VNuo šių metų pradžios bausmių vykdymo sistemoje dirbantiems psichologams suteikiamos pailgintos atostogos. Psichologams, dirbantiems tardymo izoliatoriuose, pataisos įstaigose ir Lietuvos probacijos tarnyboje, suteikiamos 30 darbo dienų, jeigu dirbama 5 darbo dienas per savaitę, arba 36 darbo dienų, jeigu dirbama 6 darbo dienas per savaitę, kasmetinės atostogos.
Suteikti ilgesnes atostogas bausmių vykdymo sistemoje dirbantiems psichologams bei ieškoti kitų būdų bei socialinių garantijų siekiant pritraukti aukštos kvalifikacijos specialistų nuspręsta po 2018–2019 m. reformos. Dėl įvykdytų pokyčių dalis patyrusių, aukštą kvalifikaciją ir reikiamą išsilavinimą turinčių psichologų išėjo iš darbo, dalis darbuotojų, siekdami statutinio pareigūno teisėtų interesų ir teisėtų lūkesčių, perėjo į kitas statutines pareigūnų pareigas. 2018 m. gale bausmių vykdymo sistemoje dirbo 56 psichologai, o 2020 metų pabaigoje liko tik 33 specialistai.
Susidariusi padėtis neigiamai veikė nuteistiesiems teikiamų paslaugų kokybę, prieinamumą. O psichologų paslaugų nuteistiesiems labai reikia, įvertinant, kad nemažai jų turi priklausomybes, nevaldo emocijų, turi suicidinių polinkių, patiria stresą. Siekiant spręsti šią situaciją, pirmiausia Kalėjimų departamente inicijuoti psichologų apmokėjimo sistemos pakeitimai – suvienodintos skirtingose pataisos įstaigose dirbančių psichologų pareigybės. Dėl to psichologų darbo užmokestis padidėjo, tapo labiau konkurencingas.
Psichologų įkalinimo įstaigose vis dar trūksta, bet įgyvendintos jų motyvavimo priemonės jau duoda teigiamų rezultatų – 2021 m. pabaigoje bausmių vykdymo sistemoje buvo 49 psichologų etatai, iš kurių užimta 38,75 etato. Tikimasi, kad šiais metais į neužimtas pareigybes pavyks pritraukti aukštos kvalifikacijos specialistų ir suformuoti pataisos įstaigų psichologų komandą.