Dėl koronaviruso grėsmės bus kuriamas valstybės lygio operacijų centras, siūloma, kad jam vadovautų sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
Trečiadienį dėl viruso grėsmės Vyriausybė nutarė skelbti ekstremalią situaciją.
„Šis žingsnis, svarbu pabrėžti, orientuotas į prevenciją, geresnį pasirengimą, nes koronavirusas yra pavojingas, ir šis sprendimas leis efektyviau vykdyti procedūras, susijusias su pirkimais, pasirengimu, prevencija“, – trečiadienį žurnalistams sakė ministrą pirmininką pavaduojantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.
„Taip pat bus sukurtas valstybės lygio operacijų centras, ir siūloma, kad jam turėtų vadovauti sveikatos apsaugos ministras. Šio centro posėdis turėtų vykti jau rytoj ir periodiškai tiesiog turėtų būti informuojama apie tolesnes procedūras“, – sakė Ž. Vaičiūnas.
Ž. Vaičiūno teigimu, iš valstybės rezervo lėšų gali tikėtis įvairios įstaigos.
„Dėl valstybės lėšų panaudojimo sprendžiama atskira tvarka – sąrašas nėra kažkaip apibrėžtas (...) Tai yra pakankamai platus asmenų sąrašas. Bet dar kartą norėčiau pabrėžti, kad tai yra tik galimybė, šiandien praktinio poreikio (lėšų skyrimo – ELTA) mes nematome. Dabar svarbu būti pasiruošus tam, kad po to nereikėtų papildomai gaišti laiko“, – teigė ministras.
Valstybės tarnautojams specifinių rekomendacijų nėra
Ministras taip pat sakė, kad atskirų rekomendacijų valstybės tarnautojams nėra. Pasak jo, Sveikatos apsaugos ministerija rekomendacijas nevykti į konkrečias šalis dėl koronaviruso skelbia visiems piliečiams bendrai.
„Dėl konkrečių asmenų komandiruočių kol kas rekomendacijų nėra. Tiek, kiek organizatoriai persvarsto darbotvarkes, tik tokiu atveju elgiamasi atitinkamai. Bet kol kas specifinių rekomendacijų valstybės tarnautojams nėra“, – teigė Ž. Vaičiūnas.
Kaip ELTA jau rašė, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro pateikto rizikos vertinimo duomenimis, naujojo koronaviruso infekcijos rizika Europos Sąjungos (ES) ar Europos ekonominės erdvės (EEE) šalyse yra nuo mažos iki vidutinės. Vasario 24 d. duomenimis, yra registruoti 165 atvejai ES šalyse: 132 Italijoje, 16 atvejų Vokietijoje, 12 Prancūzijoje, 2 Ispanijoje, po vieną Belgijoje, Suomijoje ir Švedijoje. Taip pat 13 atvejų užregistruota Jungtinėje Karalystėje.
Kaip anksčiau skelbėme, Italijoje mažiausiai septyni žmonės mirė nuo koronaviruso.
Kinijos valdžia iki antradienio buvo patvirtinusi apie 80 tūkstančių užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, 2 663 infekuotieji jau mirė.
Trečiadienį nuo koronaviruso mirė pirmasis prancūzas.