respublika.lt

Finansų ministerija siūlo atsisakyti periodinės kasos aparatų patikros

(0)
Publikuota: 2011 gegužės 26 14:43:33, Respublika.lt, Eltos inf.
×

Finansų ministerija siūlo atsisakyti reikalavimo kasmet profilaktiškai tikrinti fiskalinius kasos aparatus ir taip padėti verslui sutaupyti lėšas ir darbo sąnaudas.

Vieno kasos aparato metinis aptarnavimas verslininkams vidutiniškai kainuodavo 150 litų, o Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, šiuo metu šalyje registruota apie 63 tūkst. fiskalinių kasos aparatų. Tad panaikinus kasmetinę patikrą šalies verslininkai sutaupys beveik 9 mln. litų per metus. Be to, sutrumpės ir verslininkų darbo sąnaudos - aptarnavimo įmonės specialisto kvietimas, darbo nutraukimas aptarnaujant kasos aparatą, patikros termino stebėsena, pan.

Kasmetinės patikros atsisakoma, nes naudojami fiskaliniai kasos aparatai užtikrina sukauptų duomenų saugumą - juose įrašytų duomenų neįmanoma pakeisti ar panaikinti, nesunaikinus paties atminties įrenginio, o duomenims kasos aparate išsaugoti nereikalingas maitinimo šaltinis.

Su kasmetine patikra susijusių išlaidų klausimą kėlė ir smulkieji turgaus prekiautojai, kuriems prekiaujant maisto produktais turguose nuo gegužės taip pat reikia naudoti kasos aparatus. Pasak Finansų ministerijos pranešimo, priėmus šį sprendimą periodinės kasos aparatų patikros išlaidų jiems patirti nereiks iš viso.

Kasmetinė patikra, siekiant užtikrinti pajamų apskaitos patikimumą, išlaikoma tik kai kur dar turimiems nefiskaliniams kasos aparatams, kurių VMI duomenimis faktiškai naudojama apie 3 tūkst. ir kurie jau prieš 15 metų išbraukti iš naujai leidžiamų naudoti kasos aparatų sąrašo. Tokių naujai registruoti nebegalima jau dešimtmetį, o esamus leista naudoti iki visiško nusidėvėjimo. Šiuose kasos aparatuose galimybės išsaugoti sukauptus ūkinių operacijų duomenis yra ribotos, duomenis nėra sudėtinga panaikinti ar neteisėtai koreguoti, o duomenims išsaugoti reikalinga užtikrinti maitinimo šaltinius.

Senus kasos aparatus dar vis naudojantys verslininkai gali patys apsispręsti - ar įsigyti naują kasos aparatą, o tai sudarytų trejų ketverių metų periodinės patikros išlaidų sumą (600-800 litų), arba kasmet skirti lėšų profilaktiniam seno kasos aparato patikrinimui.

Dėl Finansų ministerijos siūlymo atsisakyti kasmetinės profilaktinės kasos aparatų patikros kitą savaitę spręs Vyriausybė.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar gerai, kad JAV smogė Irano branduoliniams kompleksams?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar Donaldas Trumpas padarys Ameriką vėl didžią?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+12 +16 C

+12 +16 C

+11 +16 C

+13 +18 C

+14 +19 C

+17 +22 C

0-11 m/s

0-10 m/s

0-6 m/s