respublika.lt

I.Skuodienė apie į Lietuvą sugrąžintą pagrobtą mergaitę: Rusijos tarnybos buvo linkusios bendradarbiauti

Publikuota: 2023 rugsėjo 06 11:27:00, Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Ilma Skuodienė. Eltos nuotr.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos (VVTAĮT) direktorė Ilma Skuodienė pripažįsta, kad ją nustebino, jog tėvo pagrobtą ir į Rusiją išgabentą mergaitę pavyko taip greitai susigrąžinti. Ji džiaugiasi, kad Rusijos vaiko teisių tarnybos taip pat buvo linkusios bendradarbiauti su Lietuvos institucijomis.

 

„Tikrai nustebino ir greitis, ir bendradarbiavimas, ir visas procesas, turbūt ir tas susitelkimas, kuris buvo“, – trečiadienį žurnalistams teigė I. Skuodienė.

Pasak tarnybos direktorės, šiuo metu mergaitė yra rami, kartu su savo mama namuose.

„Tikimės, kad tos patirtys, kurios buvo, kurios buvo turbūt tikrai neeilinės tokio mažo amžiaus vaikui, kurias turėjo patirti, išgyventi, kas kuo greičiau mamai pavyks kartu su mergaite įveikti“, – sakė ji.

Į klausimą, ar nėra požymių, kad pagrobta mergaitė būtų badavusi, I. Skuodienė kol kas neskubėjo atsakyti.

„Reikės medikų apžiūrios, kurie tikrai turės įvertinti, apžiūrėti. Bet pirminiais duomenimis, ką mama ir sakė, kad mergaitė yra saugi, yra kartu su mama, yra maitinama ir yra tenkinami visi mergaitės poreikiai“, – sakė ji.

I. Skuodienė pasidžiaugė, kad Rusijos tarnybos bendradarbiavo su Lietuvos institucijomis.

„Galiu patvirtinti, kad Rusijos tarnybos nuo pat pirmos dienos, kuomet mes kreipėmės į jas, bendradarbiavo, teikė informaciją tiek telefonu, tiek raštu“, – sakė VVTAĮT direktorė.

„Mes bendradarbiavome su Rusijos vaiko teisių centrine institucija, mes kreipėmės į ją, prašėme aplankyti mergaitę, prašėme susisiekti. Tai jie tai padarė tikrai davė atgalinį ryšį, kad tėtis rūpinasi mergaite, kad tenkina jos poreikius“, – sakė I. Skuodienė, pažymėdama, kad visgi kol kas sunku vertinti, kaip mergaitės poreikius tėvui realiai pavyko patenkinti.

Antradienio vakarą Nacionalinis krizių valdymo centras (NKVC) pranešė, kad pagrobta ir tėvo į Kaliningrado sritį išgabenta mergaitė su mama pargabenta į Lietuvą.

Kaip Eltai antradienį anksčiau pranešė NKVC, mergaitės mama, siekdama susigrąžinti dukrą, buvo nuvykusi į Rusiją.

ELTA primena, kad rugpjūčio 27 dieną teisėsaugos institucijos gavo moters pranešimą apie tai, jog Kretingos rajone, Sausdravų kaime, vyras paėmė jos dukrą ir sutartu laiku jos negrąžino. Kiek vėliau paaiškėjo, kad vyras pagrobė savo mažametę, 2022 m. gimusią, dukrą ir bėgdamas kirto Rusijos sieną.

Pradėjus paiešką, nustatyta, kad tą pačią dieną, apie 13 val. 4 val. min., Šilutės rajone, Skirvytės upėje, vyras su dukra valtimi kirto Lietuvos-Rusijos valstybinę sieną ir buvo sulaikyti Rusijos teritorijoje.

Lietuvos pasieniečiai pastebėjo, kad Skirvytės upėje guminė valtis kirto Lietuvos ir Rusijos sieną ir įplaukė į meldus. Prie jų priplaukė Rusijos pareigūnų kateris. Anot Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovo Giedriaus Mišučio, pasieniečiai dar bandė žodžiu susisiekti su valtimi nuplaukiančiais asmenimis, tačiau jokio atsakymo negavo.

Lietuva pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vaiko pagrobimo. Tuo metu VSAT pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo, taip pat kreipėsi į Kaliningrado srities pasienio pareigūnus su prašymu kuo skubiau organizuoti susitikimą dėl kūdikio perdavimo ir grąžinimo motinai.

Dukrą į Rusiją išgabenusiam tėvui, teismo sprendimu, buvo paskirtas suėmimas už akių.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
13
F

Dienos klausimas

Ar žiūrite žinias per televiziją?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-9 -1 C

-10 -4 C

-9 -3 C

-6 -1 C

-7 -2 C

-9 -4 C

0-3 m/s

0-5 m/s

0-6 m/s