respublika.lt

Ir dar šis tas apie sveikatą

(0)
Publikuota: 2021 spalio 10 14:35:00, Vidmantas MISEVIČIUS
×
nuotr. 1 nuotr.
Sveikatos apsaugos ministerija. Eltos nuotr.

„Vakaro žinių" redakcija sulaukė dviejų skaitytojų pastebėjimų. Viena jų siūlė leisti žmonėms pasirinkti, kas ir kaip juos gydytų „kovido" atveju. Kita skundėsi, kad valstybė visiškai nesirūpina vaikais ir paaugliais, turinčiais valgymo sutrikimų. Pakomentuoti pastebėjimus buvo paprašyta Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM).

 

Gydyti pasirinktinai negalima

Pirmoji skaitytoja teiravosi, ar būtų galima numatyti tvarką, pagal kurią skiepytis nenorintis žmogus atsisako valstybės pagalbos būtent „kovido" atveju. Pasak jos, tokiu atveju būtų galima nebeversti nenorinčių ar negalinčių asmenų skiepytis eksperimentinėmis vakcinomis ir vienas iš jautriausių šių dienų klausimų būtų išspręstas. Visų kitų ligų atveju, pasak jos, galiotų bendra tvarka.

Nors pasiūlymas skambėjo įdomiai, SAM nurodė, kad tokia tvarka negalima.

„Pagal Lietuvos Respublikos Konstitucijos 53 straipsnį „valstybė rūpinasi žmonių sveikata ir laiduoja medicinos pagalbą bei paslaugas žmogui susirgus", todėl valstybė negali teisės aktais nustatyti, kad sveikatos priežiūros paslaugos būtų neteikiamos esant tam tikroms sąlygoms, pavyzdžiui, nepasiskiepijus. Tai būtų neproporcingas teisės į sveikatos priežiūrą suvaržymas.

Nepasiskiepijusiems ir nesitestuojantiems dėl COVID-19 žmonėms gali būti taikomi tik tokie ribojimai, kurie yra būtini užtikrinti visuomenės saugumą, pavyzdžiui, užtikrinti, kad toks asmuo nekontaktuotų su kitais asmenimis ir nebūtų platinamas COVID-19 virusas, ribojimai būti viešose uždarose vietose, naudotis paslaugomis", - buvo rašoma gautame atsakyme.

Paaugliais tikrai pasirūpinta?

Kita skaitytoja teigė, kad nepilnamečiai vaikai, ypač Kaune, nesulaukia tinkamos pagalbos valgymo sutrikimo atvejais. Jie esą patikimi ne specialistams, o socialiniams darbuotojams, kurie, užuot padėję, tik dar labiau trukdo. Pasak skaitytojos, Kauno klinikose yra sudėtinga situacija su tokiems paaugliams būtina psichologine pagalba.

SAM skaitytojos išsakytus priekaištus paneigė.

„Tiek ambulatorinis, tiek stacionarus valgymo sutrikimų gydymas kasmet teikiamas apie 300 vaikų iki 18 metų. 2019 m. gydymą gavo 330 vaikų, iš jų Kauno mieste - 100, 2020 m. - 294 vaikai, iš jų Kauno mieste - 63.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė (LSMU) Kauno klinikose gydymą 2019 m. gavo 76 vaikai (iš jų 62 stacionare), 2020 m. - 48 vaikai (iš jų 36 stacionare). Vidutinė gydymo stacionare trukmė yra 19 dienų. Paslaugas teikia patyrusių specialistų komandos (psichiatro, medicinos psichologo, dietologo, socialinio darbuotojo, užimtumo ir meno terapijos, ergoterapeuto paslaugos). Taip pat kitais metais bus organizuojamos savitarpio paramos grupės valgymo sutrikimus turintiems asmenims bei jų artimiesiems.

Sveikatos apsaugos ministerija nusiskundimų dėl valgymo sutrikimų gydymo kokybės LSMU Kauno klinikose nėra gavusi", - nurodė ministerijos atstovai.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar gyventojai turėjo gauti pavojaus signalus dėl į Lietuvą įskridusios skraidyklės iš Baltarusijos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate savo sveikatos būklę?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+12 +22 C

+15 +22 C

+14 +21 C

+18 +27 C

+20 +25 C

+20 +24 C

0-6 m/s

0-5 m/s

0-3 m/s