respublika.lt

Hidrometeorologijos tarnyba: hidrologinė sausra yra pasibaigusi

(0)
Publikuota: 2019 liepos 15 15:39:54, Kornelija Mykolaitytė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Eltos nuotr.

Hidrologinė sausra šalyje šiuo metu yra pasibaigusi, o geriausia situacija yra Vakarų Lietuvos upėse, Eltai nurodė Hidrometeorologijos tarnyba.

 

„Šiuo metu situacija Lietuvos upėse yra šiek tiek pagerėjusi ir tai nulėmė liepos pirmoje pusėje iškritę krituliai. Šiuo metu hidrologinė sausra Lietuvoje jau pasibaigė. Geriausia situacija Vakarų Lietuvos upėse, jose vandens lygiai artimi vidutiniams daugiamečiams liepos mėnesio vandens lygiams ar šiek tiek žemesni. Kitoje Lietuvos dalyje vanduo iki šiol gana stipriai nusekęs“, – Eltai nurodė Hidrometeorologijos tarnybos Hidrologinių stebėjimų skyriaus vedėjas Juozas Šimkus.

Jo teigimu, blogiausia situacija yra Rytų Lietuvos upėse, ypač Neryje ties Buivydžiais ir Vilniumi, kuriuose vandens debitas mažesnis už gamtosauginį.

Kaip nurodė specialistas, artimiausiomis dienomis prognozuojamas lietus situacijos iš esmės nepagerins.

Kaip apžvalgoje nurodo tarnyba, šių metų birželis buvo šilčiausias nuo 1961 metų. Vidutinė oro temperatūra siekė 20,1 laipsnio šilumos, 12 dieną buvo pasiektas naujas birželio mėnesio karščio rekordas – 35,7 laipsnio šilumos. Buvo registruotos šešios tropinės naktys (kai oro temperatūra nakties metu nenukrenta žemiau 20 laipsnių karščio).

Birželio mėnesį vidutinis kritulių Lietuvoje buvo 33 mm. Daug kur jų kiekis neviršijo 30 mm  ir tik 5 stotyse išmatuota daugiau nei 60 mm kritulių, nurodo tarnyba.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar gyventojai turėjo gauti pavojaus signalus dėl į Lietuvą įskridusios skraidyklės iš Baltarusijos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate savo sveikatos būklę?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+12 +18 C

+12 +22 C

+14 +21 C

+22 +25 C

+18 +27 C

+20 +22 C

0-4 m/s

0-7 m/s

0-4 m/s