respublika.lt

Ar ilgam Seimui užteks sveiko proto atsilaikyti prieš kvaišalų stūmėjus?

(157)
2021 lapkričio 28 19:00:00
Gediminas Jakavonis

Prieš keletą savaičių atmetusi visus tris prezidento veto, Seimo valdančioji dauguma pademonstravo savo jėgą. Tačiau šis valdančiųjų „buldozeris" nesugebėjo pastumti narkotikų prastumti legalizavimo įstatymų paketo, kurį taip stengėsi priimti Laisvės partija. Pasirodo, kad kol kas Seime sveiką protą turinčių parlamentarų yra daugiau. Tik ar ilgai išliks tokia proporcija?

×
nuotr. 2 nuotr.
Laisvės partijos „vėliavnešiams“ Aušrinei Armonaitei ir Tomui Vytautui Raskevičiui, atkakliai siekiantiems legalizuoti narkotikų vartojimą, jaunų žmonių ateitis rūpi mažiausiai. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

 

Apie tai pakalbėti prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo susirinko Seimo nariai Artūras SKARDŽIUS, Agnė ŠIRINSKIENĖ, žurnalistas Algimantas RUSTEIKA ir profesorius Gediminas MERKYS. Pokalbį vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.

G.JAKAVONIS: Kas, jūsų manymu, įvyko per plenarinį Seimo posėdį, kai susirinkusi valdančioji dauguma, turėdama visišką jėgų persvarą prieš opoziciją, nepriėmė narkotikus legalizuojančių įstatymų paketo, kurį taip troško prastumti Laisvės partija?

A.SKARDŽIUS: Lemiamą balsavimą išgelbėjo konservatorių krikščioniškasis flangas, supratęs, kad „nevalia su velniu eiti obuoliauti". Vos kelių balsų persvara Seime lėmė tai, kad kol kas Lietuvoje nepanaikinta baudžiamoji atsakomybė už nedidelio kiekio visų rūšių narkotinių medžiagų neteisėtą gaminimą, perdirbimą, įsigijimą, gabenimą, siuntimą ir laikymą. Laimėtas mūšis, bet ne karas. Laisvės partija, tikėtina, nenurims ir toliau sieks, kad įstatymas vėl būtų teikiamas svarstymui. Šis visuomenę sukiršinęs įstatymo projektas yra tik viena iš daugelio iniciatyvų Laisvės partijos, kuri nuo pat kadencijos pradžios negaišta laiko ir siūlo vieną už kitą visuomenę labiau įaudrinančius projektus. Toks Laisvės partijos elgesys, tikėtina, tenkina valdančiąją daugumą, kadangi padeda nukreipti visuomenės dėmesį nuo rimtų problemų valstybėje, su kuriomis Vyriausybei nesiseka susitvarkyti. Todėl valdantieji, viską palikę likimo valiai, puola tenkinti Laisvės partijos užgaidų. Tada ir karas su migrantais, ir pandemija, ir energetikos kainų krizės jau nebe tokie svarbūs. O Laisvės partija draikosi tarsi džinas, ištrūkęs iš butelio, kurio atgal taip lengvai nesugrąžinsi. Tad teks kentėti iki naujų Seimo rinkimų.

A.RUSTEIKA: Kodėl nepavyko? Viskas jau būtų buvę priimta, tačiau Lietuva, išėjusi į Didįjį šeimų gynimo maršą, sustabdė ne tik narkotikų įteisinimą, bet ir Stambulo konvenciją, partnerystės ir neapykantos kalbos, diskriminacinį lietuvių kalbai, tautinių mažumų įstatymus.

Lietuvoje tikrų politinių partijų, turinčių savo ideologiją, atstovavimo visuomenės segmentų interesams programomis iki šiol nebuvo, tik atskiros Lietuvos teritoriją laikinai administruojančių asmenų grupuotės, besivaržančios dėl teisės paeiliui dalintis galimybe įsisavinti biudžetines ir europines lėšas. Jų „politinė kova" buvo tik varžybos dėl teisės dar ką nors pavogti. Laisvės partija - vienintelė tikra partija, kuri turi savo ideologiją ir nuosekliai, nepaisydama visuomenės nuomonės ir reitingų, įgyvendina LGBT ideologijos ir neokomunistinės mažumų diktatūros programą. Iš esmės tai vienos kadencijos ir vieno klausimo plaštakių bei savižudžių partija, kuri tokia elgsena neabejotinai praras rinkėjus ir pereis į šaunias marginalų gretas. Didžiosios partijos - koalicijos partneriai - elgiasi apdairiau ir galvoja apie ateitį, todėl savo „vidaus disidentų" nebalsavimu sužlugdė daugumą ir sprendimo nebuvo. Konservatoriai, prarandantys krikščioniškų ir konservatyvių pažiūrų rinkėjus, kompensuoja jų netektį homjaunuoliškais balsais, tačiau neperžengia ribos, kai tokie praradimai gali būti nekompensuojami.

