respublika.lt

Dėl nelegalų - ašarinės dujos ir bananai vietiniams Su Vito TOMKAUS trigrašiu (346)

2021 liepos 28 11:10:00
Vidmantas MISEVIČIUS

Valdantieji ir pirmiausia Agnės Bilotaitės vadovaujami vidaus reikalų sistemos darbuotojai aiškiai parodė, kad su Lietuvos gyventojais ir jų nuomone šalyje nebebus skaitomasi, o visi valdžios įgeidžiai bus „stumiami buldozeriu" - Rūdninkuose į protestą susirinkę žmonės užfiksavo, kaip prieš taikius protestuotojus pareigūnai panaudojo jėgą. Ir tai, tikėtina, dar ne pabaiga.

×
nuotr. 14 nuotr.
Valdžios atstovų teigimu, Rūdninkų poligonas - tinkama vieta migrantų stovyklavietei įrengti. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

 

Pareigūnai panaudojo jėgą

Nepavykus nelegalų įbrukti vieningai prieš juos pasisakiusiems Dieveniškių gyventojams, VRM vadovaujančios A.Bilotaitės akys nukrypo į kitą Šalčininkų rajono miestelį - Rūdninkus.

„Priėmėme sprendimą dalį į Lietuvą atkeliavusių neteisėtų migrantų apgyvendinti Rūdninkų poligone. Čia galėsime artimiausiu metu perkelti iki 1,5 tūkst. žmonių. Ši teritorija tinkama ir dėl to, kad nebus sunku užtikrinti jos apsaugą", - savo paskyroje socialiniame tinkle džiaugėsi A.Bilotaitė.

Vietos gyventojai, perskaitę tokius žodžius, pirmadienį nusprendė blokuoti į nelegalams numatytą teritoriją vedantį kelią, kad į jį nebūtų suvežta tai, kas reikalinga nekviestų „svečių" apgyvendinimui. Nors šalies sienos kiauros, o Alytaus rajone, kur irgi įkurti nelegalai, pirmadienį kilo riaušės, policijos pareigūnai buvo pasiųsti ne tenai, o į Rūdninkus.

Pirmadienį vakare pasirodžiusiuose vaizdo įrašuose matosi, kaip pareigūnai jėga nuo kelio traukia ant jo susėdusius, pravažiuoti transportui neleidžiančius, žmones. Susirinkusieji į tai reaguoja šūkiais „gėda" ir bando priminti policijai, kad jų pareiga yra ginti paprastus šalies žmones. Deja, šie žmonių raginimai taip ir lieka neišgirsti. Dar daugiau, pareigūnai pradeda stumdyti ne tik kelią blokuojančius vyrus, bet ir moteris. Jiems pradėjus naudoti jėgą, pirmadienį vykusi tiesioginė vaizdo transliacija netikėtai nutrūko. Vėliau, jau naktį, pasirodė vaizdo įrašai, kurių autoriai teigė, kad prieš taikius demonstrantus policijos pareigūnai panaudojo ne tik jėgą, bet ir ašarines dujas. Įrašuose užfiksuoti ir akis greitosios pagalbos automobilyje tvarsčiais užsidengusios moterys, ir sužeisti vyrai.

Nelegalai atvyks auštant

Šiandien į Rūdninkus atvykusias „Vakaro žinias" pasitiko ties įvažiavimu į būsimus nelegalų namus budintys žmonės. Pasak jų, pareigūnai pirmadienį dujomis „vaišino" nesirinkdami, tad jų gavo ne tik ant kelio stovėję, bet ir atokiau ramiai susibūrę žmonės, tarp kurių buvo ir nemažai moterų. Beje, naktinis teisėsaugos atstovų išpuolis davė vaisių - prie poligono budintys žmonės įtariai žiūrėjo į atvykusius žurnalistus, nenorėjo prisistatyti, tačiau savo pastebėjimais visgi pasidalino.

Pirmas jiems kilęs klausimas buvo - kodėl tokie nelegalų kiekiai tenka Šalčininkų rajonui?

„Turbūt patį sprendimą ir tolesnius esančių valdžioje veiksmus reikia vertinti kaip konservatorių kerštą už juos nebalsavusiems žmonėms, nes kito logiško paaiškinimo mes nematome", - teigė pakalbintieji.

Paklausus, kodėl netikima valdančiųjų pažadais, kad nelegalai bus saugomi, kad atvyksta taikūs prieglobsčio prašytojai, susirinkusieji liūdnai šyptelėjo.

