respublika.lt

G.Nausėda ragina mokytojus ir ministeriją vieniems į kitus įsiklausyti: reikėtų atsisakyti psichologinio spaudimo priemonių

Publikuota: 2023 rugsėjo 15 06:09:00, Augustė Lyberytė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Prezidentas Gitanas Nausėda. Eltos nuotr.

Penktadienį prasidėjus įspėjamajam mokytojų streikui, prezidentas Gitanas Nausėda ragina Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją (ŠMSM) ir pedagogus megzti dialogą tarpusavyje ne grasinimais ar psichologinio spaudimo priemonėmis. Todėl šalies vadovas dar kartą pasisiūlė tarpininkauti deryboms tarp švietimo profsąjungų ir ministerijos.

 

„Pirmiausiai, abi pusės turi girdėti viena kitą. Abi pusės neturėtų pradėti nuo kažkokių gąsdinimų ar grasinimų pradėti teisines procedūras. Ir juo labiau – (reikia – ELTA) atsisakyti psichologinio spaudimo priemonių, nes apie tai taip pat girdžiu“, – penktadienį žurnalistams sakė G. Nausėda.

„Aš jau esu sakęs ir mano pasiūlymas lieka galioti – jeigu nebūtų rasti sprendimai, mielai imčiausi tarpininko vaidmens, nes tikrai nuoširdžiai girdžiu abi puses“, – jau anksčiau siūlytą idėją pakartojo prezidentas.

Šalies vadovas pabrėžė, kad šioje situacijoje svarbiausia, kad dėl streiko nenukentėtų mokiniai.

„Noriu sprendimo ir, svarbiausia, nenoriu, kad viso šio konflikto įkaitais taptų mūsų vaikai“, – akcentavo G. Nausėda.

Tačiau, pridūrė prezidentas, negalima paneigti ir profesinių sąjungų vaidmens, siekiant ginti pedagogų interesus.

„Švietimo kokybė turi būti užtikrinta, bet negaliu neigti, kad mokytojai kaip ir visos kitos darbuotojų grupės turi teises, turi profsąjungas. Ir profsąjungų priedermė – ginti jų interesus ir reikalauti, kad pažadai būtų vykdomi“, – pabrėžė jis.

Apie tai, kad pedagogams galimai daromas psichologinis spaudimas atsitraukti nuo streiko iniciatyvos prakalbo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) vadovas Andrius Navickas. Ketvirtadienį Eltai jis teigė, kad profesinė sąjunga sulaukia Vilniaus mokyklų tarybų pirmininkų skundų dėl ugdymo įstaigų vadovų raginimų nestreikuoti.

ELTA primena, kad nesutarus dėl spartesnio mokytojų atlyginimų kėlimo, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) nusprendė rugsėjo 15 d. skelbti įspėjamąjį, o nuo rugsėjo 29 d. – tikrąjį streiką.

A. Navicko vadovaujamoji švietimo darbuotojų profsąjunga pareikalavo dar šiais metais pakelti mokytojų atlyginimus 20 procentų. Taip pat prašo, kad nuo 2024 m. sausio 1 d. atlyginimai didėtų dar 30 proc. Tokiu atveju, bendras atlyginimų augimas siektų 56 procentus.

LŠDPS taip pat yra išsakiusi poreikį mažinti mokinių skaičių naujai sudaromose klasėse, siūlo numatyti ir kokybiškesnę darbo su specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiais mokiniais tvarką.

A. Navicko teigimu, streikuoti nutarė 228 švietimo įstaigos.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
2
F

Dienos klausimas

Kiek planuojate išleisti pinigų Kalėdų dovanoms?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-9 -5 C

-5 -2 C

-3 0 C

-5 -4 C

-2 -1 C

0 +2 C

0-5 m/s

0-5 m/s

0-6 m/s