respublika.lt

Aušrinė Žvirblytė: Nespręskite apie paukštį pagal jo išvaizdą

(0)
Publikuota: 2015 sausio 26 18:59:49, Andromeda MILINIENĖ, VE.lt
×
nuotr. 2 nuotr.
OPTINĖ APGAULĖ. Iš pažiūros trapią būtybę Aušrinę Žvirblytę, pravardžiuojamą Žvirbliuku, domina medžioklė, karinės pratybos, šautuvai, laivų mechanizmai ir kitokie "nemergaitiški" dalykai. Egidijaus Jankausko nuotr.

Kariuomenės draugai ją vadina Žvirbliuku ir stebisi, kaip ji paneša šautuvą. Tačiau 157 cm ūgio, 46 kg svorio merginos fizinį pajėgumą Karinės medicinos ekspertizės komisija įvertino aukščiausia - A grupės - kategorija. Tai reiškia, kad ji pasirengusi dalyvauti tarptautinėse karo operacijose. Tačiau Aušrinė Žvirblytė savo ateitį sieja ne tiek su profesionaliąja kariuomene, kiek su laivų mechanika. Beje, ji vienintelė mergina tarp kone šimto bendramokslių vaikinų.

 

Aušrinė studijuoja laivų energetinį eksploatavimą Klaipėdos jūreivystės mokykloje ir norėtų dirbti motoristo (vėliau - mechaniko) darbą kariniame laive. Mergina yra baigusi trijų mėnesių bazinius karinius mokymus ir šiuo metu tarnauja Štabo aprūpinimo kuopoje ŠAK. Be to, ji yra medžiotojų būrelio "Jūra" varovė ir netrukus gaus medžiotojo bilietą. Aušrinei patinka technika, boksas, viskis (retai ir saikingai), žvejyba, ekologiškas gyvenimo būdas, panteistinė filosofija, nestandartinis mąstymas ir laisvė. Didžiausias autoritetas pasaulyje - mama.

Žvirbliukas


- Aušrine, tokie nemoteriški pomėgiai atrodo dar ryškesni jūsų trapios išvaizdos fone. Jūs nesupykstate pavadinta Žvirbliuku?


- Ne, juk tai susiję su mano pavarde.

- Ir su išvaizda.

- Išvaizda gali būti apgaulinga, - šypsosi. - Aš esu prieš bet kokius standartus, stereotipus, išankstinę nuomonę. Ir prieš vyrų kultą.

- Jūs feministė?

- Man nepatinka šitas žodis. Aš nesu nusistačiusi prieš vyrus, bet man nepatinka vyrų kultas.

- Kur jums teko susidurti su vyrų kultu?


- Taip retai nutinka, bet kartą Dragūnų batalione man teko susidurti su vienu kariškiu, kuris turėjo išankstinę nuomonę apie moteris. Aš užėjau pasiteirauti man rūpimos informacijos, o jis man aiškiai leido suprasti, kad tokios kaip aš kariuomenėje netinkamos. Toks požiūris man nepatiko.

- O jūsų bendrakursiai, dėstytojai kaip reaguoja į tai, kad esate vienintelė mergina auditorijoje?

- Tolerantiškai. Yra trys laivų energetinį eksploatavimo specialybės kursai, kiekviename - maždaug po 30 žmonių. Taip, aš - vienintelė mergina, bet, kita vertus, mane tai labai stebina. Kodėl čia stoja tik vyrai?

- Na, merginos nenori tokio darbo, kuriame reikia tepaluotis rankas. Juk jūs dirbsite su įrenginiais?


- Taip, laivo mašinų skyriuje. Aš labai nekantrauju tai daryti ir džiaugiuosi, kad jau nuo pirmo kurso galima praktikuotis. Tai bus tikrai įdomus, be to, gerai mokamas darbas.

Ir dar jis susijęs su kelionėmis. Negi įdomiau dirbti vadybininke tvankioje kontoroje?

Boksas ir šachmatai


- Medžioklė, kariuomenė, šautuvai, laivų mechanizmai... Ką ir kam siekiate įrodyti?


- Nieko. Aš nesu supermoteris. Tai ne maištas ir ne protestas. Tiesiog mano tokie pomėgiai. Nuo mažens domino technika, paauglystėje lankiau bokso, bėgimo, šachmatų būrelius. Man šie polinkiai atsirado natūraliai, jie natūraliai ir keitėsi.