„Visi mes turime akis ir matome, kas vyksta pasauly, kuris jau priėmė „taikius pabėgėlius". Alytaus rajono atvejis irgi parodė, kokie jie „draugiški". Gal tarp jų ir yra moterų bei vaikų, tačiau tokių - mažuma. Visi kiti - sveiki, sportiški vyrai, tad sunku patikėti, kad čia jie apgyvendinami atsitiktinai. Labiau tikėtina, kad esantys valdžioje kažką rezga ir, atėjus laikui, paaiškės, kad „taikūs pabėgėliai" yra paprasčiausi teroristai", - nuogąstavimais dalinosi vietos gyventojai.

Tokias nuotaikas, pasak jų, dar labiau sustiprina aplinkybė, kad nelegalams paskirta teritorija net nėra tinkamai apsaugota.

„Pasakoja ministrė kalba apie kameras, apie apsaugą, o čia net normalios tvoros nėra. Iš priekinės pusės ji dar vizualiai atrodo neblogai, nors irgi yra lengvai įveikiama, o kitame poligono gale tokia pat kiaura, kaip Lietuvos valstybinė siena", - ironizavo miestelio gyventojai.

„Eidavome čia grybauti, uogauti, prie upės pasibūti, su vaikais pasivaikščioti, o dabar viso šito nebeliks. Nes visiems, išskyrus ponus Vilniuje, akivaizdu, kad nelegalų čia niekas nesuturės. Jie, kai tik panorės, pasklis po apylinkes, o daug kalbanti, mūsų rinkta ir vis dar išlaikoma valdžia paliks mus jų valiai. Nes mūsų valdžia, kaip, deja, ir policija, falšyvos ir dirba ne savo kraštui ir jo žmonėms", - nuoskaudas liejo vietiniai žmonės.

Skaudu buvo vietos gyventojams ne tik dėl to, kad kėsinamasi į jų žemę, bet ir dėl valdžios bei sisteminės žiniasklaidos požiūrio.

„Mus čia kaltina, kad veikiame prieš valstybę. Jau informacija pasirodė, kad susirėmimų metu du pareigūnai nukentėjo, tačiau tokių niekas nematė, o nukentėjusių paprastų žmonių buvo apstu. Jeigu valdžia bent kiek mąstytų, baigtų jie savo žaidimus ir vyktų derybų į Minską. Deja, kažkam labiau patinka ne spręsti problemas, o jas eskaluoti", - teigė jie.

Beje, nepaisant policijos agresijos ir valdžios požiūrio, susirinkusieji patikino, kad nuo poligono vartų nesitrauks ir stovės iki pabaigos. Pasak jų, dieną žmonių buvo mažiau, nes darbo metas, tačiau patikino, jog į vakarą suvažiuos ne tik Rūdninkų, bet ir aplinkinių miestelių gyventojai, kurie puikiai supranta, kad su tokiais dabartinės valdžios užmojais netrukus ateis ir jų eilė. Sukrusti žmones paskatino ir tai, kad, neoficialia informacija, policija pirmuosius „svečius" į poligoną atveš auštant trečiadieniui ir jiems yra duotas nurodymas prasiveržti pro žmones nesirenkant priemonių...

Kad tik padėtų

Palaikyti už ramų gyvenimą kovojančius žmones atvyko ir atlikėjas Romas Dambrauskas. Jis vakar turėjo koncertuoti ir pirmajame pasipriešinimo židinyje - Dieveniškėse, tačiau neatmetė galimybės, kad padainuos ir Rūdninkuose.

„Smagu būtų, jeigu koncertai kažkiek pagelbėtų, tačiau matant, kas vyksta, bijau, kad visur nesuspėsime, - atviravo dainininkas. - Nelegalai plūsta, valdžia nieko nedaro, tad neabejoju, jog netrukus tokių „karštųjų taškų" Lietuvoje turėsime tūkstantį ar net daugiau."

Jis neabejojo, kad valdžia toliau manipuliuos nelegalais, tačiau išreiškė viltį, kad visuomenė į tai tinkamai atsakys.

„Sunku prognozuoti, kaip viskas pasisuks, tačiau visi puikiai suprantame, kad čia gyvenantys žmonės nori taikos ir ramybės. Nori dirbti savo žemę, auginti vaikus ir jaustis saugiai. Viso šito, jeigu valdantieji leis po Lietuvą pasklisti tūkstančiams svetimos kultūros atstovų, nebeliks. Tad dabar tik nuo mūsų priklauso, ar sugebėsime tam pasipriešinti, nes valdantieji parodė, kad jie - ne su tauta", - apibendrino R.Dambrauskas.

Perteklinės jėgos nebuvo

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Arūnas Paulauskas šiandien sakė, kad pirmadienį, tramdant protestuotojus prie Rūdninkų poligono, pareigūnų panaudota jėga ir specialiosios priemonės buvo adekvačios susidariusiai situacijai

Pasak jo, iš protestuotojų policija sulaukė 13 pareiškimų dėl galimai patirtų vienokių ar kitokių sužalojimų operacijos metu. 8 asmenys buvo sulaikyti dėl administracinių pažeidimų - teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų nevykdymas.

