Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos - Kovo 11-osios - minėjimo proga vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas įteikė padėkas ne tik pareigūnams, bet ir Lietuvos piliečiams, kurie vasario pabaigoje Klaipėdoje prie Melnragės molo rizikuodami sveikata iš ledinio vandens ištraukė moteris ir vaikus, kurie į vandenį grimzdo skilus ledų sangrūdai. Abu atvykusieji į Vilnių vyrai sakė, kad šokdami gelbėti į pavojų patekusių žmonių „nespėjo net išsigąsti“.
Vidaus reikalų ministerijos Baltojoje salėje vykusiame minėjime dalyvavo du iš šešių pagalbą suteikusių piliečių - Modestas Bubliauskas ir Vladimiras Kurilkinas. Ministras jiems įteikė padėkos raštus bei trispalves su Vyčio atvaizdu. „Džiaugiuosi galėdamas pagerbti šiuos drąsius Lietuvos žmones, nepabūgusius nelaimės akivaizdoje ištiesti pagalbos ranką, ir įteikti padėkas. Tai pavyzdys, kokie stiprūs galime būti, kai esame vieningi ir susitelkę“, - sakė ministras
E.Misiūnas.
Incidentas Melnragėje įvyko vasario 24 d., sekmadienį. Pasak liudytojų, žmonių pakrantėje buvo daug - oras gražus ir daugelis sumanė paiškylauti. Deja, žmonės dažnai negalvoja apie savo saugumą. Ne vienas ir ne du lipo ant prie molo susidariusios ledų sangrūdos nusifotografuoti. Tačiau tuo metu, kai ant sangrūdos užlipusios dvi moterys ir du vaikai fotografavosi, fotosesija vos nesibaigė tragedija. Sangrūda netikėtai persiskyrė perpus. Ledas ėmė trupėti. Ketveriukė liko atskirta nuo kranto, viena mergaitė puolė į vandenį kranto link. Vienas pirmųjų puolęs į ledinį vandenį klaipėdietis M.Bubliauskas pasakojo, kad nespėjo nieko pagalvoti - jis matė tik mergaitę, kurią vanduo jau buvo apsėmęs iki krūtinės. „Nežinau, ar būtų pavykę išsikapanoti, nes tiesiog įstrigau tarp ledų. Beveik negalėjau pajudėti. Bet man jau tiesė ranką žmonių gelbėti puolę kiti vyrai“, - prisimena Modestas.
V.Kurilkinas sakė, kad apie pirmąsias akimirkas nelabai ką prisimenantis. „Mačiau tik viena - persigandusias vaikų akis. Mane tas vaizdas persekioja iki šiol. Daugiau nieko. Net gerai neprisimenu, kaip įbridau į vandenį. Susikibome už parankių, pribėgo ir kiti vyrai. Sudarėme tarsi gyvą grandinę. Jei būtume pavieniui bandę gelbėti žmones, vargu ar būtų pavykę“, - „Vakaro žinioms“ pasakojo V.Kurilkinas.
Pasak jo, toje vietoje daug duobių, jau, atrodo, užčiuopei kojomis dugną, ir vėl smunki gilyn. Plaukiojantys ledo gabalai kaustė judesius, o bangos stūmė gilyn į jūrą. Vyrai sakė, kad tomis akimirkomis jie net šalčio nejuto. Tik vėliau, kai išsikapstė į krantą, pastebėjo, kad rankos visos kruvinos - ledų suraižytos. O šalčio pojūtis atsirado tik po kelių ar net keliolikos minučių, kai visi jau buvo sušokę į automobilius.
Laimė, žmonės palyginus nelabai nukentėjo. Net greitosios pagalbos niekam neprireikė. Sakė, kad greitoji pagalba net nebuvo iškviesta, o gal tiesiog nespėjo atvykti - viskas vyko labai greitai. „Nebent tai, kad namo teko važiuoti šlapiomis kelnėmis. Mums tai kas - klaipėdiečiai, bet vienas iš pagalbon puolusių vyrų - šilutiškis. Jam prasčiau buvo“, - juokėsi Modestas.
V.Kurilkinas, į minėjimą atvykęs su dukra, prisipažino, kad prieš pat įvykusią nelaimę ant ledų sangrūdos irgi fotografavosi jo žmona ir vaikai. Tačiau jie laiku grįžo atgal ant molo. „Sangrūda atrodė tvirta, ne vienas žmogus ant jos lipo. Man atrodė, kad galima jaustis saugiam. Tik staiga ledai sujudėjo ir per vidurį plūstelėjo vanduo“, - iki šiol vyras negali to pamiršti. O paskui, matyt, veikė jau nebe sąmonė, o pasąmonė.
Trims iš šešių gelbėjusiųjų žmones vyrų - M.Bubliauskui, Valdui Butkui ir Denisui Moskalenkai - netrukus po jų nelaimingo atsitikimo padėkojo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. Vyrai apsilankė miesto rotušėje, kur jiems buvo padėkota už pilietiškumą bei įteikta po suvenyrą su Klaipėdos miesto herbu.