Kalbant plačiau, visa politinė ateitis dabar projektuojama norint žūtbūt išlaikyti status quo. Siekiant sumažinti tradicinių šeimos ir tautinių vertybių šalininkų įtaką, bus siūloma mažinti Seimo rinkimų amžiaus cenzą, naikinti vienmandates rinkimines apygardas, svarstoma net idėja rinkti prezidentą Seime, rengiamas naujas rinkimų įstatymas, kur visi pokyčiai skirti valdančiųjų galios stiprinimui ir siekiui susikurti rinkimų sistemą, užtikrinančią pergalę per kitus savivaldos ir Seimo rinkimus. Šių antivalstybinių darinių tikslams įgyvendinti pandeminė isterija suteikė neribotas galimybes. Atsivėrė istorinis šansas, finansuojant tuščiais, bet neišsenkančiais globalistinių organizacijų pinigais, galutinai palaužti visuomenę ir sunaikinti valstybingumo likučius, todėl jie nesustos. Laisvės partija eis iki galo. Reikiamos aukštumos jau užimtos. Konstitucinio Teismo pirmininke „implantuota" D.Jočienė viešai pasisako už konstitucinės šeimos sampratos žaliminį „praplatinimą", tad priėmus „partnerystę" ir ginčijant LGBT diktatūros įteisinimą, Konstitucinis Teismas nesikiš ir po metų kitų nagrinėjimo galimą Seimo narių skundą atmes.

Prieš Lietuvos prezidentą, pasisakiusį prieš LGBT partnerystę, jo šeimą organizuojamos įvairios „visuomenininkų" akcijos, jis kasdien puolamas, niekinamas, nesirenkant padorių žodžių, siekiant jį atskirti nuo visuomenės ir marginalizuoti. Viskas parengta, tik atėjus valandai X reikia nuspausti mygtuką. Ant kortos vėl pastatyta mūsų vaikų ir šalies ateitis.

G.MERKYS: Balsavimas nebuvo slaptas, būtent todėl ne vienam suvirpėjo sąžinė, sudrebėjo ranka. Todėl akivaizdžiai amoralus, antihumanistinis, civilizacijos pamatus ardantis teisės aktas nebuvo priimtas. Juk tūlas, net banano žievę ant šaligatvio mesdamas, apsidairo, ar kas nemato. Manau, tai nebuvo giluminės moralės aktas. Seime tiesiog egoistiškai norėta išsaugoti du dalykus: šiokį tokį moralinį komfortą ir asmeninę reputaciją. Štai ir viskas. Jei didžioji dalis seimūnų vadovautųsi gilumine morale, turėtume visai kitokią valstybę, gyventume kitoje visuomenėje.

A.ŠIRINSKIENĖ: To, kas įvyko, buvo galima tikėtis. Laisvės partija, stumdama narkotikų dekriminalizavimą į darbotvarkę, tai darė labai grubiai, projektas į darbotvarkę buvo įtrauktas naktį prieš balsavimą. Antra vertus, narkotikus dekriminalizuoti siekta didele apimtimi - būtų dekriminalizuotos visos narkotinės medžiagos, ne tik kanapės, kaip siekta sudaryti įspūdį, o tokį reguliavimą turi vos keturios valstybės Europoje. Tad natūralu, kad Seimo nariai į tokias socialines „inovacijas", kurios gali turėti neigiamų ir negrįžtamų pasekmių Lietuvos žmonėms ir kurios stumiamos per jėgą, žiūri labai atsargiai. Džiugu, kad ir daliai valdančiųjų užteko sveiko proto pasipriešinti mažesniųjų koalicijos partnerių bei savo frakcijų vadovybių spaudimui.