Pasak A.Paulausko, protestuotojai tokio masto susirinkimui prie Rūdninkų poligono neturėjo reikiamo leidimo.

„Į Šalčininkų savivaldybę buvo kreiptasi tik dėl dviejų susirinkimų iki 15 asmenų, bet, kaip matome, susirinko apie 150 asmenų, kas iš tiesų yra šiurkštus Susirinkimų įstatymo pažeidimas", - pabrėžė jis.

Vito Tomkaus trigrašis: Visų galų, o ypač - vieno, ekspertas Laurinavičius neabejingus piliečius išvadino "naudingais idiotais", tuo pačiu pripažindamas, kad jie bent kažkokią naudą duoda. O kokia nauda iš nenaudingų idiotų: Laurinavičiaus, Valentinavičiaus, kitų Sorošo išperų?! Tik orą ir eterį už svetimus pinigus gadina. O mes, naudingi idiotai, tarnaujam Lietuvai. Sienos pažeidėjai mūsų pareigūnus apmėtė maisto atliekom, bet šie bejėgiai, nes emigrantų liesti nevalia. (ES svetimų diskriminuoti neleidžia.) Tad mūsų policijai nieko kito nebeliko, kaip tik Rūdninkuose pademonstruoti sveteliams brangiems, kas jų laukia, kai Lietuvoje jiems bus suteiktas politinis prieglobstis. (ES savus skriausti visada leidžia.) Todėl kuo greičiau mes emigrantus sulietuvinsime - tuo greičiau bus galima su jais ramiai tvarkytis! Bus jiems ne tik kaip Rūdninkuose, bet ir kaip Venckienei ar Paleckiui. Dabar viskas priklauso nuo Gabriuko iš URM-o bazės. Su Irako prezidentu nesusitarė, gal sutars su irakiečiais LT pasus priimti?

 

Naujausios žinios

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (346)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • COVID-19: Australijos krepšinio lygoje žaidžiantis krepšininkas neteko darbo, nes atsisakė pasiskiepyti nuo kovido.
  • NEDARBAS: Latvijoje nedarbas sumažėjo iki 6,9%, tuo tarpu Lietuvoje jis siekia - 12,2%.
  • NARKOTIKAI: Indijoje konfiskuota 2,7 milijardo vertės heroino, kuris atkeliavo iš Afganistano.
  • ATLYGINIMAI: Dėl padidėjusių dujų kainų Achema stabdo vieną iš dviejų amoniako cechų ir tai gali paveikti 400 darbininkų darbo vietas bei pajamas.
  • RENTGENAS: Muitinės departamentas iš kinų perka rentgeno aparato įrengimą Kenos muitinėje pasienyje su Baltarusija.
  • ŠILDYMAS: Visoje Lietuvoje rugsėjo mėn. už šilumą mažiausiai moka AB „Kauno energija" aptarnaujami vartotojai (3,26 ct/kWh su PVM), daugiausiai – UAB „Litesko" filialo „Biržų šiluma" aptarnaujami vartotojai (9,01 ct/kWh su PVM).
  • DEPORTACIJA: JAV valdžia pradėjo deportuoti daugelį iš daugiau kaip 12 tūkst. migrantų, kirtusių sieną iš Meksikos Siudad Akunjos ir įsirengusių stovyklą šalia Teksaso Del Rijaus.
  • PAKEITIMAS: Įstatymo projekte numatytas Darbo kodekso pakeitimas numato „mamadienius“ ir „tėvadienius“ suteikti šeimoms, auginančioms 2 ir daugiau vaikų iki 16 m.: priėmus šį teisės aktą šeimų, galinčių pasinaudoti „mamadieniais“ ir „tėvadieniais“, padidėtų 34,6 tūkst. iki 131,6 tūkst.
  • SAVIŽUDYBĖ: Praėjusią savaitę, įtariama dėl patirto mobingo, nusižudė Respublikinės Vilniaus Lazdynų universitetinės ligoninės medikas.
  • PINIGAI: Labiausiai per metus (2021 metų rugpjūčio mėnesį, palyginti su 2020 metų rugpjūčio mėnesiu) brango būstas, vanduo, elektra, dujos ir kitas kuras – 13,7 proc.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar piniginis atlygis paskatintų skiepytis nuo COVID-19?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate rugsėjo 10d. mitingą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+4 +7 C

+4 +7 C

 

+2 +12 C

+6 +12 C

+6 +13 C

 

+9 +14 C

0-5 m/s

0-4 m/s

 

0-11 m/s

       

Nuorodos