respublika.lt

Vakserių, antivakserių ir ritualinių paslaugų dėmesiui: teigiama, kad „AstraZeneca“ vakcina skiepijasi šalies vadovai Pasiviešino G. Nausėda, I. Šimonytė, V.Čmilytė-Nielsen ir A. Dulkys (288)

2021 kovo 22 13:30:00
Elta ir Respublika.lt info.

Prezidentas Gitanas Nausėda pasiviešino, kad pasiskiepijo „AstraZeneca“ vakcina nuo COVID-19, siekdamas išsklaidyti visuomenės abejones dėl šios vakcinos saugumo.

×
nuotr. 57 nuotr.
Gitanas Nausėda. Stasio Žumbio nuotr.

 

„Man nekyla abejonių dėl mokslo ir dėl įgaliotų institucijų, kurios labai kompetentingai vertina visas vakcinas, visus gamintojus. Tie sprendimai dėl visų vakcinų, kurios šiuo metu yra patvirtintos Europos Sąjungoje buvo padaryti gerokai anksčiau. Praėjusį ketvirtadienį jie buvo tik dar kartą patvirtinti ir paneigė tuos sklaidančius gandus, dezinformacijos bangas, kad vienos vakcinos yra geresnės už kitas“, – žurnalistams po skiepijimo teigė G. Nausėda.

Šalies vadovas akcentavo pasitikintis visomis Europos Sąjungoje patvirtintomis vakcinomis.

„Aš tikrai manau, kad visos keturios vakcinos, kurios jau yra patvirtintos, yra patikimos, efektyvios, tikrai suteikia pirmiausiai tą naudą, kad leidžia apsisaugoti nuo sunkių viruso pasekmių ir tai yra svarbiausia. Todėl aš labai raginu žmones negaišti, nelaukti, nesvarstyti, eiti skiepytis ta vakcina, kuria jie nori skiepytis, kurią yra pasirinkę, nes tokiu būdu jūs užbėgate likimui už akių“, – paragino jis.

G. Nausėda, paklaustas, kodėl sprendimas skiepyti šalies vadovus nebuvo priimtas anksčiau, akcentavo, kad vakcinacijos tvarką nustato Sveikatos apsaugos ministerija. Prezidento teigimu, svarbiausia, kad vakcinacijos nuo COVID-19 kampanija būtų aiški ir jos būtų laikomasi.

„Vienos šalys padarė vienaip, kitos kitaip, turbbūt būtų kilę diskusijų, o kodėl šalies vadovai užėjo už akių kitiems žmonėms. Tai, mano manymu, mes turime nusistatyti labai aiškias žaidimo taisykles, aiškią tvarką ir nekaitalioti tos tvarkos eigoje, problemos kyla, kai mes kažką padarę pradedame abejoti, kažką sustabdome, kažką atnaujiname: nusistatėme, patvirtinome ir laikomės. Visi vieningai, visa Lietuva“, – teigė G. Nausėda.

Primename, kad siekiant visuomenėje išsklaidyti abejones dėl „AstraZeneca“ skiepų patikimumo, pirmadienį šio gamintojo vakcina ketina pasiskiepyti ir premjerė Ingdrida Šimonytė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Skiepytis viešai nuspręsta po to, kai Lietuvoje buvo laikinai sustabdytas vakcinavimas „AstraZeneca“ vakcina.

Europos vaistų agentūrai (EVA) ketvirtadienio vakarą paskelbus, kad „AstraZeneca“ vakcina nuo COVID-19 yra saugi ir efektyvi, Lietuvoje skiepijimas šia vakcina atnaujintas.

Išsklaidžius abejones dėl to, kad „AstraZeneca“ gali turėti įtakos padidėjusiai kraujo krešulių ar tromboembolinių reiškinių rizikai, Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad nuo šiol gyventojai galės rinktis vakciną, kuria nori vakcinuotis. Sveikatos apsaugos ministras ketvirtadienį taip pat paskelbė, kad skiepijimo nuo COVID-19 prioriteto grupių sąrašas bus papildytas šalies vadovais, Seimo ir Vyriausybės nariais.

 

PAPILDYTA: paviešino, kad pasiskiepijo Ingrida Šimonytė

Premjerė Ingrida Šimonytė pirmadienį pasiskiepijo „AstraZenca" vakcina nuo COVID-19, siekdama išsklaidyti abejones dėl šio gamintojo vakcinos patikimumo.

