesigailinti, kad priėmė šį renginį, ir yra įsitikinusi, kad vadinamieji maršistai sodyboje ir kitais metais bus laukiami.

„Mes, dirbdami savo darbą, neskirstome klientų pagal jų įsitikinimus, politines pažiūras. Pas mus gali atvykti visi žmonės ir jų būna pačių įvairiausių. Mes gerbiame ir priimame kiekvieną žmogų. Nejau mažai Žemėje vietos mums visiems? Kam taip pyktis... Suprantu, esame visi skirtingi. Jeigu reikėtų, priimtume ir vėl. Gal žmonės pagaliau atsitokės", - svarsto A.Peimienė.

Tradicinės šeimos - miške, o LGBT eitynėms - Vilniaus centras

Nors teismas pernai paskelbė, kad Vilniaus miesto savivaldybė neturėjo teisės neleisti mieste vykti mitingui „Didysis šeimos gynimo maršas", leidimas renginiui šiemet taip pat nebuvo išduotas. O LGBT renginiams Vilniuje vietos visuomet yra. Be to, pastebima, kad renginys sulaukia ir valstybinių institucijų, ir valstybės valdomos įmonės dėmesio.

Štai verslo konsultantas Almantas Stankūnas, partijos „Nacionalinis susivienijimas" narys, pamatęs, kad renginyje dalyvavo valstybės valdomos įmonės „Ignitis" darbuotojai, svarsto, ar jau privalomas dalyvavimas LGBT puikybės paraduose?

„Vienas mano bičiulis viešai pasidžiaugė, kad štai kokia laisvė ir tolerancija Lietuvoje - kas nori eina į LGBT paradą, o kas nenori neina, ir niekas dėl to nieko nesmerkia. Viename komentare buvo taikliai pastebėta, kad pats faktas, jog tuo džiaugiamasi, verčia suklusti. Tuo metu „Ignitis grupė" savo įrašu ir nuotrauka pateikia įrodymą, kad dalyvavimas LGBT paraduose jau privalomas!" - sako A.Stankūnas, kalbėdamas apie įrašą socialiniame tinkle, kuriuo pasidalijo „Ignitis grupė". Jame nuotrauka iš LGBT eitynių. Nuotraukoje matyti apie dvidešimt darbuotojų, pasipuošusių vienodais marškinėliais LGBT eitynėse.

Įmonė tikina, toks dalyvavimas - savanoriškas. „Kuriame organizaciją taip, kad joje vyrautų supratimas, pagarba ir vienas kito palaikymas. Ne „ant popieriaus", o realiai, kasdien. Be kolegų įsitraukimo tai neįmanoma, todėl džiaugiamės ir didžiuojamės, kad mūsų darbuotojai patys ėmėsi iniciatyvos sudalyvauti „Baltic Pride 2022" eitynėse „Už lygybę ir taiką!", parodant palaikymą LGBT kolegoms, bendruomenei ir prisidedant prie homofobijos ir diskriminacijos mažinimo", - rašoma prie nuotraukos.

Savanoriškumas neįtikino

Tačiau A.Stankūnas pasidalijo savo nuomone, kaip toks savanoriškumas gali atrodyti praktikoje: „Įmonės personalo skyrius paskelbia, kad „Ignitis" darbuotojai kviečiami dalyvauti parade. Reikia ne kelių darbuotojų, bet nemažos grupės. Taigi darbuotojų pradedama klausinėti asmeniškai, ar jie ketina dalyvauti parade. Dabar pagalvokite esąs darbuotojo, kuris nenori dalyvauti, vietoje ir pamėginkite įsijausti į jo padėtį.

