respublika.lt

I.Šimonytė: „Jeigu kažkas labai norės, tai visada susiras krūvą kažko nelabai skaniai kvepiančio“

2022 rugsėjo 20 12:05:00
Augustė Lyberytė, Elta

Premjerė Ingrida Šimonytė palaiko Visuomenės informavimo įstatymo pataisas, kuriomis planuojama pratęsti draudimą transliuoti ir platinti Rusijos ir Baltarusijos propagandinius kanalus. Dalis gyventojų ir toliau randa būdų prieiti prie dezinformaciją skleidžiančių kanalų, tačiau, anot Vyriausybės vadovės, valstybė neturėtų tokios prieigos palengvinti.

×
nuotr. 1 nuotr.
Premjerė Ingrida Šimonytė. Eltos nuotr.

 

„Ta mintis, kad žmonės vis tiek kažkur susiras (kanalus – ELTA), jeigu labai norės, ji yra teisinga. Turbūt, jeigu kažkas labai norės, tai visada susiras krūvą kažko nelabai skaniai kvepiančio“, – antradienį Seime žurnalistams sakė premjerė.

„Kai tie kanalai yra įtraukiami į kabelinės televizijos paketus kaip tokia tarsi sudėtinė dalis, tai aš sakyčiau, kad tai jau nėra normalu, nes man atrodo, kad ten žiniasklaidos jau seniai yra nelikę, o yra tiktai melo propaganda“, – pridūrė ji.

Antradienį Seime svarstytos Visuomenės informavimo įstatymo pataisos. Jomis numatoma drausti retransliuoti ir platinti internete Rusijoje ar Baltarusijoje įsteigtų, tiesiogiai ar netiesiogiai valdomų, kontroliuojamų ar finansuojamų subjektų radijo ir televizijos programas.

Premjerė pastebėjo, kad rusiškiems ir baltarusiškiems kanalams, kurie yra platinami iš kitų Europos Sąjungos valstybių, bus taikoma įstatymo išimtis.

„Tie kanalai, kurie atstovauja informaciją, žinias, kažkokią nuomonių įvairovę – jie, kaip taisyklė, transliuoja ne iš Rusijos, o iš Vakarų valstybių ir šitie kanalai yra prieinami tiems, kas nori informacijos – tai yra prieinama“, – patikino premjerė.

Paklausta, ar stebi Kremliaus režimui palankių žiniasklaidos priemonių turinį, premjerė pabrėžė, kad tikslingai to nedaro.

„Yra žmonių, kurie iškarpo įvairius tuos gabaliukus pagrindinių kryklių propagandos laidų ir pasidalina socialinėje medijoje. Tai aišku, kai žmonės dalinasi, kažkas įmeta pasižiūrėti ar tiesiog eidamas kažką naršydamas tokius dalykus pamatai“, – teigė I. Šimonytė.

ELTA primena, kad anksčiau draudimą retransliuoti ir platinti Rusijos ir Baltarusijos radijo bei televizijos programas numatė 2022 m. vasario 24-ąją šalyje įvesta nepaprastoji padėtis, tačiau parlamentui pratęsus nepaprastosios padėties teisinį režimą, nuo rugsėjo 16-osios šios nuostatos nutarime nebeliko.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
1
F
  • PASLAUGA: Kėdainių rajono taryba pritarė siūlymui nuo kitų metų sausio 1 dienos pensijos sulaukusius asmenis ir neįgalius keleivius vežioti nemokamai.
  • MOKYKLA: Patvirtintos atnaujintos bendrosios programos, kurios mokyklose bus pradėtos diegti nuo 2023 mokslo metų, pranešė Nacionalinė švietimo agentūra.
  • APSKUNDĖ: Už piktnaudžiavimą nuteistas Seimo narys Petras Gražulis ir jo advokatas Rolandas Tilindis Lietuvos Aukščiausiajam Teismui apskundė nuosprendį.
  • DUOMENIS: Registrų centras, gavęs informacijos apie galimai neteisėtą duomenų disponavimą, penktadienį kreipėsi į teisėsaugą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo - centrą pasiekė informacija apie galimai neteisėtą disponavimą kelerių metų senumo žemės sklypų kadastro duomenimis, tam tikra informacija apie nuosavybės teises.
  • PAJAMOS: Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad Europos Sąjungos energetikos ministrų tarybos posėdis Lietuvai buvo sėkmingas, kadangi jame buvo pritarta išlygai, pagal kurią pigiai elektrą gaminančios šalys turės pasidalinti viršplaninėmis pajamomis su ją perkančiomis valstybėmis.
  • BAUDA: Kauno apygardos teismas dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną nuteisė Latvijos pilietį ir skyrė jam 7 tūkst. eurų baudą, pranešė prokuratūra.
  • PILIETYBĖ: Seime svarstomas siūlymas, kad siekiant įteisinti dvigubą pilietybę iš Konstitucijos būtų išbraukti jos ribojimai ir perkelti į atskirą konstitucinį įstatymą.
  • ELEKTRA: Seimas atmetė parlamentaro Petro Gražulio pateiktas Elektros energetikos įstatymo pataisas, siūlančias numatyti kompensacijas įmonėms dėl padidėjusių elektros kainų.
  • LAISVĖ: Seimo Laisvės premijų komisija kviečia visuomenines organizacijas ir asociacijas, kūrybines sąjungas, bendruomenes, akademinę bendruomenę, valstybės ir savivaldybių institucijas, visus piliečius iki 2022m. spalio 31d. teikti prašymus su siūlomais pretendentais 2022 metų Laisvės premijai gauti.
  • PIENAS: Lietuvoje energijos kainoms pasiekus vienas didžiausių Europoje, pieno pramonei konkuruoti eksporto rinkose tampa labai sudėtinga, teigia sektoriaus atstovai: šių metų pirmąjį pusmetį lietuviškų pieno produktų į ne Europos Sąjungos šalis eksportuota jau 27,7 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu – 34 tūkst. tonų.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar Lietuvai reikalinga Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+7 +13 C

 

+5 +12 C

+8 +14 C

+4 +12 C

 

+8 +13 C

0-6 m/s

0-10 m/s

 

0-8 m/s