„Bet aš tokių abejonių neturiu, visą laiką sakiau, kad pasitikiu, esu tikrai nusiteikusi sulaukti savo eilės ir tikrai tos eilės besisaugodama būčiau sulaukusi, bet po šios praėjusios savaitės įtampos tiesiog priėmėme tokį sprendimą, kad būtų vertinga, matyt, abejonėms išsklaidyti", - žurnalistams po skiepijimo teigė I. Šimonytė.
Premjerė mano, kad dėl vakcinos patikimumo vienokių ar kitokių diskusijų nebūtų pavykę išvengti, net jei šalies vadovai būtų „AstraZeneca" pasiskiepiję anksčiau.

„Turbūt mes vis tiek būtume kažkokių diskusijų neišvengę, o jau vieną kartą būtų valstybės vadai pasiskiepiję, tai antrą kartą, matyt, negalėtume to paties padaryti. Man labai galia, kad taip atsitiko, kad šiai vakcinai kažkodėl pasitikėjimo pritrūko, ir tai matome objektyviai iš vakcinavimo duomenų", - sakė Vyriausybės vadovė.

„Tai manau, kad tie sprendimai, kurie yra priimti, kad tie žmonės, kurie pasitiki EMA (Europos vaistų agentūra - ELTA) sprendimu registruoti visas vakcinas, kurios dabar Lietuvoje yra naudojamos, ir po papildomų patikinimų, kurie buvo paskelbti praėjusį ketvirtadienį, galbūt turės galimybę ir greičiau pasiskiepyti, negu jeigu eilė judėtų visiškai pagal nustatytus reglamentus. Nes turbūt kažkam tų abejonių, gaila, bet liks", - pridūrė ji.


PAPILDYTA: paviešino, kad pasiskiepijo Viktorija Čmilytė-Nielsen

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pasiskiepijo „AstraZeneca" vakcina, siekdama išsklaidyti abejones dėl šios vakcinos patikimumo. Parlamento vadovė viliasi, kad galimybe pasiskiepyti šio gamintojo vakcina pasinaudos ir Seimo nariai.

„Sirgau jau prieš keturis mėnesius, sirgau labai lengva forma, ir antikūnų skaičius jau perpus sumažėjęs, medikai rekomendavo, kad dabar jau tikrai verta skiepytis", - žurnalistams po skiepijimo teigė V. Čmilytė-Nielsen.
„Aš konsultavausi su medikais, ir jie rekomendavo, kad pagal naujausius tyrimus man turėtų pakakti vieno skiepo, kadangi esu persirgusi", - taip pat akcentavo ji.

Seimo pirmininkė nenorėjo vertinti, ar sprendimas skiepyti valstybės vadovus „AstraZeneca" vakcina yra nepavėluotas. Ji teigė, kad politikų pareiga šioje situacijoje yra vakcinuotis šio gamintojo vakcina ir taip išsklaidyti abejones.

„Aš siūlyčiau dabar žiūrėti į priekį ir manau, kad gerai, jog šiandieną mes keturiese pasiskiepysime, taip pat ir Vyriausybės nariai nuo rytojaus, Seimo nariai. Manau, kad politikų pareiga šioje situacijoje yra pasiskiepyti, parodyti, kad pasitiki „AstraZeneca skiepu ir, žinoma, paraginti visus skiepytis", - sakė Seimo vadovė.

Ji taip pat sakė kol kas neturinti žinių, kiek Seimo narių ketina pasinaudoti galimybe skiepytis „AstraZeneca" vakcina. Seimo pirmininkė taip pat atkreipė dėmesį, kad parlamentarai neturės galimybės rinktis, kokia vakcina bus skiepijami, - juos planuojama skiepyti „AstraZeneca" vakcina.

„Konkrečių žinių neturiu, tačiau spręsdama iš to, ką praėjusią savaitę sakė frakcijų atstovai, darau prielaidą, kad tikrai turėsime didžiąją dalį Seimo narių paskiepytų", - vylėsi V. Čmilytė-Nielsen.

„Mano žiniomis, Seimo nariams yra sudaryta galimybė pasiskiepyti „AstraZeneca", ir tai yra, man atrodo, labai reikšminga, kad būtent šią savaitę, dabar mes parodytume savo pasitikėjimą ir savo pavyzdžiu parodytume, kad pasitikime „AstraZeneca" skiepu", - pridūrė ji.