Jūs turite du pasirinkimus. Vienas būtų pameluoti, kad, tarkim, privalote išvykti iš Vilniaus, ir paskui visą gyvenimą nekęsti savęs už savo bailumą. Kitas - pasakyti, kad nedalyvausite, nes nepritariate tokiems paradams ir LGBT ideologijai. Tada greičiausiai sulauksite kito klausimo su grėsminga potekste - tai gal jūs koks homofobas, gal jums mieliau eiti į renginius su kokiu nors nepraustaburniu homofobu Petru ir t.t.? Potekstė pažįstama iš sovietmečio: ,,Drauge, nenorite prisijungti prie mūsų - tai gal esate su mūsų priešais?" Ir tai ne viskas - jūs tiesiog savo „šeštuoju jausmu" pajusite, kad po šio akibrokšto gavote riebų minusą, kuris tikrai bus įvertintas ateityje, priimant sprendimus dėl jūsų atlyginimo, galimo paaukštinimo ar atleidimo su „vilko" bilietu (jeigu nežinote, kas tai yra, paklauskite sovietinių laikų disidentų), kai teks ,,optimizuoti" organizaciją.

Tai dabar atsakykite - ar tikrai dalyvavimas LGBT puikybės paraduose vis dar neprivalomas?"

Jis tokią praktiką pavadino vergija. „Neokomunistinė vergija prievartauja mūsų sąžinę ir sveiką protą, nes verčia pripažinti realybei ir mokslui akivaizdžiai prieštaraujančius dalykus apie 72 lytis, apie fiziologinius ir psichologinius asmens tapatumo sutrikimus, kurie neva nėra sutrikimai. Tokiai prievartai galime nusilenkti, tik atsisakydami savarankiškai mąstyti ir išsižadėdami giliausio savosios savasties branduolio. Kas mūsų laukia po to?" - svarsto A.Stankūnas.

Prisijungė ir ambasados

Šiemet Vilniuje kelias dienas vykęs festivalis „Baltic Pride" finansuojamas Vokietijos vyriausybės. Vokietijos ambasada Lietuvoje buvo aplankyta eitynių metu. Taip pat jose dalyvavo ir JAV ambasados Lietuvoje atstovai. Dėl to Lietuvos šeimų sąjūdis paviešino laišką šalyje reziduojantiems kitų šalių ambasadoriams. „Šių metų birželį LGBT organizacijos rengia daug iniciatyvų įgyvendinti reikalavimams, kurie pažeistų Lietuvos teisinę tvarką ir Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, įskaitant santuokos, kaip moters ir vyro sąjungos, apsaugą. Pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją santuoka gali būti sudaryta tik tarp vyro ir moters.

Prie LGBT organizuojamų renginių ir reikalavimų nuolatos prisijungia kitų šalių ambasadoriai Lietuvos Respublikoje. Nors pagal Vienos konvenciją dėl diplomatinių santykių diplomatai turi prisidėti prie draugiškų santykių tarp valstybių plėtros, nepaisant jų politinių ir socialinių sistemų įvairovės. Be to, konvencijos nuostatose aiškiai nurodyta diplomatinės atstovybės narių pareiga gerbti priimančiosios valstybės teisės nuostatas ir šiuo atžvilgiu išimčių nėra ir negali būti.

LGBT bendruomenių reikalavimai Lietuvoje yra gyvų visuomenės diskusijų objektas, jiems kategoriškai prieštarauja dauguma žmonių ir sprendimai yra išimtinai mūsų šalies piliečių prerogatyva. Diplomatinės atstovybės pagal tarptautinę teisę privalo nesikišti į valstybių, kuriose reziduoja, vidaus reikalus", - rašoma viešame laiške ambasadoriams su reikalavimu išlaikyti deramą neutralumą LGBT bendruomenių organizuojamų renginių metu bei susilaikyti nuo skatinimo Seimui priimti įstatymus, prieštaraujančius Lietuvos Respublikos Konstitucijai.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (201)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar esate patenkinti naudojamo banko paslaugomis?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kur šiemet atostogausite?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+1 +5 C

0 +5 C

-2 +6 C

+3 +9 C

+3 +8 C

+7 +10 C

0-4 m/s

0-6 m/s

0-6 m/s