- Gal jus skatino šeima, pavyzdžiui, vyresnis brolis?

- Mano brolis - aštuonerių metų, - šypsosi. - Mes puikiai sutariame (kad ir kaip keista), tačiau tokios įtakos, kokią turite galvoje, jis man nepadarė.

- O mama, tėtis?


- Niekas neskatino manęs rinktis vienokios ar kitokios veiklos. Viską nutariu pati. Mano tėvai labai tolerantiškai žiūri į mano pasirinkimus.

- Įdomu sužinoti, kokiai profesijai jie atstovauja?

- Mama yra prekybos centro salės darbuotoja, tėtis - suvirintojas, jis dirba "Lietuvos geležinkeliuose". Kitaip nei aš, jie abu yra aukštaūgiai. Aš atsigimiau į močiutę, - šypsosi.
Tik žvėriena

- Aušrine, kuo jus traukia medžioklė?

- Tai ekologiško gyvenimo būdo dalis. Laikas, praleistas gamtoje, man yra pats vertingiausias. Kitas dalykas - aš parduotuvėse neperku mėsos produktų, nes tie gyvūnai užaugo nelaisvėje. Jie buvo laikomi ir skerdžiami baisiomis sąlygomis. Aš valgau tik žvėrieną.

- Brangus malonumas.

- Jos gaunu dovanų po medžioklės. Kai nėra - apsieinu.

- Jūs gailite narvuose auginamų gyvūnų, tačiau pati siekiate medžiotojo ginklo...


- Medžiotojai pašauna laisvėje lakstančius žvėris. Jie sumedžiojami maistui, o maistas žmogui reikalingas išgyventi.

- Bet visi žmonės gi neis į mišką medžioti sau maisto...

- Galėtų pirkti iš ūkininkų. Aš manau, kad maitintis nukankintų gyvūnų mėsa neturėtume nė vienas.

Namelis miške


- Kodėl jūs veržiatės į kariuomenę? Iš patriotizmo?

- Niekada nevartoju šito skambaus žodžio. Į kariuomenę mane atvedė savęs paieškos. Norėjau išbandyti savo galimybes, ištvermę. Prieš pusantrų metų atėjau į savanorius, dabar ruošiuosi pereiti į profesionaliąją kariuomenę. Aš nevadinu savęs patriote, bet, žinoma, jei prireiks eiti į frontą ir ginti tėvynę, darysiu viską, kas priklauso kariui.

- Kodėl sakote, jog nesate patriotė?

- Man daug kas nepatinka Lietuvoje. Bet tai susiję su valdžia, ne su tėvyne.

- Norėtumėte iš čia išvažiuoti?


- Žinoma, norėčiau pamatyti pasaulio. Apkeliauti egzotiškas šalis... Bet kad ir kiek gyvenime klajočiau, senatvėje vis tiek norėčiau sugrįžti čia. Nemanau, kad kur nors rasčiau gražesnę gamtą negu Lietuvoje. Svajoju, jog kada nors gyvensiu savo namelyje miške.

- Su didele šeima?

- Galbūt ir su šeima, jeigu pavyks rasti gerą vyrą, - juokiasi. - Kol kas apie tai negalvoju. Dabar ne tie prioritetai. Pirmiausiai reikia pasirūpinti karjera, susikurti pagrindą po kojomis.

- O ką jums reiškia "geras vyras"?

- Turintis gyvenimo tikslą. Mylintis gamtą ir vaikus. Tvarkingas.

- Čia kuria prasme?


- Tiesiogine. Negaliu pakęsti nevalyvų vyrų.

Saldainiai ir salsa

- Kiekviena moteris turi kokią nors silpnybę, tarkime, batelių arba kvepalų. Kokia jūsų moteriška aistra? Po kokias parduotuves vaikštote su draugėmis?

- (Susimąsto) Aš neskirstau dalykų į moteriškus ir vyriškus. Kalbant apie parduotuves, man patinka ekologiškų produktų ir technikos prekių skyriai. Šiaip pirkiniams daug laiko neskiriu nei aš, nei mano draugės - esame per daug užsiėmusios, studijuojame, dirbame. Tiesa, mano silpnybė - saldumynai! Pro saldainių skyrių tikrai sunku praeiti.

