respublika.lt

G.Landsbergis iškvies popiežių ant kilimėlio

Publikuota: 2023 rugpjūčio 31 06:00:00, „Vakaro žinių" Elito naujienos
×
nuotr. 1 nuotr.
Arūno Bernacko koliažas

Kadangi popiežius Pranciškus nepailsdamas dirba Rusijai, jam teks pasiaiškinti užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui. Dievo vietininkas greit sužinos, ką jis kalbėti gali, o kas neatitinka šiuolaikiškos politinės darbotvarkės standartų.

 

 

Reikia pripažinti, kad popiežius visai suįžūlėjo. Pokalbyje su Rusijos jaunimu kažką šneka apie šaunias šios šalies imperines tradicijas, didžius valdovus Petrą I ir Jekateriną II. Nors popiežius yra ganytojas, Landsbergio vadovaujamas URM'as nutarė, kad jį patį reikia paganyti.

Kol kas ant kilimėlio kviečiamas apaštalinis nuncijus Petaras Rajičius. Čia panašiai kaip tais atvejais, kai, valstybei ko nors prisidirbus, pasiaiškinti iškviečiamas jos ambasadorius. Tik bėda, kad nuncijus popiežiui - ne viršininkas. Atvirkščiai. Jei ką ir pasakys, popiežius visai nebūtinai jo paklausys.

Teks imtis radikalių priemonių ir išsikviesti patį Pranciškų, paaiškinti jam, kaip surėdytas pasaulis. Šiuolaikinėje istorijoje tai būtų beprecedentis atvejis, nes niekas nedrįsta nurodinėti pontifikui. Nieko, visada būna pirmas kartas, o kas šiuo atveju pirmam kartui tiktų geriau už patriarcho anūką?

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
275
F

Dienos klausimas

Ar žiūrite žinias per televiziją?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-9 -1 C

-10 -4 C

-9 -3 C

-6 -1 C

-7 -2 C

-9 -4 C

0-3 m/s

0-5 m/s

0-6 m/s