G.JAKAVONIS: Tą vakarą, žiūrėdamas žinias per įvairius Lietuvos TV kanalus, vis stebėjau Danielę Morganą, Aušrinę Armonaitę, Tomą Vytautą Raskevičių, grasinančius dėl nepriimto įstatymo nutraukti valdančiosios koalicijos sutartį. Tada atrodė, kad be šios kompanijos keliamų reikalavimų Lietuva kitų problemų neturi, kad pas mus nėra nei „kovido" pandemijos, nei nelegalių migrantų, dėl kurių šalies pasienyje įvesta nepaprastoji padėtis. Bet iš kur mūsų valstybėje priviso tiek daug „laisvės" ištroškusių mėgėjų, kurie sulaukia ir visą politikų „elitą" aptarnaujančios sisteminės žiniasklaidos palaikymo? Atrodo, kad Lietuva iš Marijos žemės tampa kempine, sugeriančia visą pasaulio mėšlą.

A.ŠIRINSKIENĖ: Laisvės partija į politiką atėjo kaip kelių klausimų partija, per rinkimus žadėdama dekriminalizuoti narkotikus ir įteisinti homoseksualų šeimas. Vargu ar kas nors atsimena daugiau jos programos punktų. Būdama valdžioje, ji sugebėjo išbarstyti dalį rinkėjų, A.Armonaitė tapo viena nekenčiamiausių ministrių. Per 100 dienų, kaip buvo žadėta, nepavyko priimti ir kontraversiškų įstatymų. Tad „laisviečiams" desperatiškai reikia parodyti, kad jie bando kažką padaryti, vien todėl, kad išlaikytų tuos kelis jiems likusius lojalius rinkėjus. Manau, dėl to ir atsiranda „laisviečių" grasinimų palikti koaliciją. Bet tai tėra vaidyba. Jie to tikrai nedarys, nes jų tikslas - valdžia. Be buvimo valdžioje jie negalėtų tikėtis prastumti jokių savo radikalių idėjų. Gaila, kad per Laisvės partijos kraštutinumus nublanksta visa Seimo darbotvarkė. Jau metus kalbame tik apie narkotikus, partnerystes, Stambulo konvenciją. Seimas nemato socialiai pažeidžiamų žmonių, senjorų, nėra svarstomi projektai, kurie krizės metu tobulintų sveikatos apsaugą. Tai didžiuliai praradimai, kurie atsilieps valstybės raidai.

G.MERKYS: Kaip jie atsidūrė valdžioje? Kodėl gali siautėti? Tai yra kolektyvinis idiotiškumas, konformizmas, noras būti „ant bangos", stipriųjų pusėje. Sąjūdžio metu buvo kilęs Tautos nušvitimas ir pasionarinis aktyvumas. Žybtelėjo meteoras ir užgeso. Dabartinė Lietuvių Tauta taip ir netapo sutelktos nacionalinės politikos ir politinio veikimo subjektu. Šiuo požiūriu tarp mūsų ir lenkų tautos yra bedugnė. Mes - biomasė, planktonas, o lenkai - politinė nacija. Beje, tai nepriklauso nuo valstybės dydžio. Vokiečiai jau taip pat tik biomasė. Tegul dėkoja savo Adolfui ir pokarinių kaltės kompleksų dešimtmečiams. Tegul nepamiršta Angelai paploti. Tenykštė valdžia šiandien vardan politkorektiškumo masiškai užglaisto vokiečių moterų ir merginų grupinius išprievartavimus, kuriuos sistemingai vykdo migrantai. Jei neužglaistytų, kiltų nusistatymas prieš migrantus su politinėmis ir teisinėmis pasekmėmis. Globalaus pasaulio šeimininkams tai netinka: žemėje žmonių per daug, todėl gimdyti nereikia, o masinė migracija jiems yra gėris. Angela atidirbinėja šeimininkams, o ne savo rinkėjams vokiečiams. Taigi didžiausi moralinio mėšlo sugertukai Europoje šiandien yra Vokietija, Prancūzija, kiek mažiau Anglija. Lietuva - mažytė, supurvinimui paruošta nosinaitė...

