respublika.lt

I.Šimonytė neskaičiuos A.Armonaitės dantų

2022 lapkričio 25 06:00:00
„Vakaro žinių" Elito naujienos

Po balsavimo dėl biudžeto Laisvės partijos vadovei Aušrinei Armonaitei grėsė rimti nemalonumai - konservatorių kerštas, galintis pasibaigti dantų „išbarškinimu". Jos laimei, premjerė Ingrida Šimonytė pasirodė nekerštinga. Ji žada netaikyti principo „dantis už dantį", - ironizuoja dienraštis „Vakaro žinios“ Elito naujienose.

×
nuotr. 1 nuotr.
Arūno Bernacko koliažas

 

Armonaitė yra ne tik „laisvūnų" pirmininkė. Ji užima ekonomikos ir inovacijų ministrės postą, tad yra Šimonytės pavaldinė. Konservatorių nuomone, „laisvūnai" pažeidė koalicinę sutartį balsuojant dėl PVM lengvatų, o tokią nuodėmę sunku atleisti. Armonaitei grėsė kerštas ir kaip nusidėjusios partijos vadovei, ir kaip premjerės pavaldinei. Visgi premjerė žada nekerštauti. „Tai nėra dantis už dantį principas. Jeigu tu pradedi taikyti dantis už dantį principą koalicijoje - tai kokia ta koalicija", - sakė premjerė. Taigi Armonaitė gali džiaugtis, jos dantys liks sveiki. O premjerė turi progą parodyti savo atlaidumą, nors iš tikrųjų nenorą kerštauti galbūt lemia kita priežastis. Šiuo atveju kerštas būtų nenoras paremti „laisvūnams" taip rūpintį civilinės sąjungos projektą. Akivaizdu, kad Šimonytė jį tikrai parems. Dėl tokio reikalo premjerė atsisakys malonumo paskaičiuoti Armonaitės dantis.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
33
F
  • SKUNDAS: Valstybinei mokesčių inspekcijai ir pagrindiniam „Vilniaus prekybos“ akcininkui Nerijui Numai pasiekti taikų susitarimą dėl nesumokėtos milijoninės verslininko gyventojų pajamų mokesčio skolos sutrukdė skundas prokurorams dėl galimo tokio sandorio žalos viešajam interesui.
  • DIPLOMATAS: Ketvitradienį į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Rusijos ambasados Lietuvoje atstovas - jam įteikta nota, skelbianti vieną ambasados darbuotoją nepageidaujamu asmeniu Lietuvoje už veiklą, nesuderinamą su diplomato statusu.
  • TEISĖJAS: Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl prof. dr. Egidijaus Šileikio skyrimo vyriausiojo administracinio teismo teisėju ir priėmė jo priesaiką.
  • NAFTA: Europos Sąjungos svarstoma viršutinė kainų riba Rusijos eksportuojamai naftai yra per aukšta, sako premjerė Ingrida Šimonytė - tačiau kokia turėtų būti ši riba, ji neįvardijo.
  • KAINA: Jokio nepriklausomo elektros tiekėjo nepasirinkusiems gyventojams garantinio tiekimo paslauga gruodį, palyginti su lapkričiu, brangsta 14,7% iki 43,6 centų už kilovatvalandę (kWh) (lapkritį – 38 ct/kWh), skelbia „Energijos skirstymo operatorius“.
  • ATOSTOGOS: Anksčiau galiojusi tvarka, kai vieni vaiką iki 14 metų auginę pareigūnai negaudavo papildomų kasmetinių atostogų, prieštaravo Konstitucijai - tokį sprendimą priėmė Konstitucinis Teismas.
  • LAUREATĖS: Paskelbtos 2022 m. Meilės Lukšienės premijos mokslininkams konkurso laimėtojos - jomis tapo prof. habil. dr. Jūratė Baranova (po mirties) ir prof. dr. Lilija Duoblienė.
  • PAKUOTĖS: Europos Komisija siūlo griežtinti reikalavimus pakuotėms, numatant, kad visos jos Bendrijoje nuo 2030-ųjų galėtų būti perdirbamos - ant pakuočių turėtų atsirasti ir naujas specialus žymėjimas, palengvinantis jų rūšiavimą.
  • ANIMACIJA: Gruodžio 1 d. 11 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje prasideda tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“ - programoje numatyta trylika seansų, per kuriuos išvysite pačius naujausius viso pasaulio animacinio kino kūrėjų filmus.
  • SĄSAJOS: Seimo Ekonomikos komitetas ketvirtadienį su Susisiekimo ministerijos atstovais ir „Lietuvos geležinkelių“ grupės įmonių vadovais aiškinsis grupės bendrovių sąsajas su Rusija ir Baltarusija.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar pastebite kai kurių vaistų trūkumą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-10 -4 C

-7 -2 C

 

-3 -1 C

-8 -2 C

-3 -1 C

 

-1 0 C

0-3 m/s

0-3 m/s

 

0-4 m/s