- Kokius netikėtus pomėgius dar slepiate?


- Lankau salsos pamokas.

- Ar mėgstate gaminti?

- Taip, labai. Ypač žvėrienos patiekalus. Apskritai domiuosi kulinarija, ypač Rytų šalių virtuvėmis.

- Pasiūlykite skaitytojams paprastą, bet neprastą receptą.


- Gerai. Receptas tinginiams... Reikės šernienos arba stirnienos (galite pabandyti ir su kitokia mėsa), stiklinių makaronų, austrių padažo, brokolių, pievagrybių, Provanso žolelių, druskos, pipirų. Mėsą pakepkite, tik neilgai. Atskirai išvirkite makaronus. Sudėkite juos į keptuvę kartu su mėsa, užpilkite austrių padažo, užberkite prieskonių ir troškinkite apie 10 minučių. Labai paprasta ir be galo skanu.

- Gaminti mama išmokė?

- Pati išmokau. Mama mane išmokė daug kitų svarbių dalykų. Ji man yra didžiausias autoritetas. Ji - labai išmintinga, sena siela. Labai rūpinasi šeima.

Valia ir pastangos

- Koks mamos patarimas jums pravertė labiausiai?


- Jos patarimai praverčia nuolat, sunku vieną išskirti. Ji mane išmokė tikėti savo jėgomis. Tikėti, kad viskas yra įmanoma. Žmogaus valia, jo pastangos gali viską pakeisti.

- Kokie dar žmonės jus įkvepia?


- Man patinka stiprios valios, protingos, bet taktiškos ir kultūringos moterys. Pavyzdžiui, Dalia Grybauskaitė. Arba Šeril Sandberg (Sheryl Sandberg), "Facebook" vykdomoji direktorė. Neseniai su malonumu perskaičiau jos knygą "Būkime priekyje". Tai moterys, kurios pasaulį daro geresnį.

- Apie mamą jūs pasakėte "sena siela". Domitės ezoterika?


- Aš domiuosi gamtos dėsniais, o tai neišvengiamai siejasi su dvasingumu. Man priimtina judėjimo "Naujasis amžius" (angl. "New Age") pasaulėžiūros koncepcija, kuri yra įvairialypė, be religinių doktrinų ir dogmatizmo. Aš netikiu, kad Dievas yra būtybė, sėdinti ant debesies.

- Kuo tikite?

- Gamtos, visatos dėsniais. Energija, intuicija, dvasingumu.

- Kokią knygą rekomenduotumėte bendraminčiams?

- Deiviso Aiko (David Icke) "Beribė meilė yra vienintelė tiesa, visa kita - iliuzija". Taip pat Luizos Hei (Louise L. Hay), Džozefo Merfio (Joseph Murphy) knygas. Man dar patinka mokslinė fantastika.

- Jūs gimėte mieste?

- Taip, Klaipėdoje. Esu asfalto vaikas.

- O tėvai irgi klaipėdiečiai?

- Mama - iš Kauno, tėtis - iš Šilutės.

- Su mama jau supažindinote. O koks yra jūsų tėvas?


- Jis darbštus. Ir santūrus.

Stipri širdis


- Socialiniame tinklalapyje esate pasivadinusi pseudonimu Amethyst Sparrow. Ką jis reiškia?

- Ametistas yra išminties, aiškiaregystės akmuo, dvasingumo, tyrumo, švelnumo simbolis. "Sparrow" angliškai - žvirblis.

- Jūs - išmintingas žvirblis?

- Žvirblis yra stiprus padaras. Mažas, bet ištvermingas. Jo pajėgi širdis.

- Aušrine, ko jūs bijote?


- Piktų šunų. Vaikystėje buvo išgąsdinę. Dar bijau aukščio. Žadu įveikti šią baimę jau šią vasarą iššokdama su parašiutu.

- Sako, kas bijo aukščio, tas bijo ir gylio. Jūs žadate dirbti laive. Vandens gelmės nebijote?

- O, nė trupučio. Jūra man reiškia laisvę.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar stebite Europos futbolo čempionatą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia oro temperatūra vasarą jums labiausiai komfortiška?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+14 +20 C

+14 +22 C

+12 +17 C

+20 +27 C

+15 +24 C

+16 +22 C

0-5 m/s

0-7 m/s

0-7 m/s