Lietuvoje taip ir nesusiformavo funkcionalus nacijos elitas, visų pirma - politinis elitas. Ir nebesusiformuos. Egzistuoja pseudopolitinės gaujos ir grupuotės, kurių lyderiai bando tas elito funkcijas imituoti. Tai gauja, ieškanti asmeninio komforto, saugumo, stabilumo ir stipraus šeimininko. Ji tiesiog tingi užsiimti moraline refleksija, mąstyti, kas yra gėris ir kas - blogis. Nacionaliniai interesai - ne šio pasaulio dimensija. Pasakė dėdė iš Amerikos ar teta iš Berlyno, kad seksualinės perversijos yra žavesio objektas ir visapusiškai platintinas gėris, tas ir vykdoma. Pasakė, kad tradicinė šeima, religija ir nacionalinė valstybė - blogis, visiška atgyvena, tai su tuo ir sutinkama, klusniai sumušama kulniukais. Svarbu, kad tik mano statuso ir asmeninės gerovės neliestų.

Lietuvoje nesusidaro kritinė masė žmonių, kurie derintų tris savybes: erudiciją, aukštą moralę, gebėjimą veikti sutelktai vertybių vardan. Inteligentija jau sunaikinta kaip klasė. Liko tik dvaro patarnautojai arba dirbtinai nuskurdinti kūrėjai-marginalai. „Blogiukai" sugeba susitelkti, o sąlyginiai „geriečiai" - niekados, nes jie sako: „Jeigu sąraše bus šitas, tai manęs čia niekada nebus." Pusė rinkėjų 2020 m. Seimo rinkimuose nedalyvavo. Didžiulė simbolinė kaltė tenka plebėjiškajai rinkėjų masei. Jie netapo ir jau nebetaps mąstančia bendruomene. Užuot nuosekliai domėjęsi politika, įdėmiai sekę, ką daro, kaip balsuoja valdžia, į kokią prarają stumiama valstybė, jie po darbo pjovė veją, žiūrėjo šokantį Šedžių, garbino ir tebegarbina Valinską, masiškai vėpso jo debiliškas laidas. Didysis Hėgelis yra pasakęs: visa, kas egzistuoja, yra protinga; visa, kas protinga, turi egzistuoti. Taigi, mūsų visuomenės degradacija ir neišvengiamai artėjanti nacionalinės valstybės mirtis turi savo gilumines priežastis ir vidinės saviraidos mechanizmą. „Lietuva bus, bet be lietuvių" - tai vieno iš okupantų vadų M.Suslovo žymioji citata. Toji žmogysta dabar gali „vartytis karste" iš džiaugsmo...

A.RUSTEIKA: Valstybės reikalus visada tvarko politinė klasė, elitas, tik esmė ta, ar jis yra kontroliuojamas visuomenės, ar atvirkščiai. Revoliucijos įvyksta ne tada, kai vienus valstybės vadovus pakeičia kiti, o kai pasikeičia elitas. Paaiškinimas paprastas - jokia „dainuojanti" revoliucija prieš 30 metų neįvyko, nes valdančioji klasė liko ta pati. Metropolijos centras persikėlė iš Maskvos į Briuselį, bet asmenų grupuotės ir struktūros, pakeitusios iškabas ir vadovus, išliko, visuomenė kontroliuojama dar labiau, o valstybės tarptautinės politikos klausimai sprendžiami keliose užsienio ambasadose. Ir palaipsniui, nejučia, mažais lašais lašinant parsidavėliškumo nuodus, sugrįžome į tai, nuo ko prieš tris dešimtmečius tikėjomės pabėgti.

Kadaise buvome nukariauti, todėl ankstesnės imperijos dauguma neapkentė. Tačiau dabar mus primityviai ir gana nebrangiai nusipirko, tad dabartinius šeimininkus valdantieji bijo prarasti. Visa ši antžmogiška sistema, civilizacinio ir moralinio susinaikinimo ideologija ir praktika laikosi ant vienintelio pamato - didžiulių pinigų, be kurių sugriūtų per porą savaičių. Mūsų „politiniai strategai" - tik paprastos marionetės, atsitiktinumo dėka įmestos į absurdo spektaklį, kurios, nusibodus šeimininkams ir įsipykus žmonėms, bus pakeistos kitomis. Gerai įvardijote - visą pasaulio mėšlą sugeriame todėl, kad tai daryti pinigų kartai kolonijinėje valstybėje naudinga.

