Miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija paskelbė, kad iš 4 tūkst. 2018 metais dirbusių urėdijose darbuotojų šiuo metu dirba tik 2 tūkst. 300, o urėdijos centrinė administracija plečiama: joje šiuo metu patvirtinti net 286 etatai, o anksčiau Generalinėje urėdijoje buvo tik 39 darbuotojai.
Tokius profsąjungiečių išvardintus skaičius Seime paskelbė Gintautas Kindurys, atkreipdamas dėmesį, kad paprastų darbuotojų skaičiui mažėjant valdžios aparatas išsipūtė 7 kartus.
„Etatai iš regioninių padalinių perkeliami į centrą, padaliniuose darbuotojų nuolat mažėja, tačiau dalis funkcijų padaliniuose vis tiek lieka, konstatuojama, kad dauguma darbų atliekama pažeidžiant darbuotojų darbo laiko ir poilsio režimą, neapskaitant viršvalandinio darbo, neadekvatus atlyginimų skirtumas tarp centro ir regiono. Jaunimas, matydamas tokią situaciją, nesirenka miškininko profesijos. Gerbiamas ministre, ar, jūsų nuomone, tai yra problema? Jei taip, tai kokių veiksmų imsitės jai spręsti?" - aplinkos ministro Simono Gentvilo paklausė G.Kindurys.
Pasak ministro, yra reaguojama į kiekvieną darbuotojų pastabą.
„Nes darbuotojai yra kiekvienos įmonės ar kolektyvo didžioji vertė ir be darbuotojų neapsieisime. Tačiau visų pirma reikia atskirti lygmenis. Įmonė turi profesionalią valdybą. Įmonės valdyba, prisiimdama atsakomybę, o įmonės valdyboje yra profsąjungos atstovas, tvirtina ir struktūrą, tvirtina atlygio politiką, tvirtina pareigines nuostatas ir taip toliau, ir taip toliau.
Netiesa, ką jūs sakote, kad miškininko profesija nėra populiari. Po trejų-ketverių metų pertraukos pradėti rinkti pilni miškininkystės profesijos kursai Vytauto Didžiojo universitete. Tarp stojančiųjų, rodos, 60 įstojusių pirmakursių po trejų-ketverių metų pertraukos. Tai yra sėkmė. Mes teikiame ir stipendijas. Raginu šią profesiją rinktis, nes tai yra nuostabus darbas.
Urėdijoje yra vos 70 atvirų etatų, tai yra labai mažas skaičius įmonėje, kurioje yra 2 tūkst. 700 darbuotojų. Iš esmės nėra problemos užpildyti etatus, o atlyginimų mediana, ne vidurkis, per metus kilo 20 proc.. Tokiu kilimu negali pasigirti nei Lietuvos kariuomenė, nei Santariškių klinikos, kur ką tik yra praėjusios krizės. Todėl atlyginimai iš esmės yra stipriai stipriai pakilę. Tarp didžiausių Lietuvos darbdavių urėdijoje mediana yra kilusi bene sparčiausiai", - dėstė S.Gentvilas.