Parlamento vadovė taip pat pabrėžė, kad Seimo narių vakcinacija padėtų sklandžiau ir greičiau grįžti prie gyvų posėdžių. V. Čmilytės-Nielsen teigimu, galimybė Seimo posėdžius organizuoti mišriu būdu nėra numatyta.

„Mūsų tikslas yra kuo greičiau grįžti prie gyvų posėdžių. Manau, kad tai, jog šią savaitę pasiskiepys didelė dalis Seimo narių, bus dar vienas faktorius, kuris mums padės dar greičiau, sklandžiau grįžti prie gyvų posėdžių", - sakė politikė.

PAPILDYTA: paviešino, kad pasiskiepijo Arūnas Dulkys

Artimiausios savaitės Lietuvai bus išbandymas kovoje su COVID-19 pandemija, o vakcinacija yra geriausia įmanoma priemonė sustabdyti viruso plitimą, pirmadienį pasiskiepijęs „AstraZeneca" vakcina teigė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Jis įspėjo, kad daugiau nei pusėje Lietuvos savivaldybių vėl fiksuojamas naujų atvejų augimas.

„Artimiausios trys savaitės Lietuvai bus išbandymas. Dviejuose trečdaliuose Lietuvos savivaldybių pradėjo augti (užsikrėtimų COVID-19 - ELTA) skaičiai. Vilniaus regione sugrįžome į ligoninių pilnėjimą",- pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė sveikatos apsaugos ministras.

Jis paragino visus, pagal esamą tvarką turinčius teisę - pasinaudoti vakcinacijos galimybe, ir pabrėžė, kad vakcinacija ir testavimas yra geriausi kovos su viruso plitimu įrankiai.

„Artimiausios dvi, trys savaitės mums yra labai svarbios, kad mėgintumėm sustabdyti tą galimą bangą, kuri nuvilnijo per kitas valstybes. Vakcinacija, profilaktinis testavimas ir kasdienė higiena yra tos priemonės, kurios yra mūsų rankose", - teigė A. Dulkys.

Papildyta „Respublikos" informacija:

Respublika.lt primena, kad jokia kompetentinga institucija nepateikė duomenų apie vakcinacijos sukeltų pasekmių skaičius, vakcinuotų žmonių antikūnų testų rezultatus, mirštančiųjų vidutinio amžiaus rodiklius. Tai pat neskelbiama informacija apie klaidingų PGR testų rodiklius.

 

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (288)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Dienos klausimas

Kokiu būdu naudositės Galimybių pasu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Didysis šeimų maršas jau šeštadienį. Ar dalyvausite?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų
2. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
3. „MARŠ, MARŠ, TRA-TA-TA!“
4. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
5. ŠEIMOS GYNIMO MARŠAS - LIETUVOS ŠANSAS AR KVAILIŲ VILTIS?
6. Bažnyčia stos mūru už šeimą
7. Vitas Tomkus: PIRMYN VERGAI NUŽEMINTIEJI, ATSTUMTIEJI, NUSKRIAUSTIEJI IR NUTEISTIEJI!
8. Arvydas JUOZAITIS: „Palaikau šeimos žygį. Reikia, kad jis būtų“
9. Goda JUOCEVIČIŪTĖ: Sveiki žmonės – kaip raupsuotieji
10. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
11. DIDŽIOJI IŠPAŽINTIS
12. Vitas Tomkus: NE TAU, MARTYNAI, MĖLYNAS DANGUS!!!
13. Algimantas RUSTEIKA: Geras pensininkas - miręs pensininkas
14. Danutė ŠEPETYTĖ: Klausimas tautiečiui: ar dar ne per karštas vanduo?
15. Audrius BUTKEVIČIUS: Kam Dievas siunčia karvelį?
16. Skirmanto Malinausko melas ir „tiesa“
17. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
18. Raimondas DIKČIUS: Koronapandemijos scenarijui – šimtas metų
19. Nuo šiol VLKK draus žodį „pederastas“
20. Vitas TOMKUS: „Musė maišė, musė maišė, uodas vandens nešė!“
21. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
22. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
23. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
24. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
25. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+8 +12 C

+7 +12 C

 

+6 +14 C

+12 +20 C

+10 +20 C

 

+17 +20 C

0-5 m/s

0-4 m/s

 

0-4 m/s

       

Nuorodos