A.SKARDŽIUS: Dar 2018 m. Seimas patvirtino naują Valstybinę narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės ir vartojimo prevencijos 2018-2028 m. programą. Tai strateginis dokumentas, kuriame numatyti ilgalaikiai valstybės siekiai ir prioritetai, kaip mažinti narkotikų, tabako ir alkoholio paklausą, pasiūlą bei žalą asmeniui ir visuomenei. Programos įgyvendinimą pavesta koordinuoti Vyriausybei. Tačiau Vyriausybė net nebando įgyvendinti programoje numatytų tikslų ir eina lengviausiu keliu - siekia dekriminalizuoti narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimą, tokiu būdu visuomenei siųsdama klaidinantį signalą, kad narkotikų vartojimas tampa norma ir kad tai nėra joks nusižengimas. Narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo ir prekybos tendencijos iš esmės keičiasi. Naujos interneto technologijos sudaro sąlygas kurtis narkotikų internetinėms prekyvietėms, ypač slaptajame internete, dar vadinamame nematomu ar tamsiuoju internetu, kuris garantuoja anonimiškumą, o mokėjimai atliekami naudojant sunkiai atsekamas kriptovaliutas (bitkoinus ir pan.). Atsiranda vis daugiau narkotikų rūšių, kurių vos vieno karto pabandymas sukelia rimtą priklausomybę.

Esama padėtis rodo, kad Lietuva dėl savo geografinės padėties yra viena iš aktyvaus narkotikų tranzito šalių, per kurią gabenami kvaišalai. Iš Vakarų į Rytus - sintetinės medžiagos ir kokainas, iš Centrinės Azijos į Vakarus - heroinas, iš Pietų į Šiaurę - hašišas. Nors Lietuvos muitinės pareigūnai per metus sulaiko tonas narkotikų, juodojoje rinkoje kainuojančių milijonus eurų, tačiau tai tėra tik labai nedidelė dalis, vertinant visą narkotikų kontrabandos mastą. Europolo duomenimis, kiekvienais metais europiečiai narkotikams išleidžia daugiau kaip 24 mlrd. eurų. Dalis į Skandinavijos rinką tiekiamų narkotikų - amfetaminas ir metamfetaminas - gali būti pagaminti ir Lietuvoje. Neretai su narkotikų gamyba ir kontrabanda yra susijusios Lietuvoje veikiančios organizuotos nusikalstamos grupuotės. Neteisėtos prekybos narkotikais tikslas - finansinė nauda. Ši veikla yra vienas pagrindinių organizuoto nusikalstamumo pajamų šaltinių Lietuvoje. Neatmetu prielaidos, kad tokias narkotinių ir psichotropinių medžiagų dekriminalizavimo įstatymo pataisas galėjo inicijuoti ir Lietuvoje veikiančios organizuotos nusikalstamos grupuotės, susijusios su prekyba narkotikais.

G.JAKAVONIS: Lietuvos Konstitucija draudžia politinių partijų „transportavimą" iš užsienio valstybių. Niekam ne paslaptis, kad naujųjų Pasaulio tvarkos strategų, įvairių sorošų ir švabų, pinigais mūsų šalyje yra remiama daug nevyriausybinių organizacijų, o jų nariai galiausiai tampa įvairių liberalių partijų nariais. Šie žmonės griauna mūsų Tautos tradicines vertybes, tyčiojasi iš mūsų kultūros, papročių. Esame globalistinių idėjų spaudžiama Tauta, kuriai, kaip nacionalinei valstybei, gresia išnykimas iš Pasaulio žemėlapio. Sakoma, kad Amerika - ne valstybė, o vieta daryti biznį. O ką turėtume daryti mes, jeigu nenorime, kad ir Lietuva tokia taptų?


G.MERKYS: Negrįžtamumo taškas jau yra praeitas. Ne tik Vokietija ir Prancūzija, bet ir JAV nebėra nacionalinės valstybės. JAV - sausumos lėktuvnešis, rezervinės valiutos spausdinimo vieta ir „teisėtos" prievartos šaltinis. Šansą susigrąžinti nacionalinės valstybės statusą JAV prarado kartu su D.Trampu. Kažkas specialiai pakišo į prezidentus ekscentrišką personą, nei dienos iki tol nebuvusią valstybės tarnyboje. Idėja „Amerika pirmiausia" diskredituota negrįžtamai. Taigi, pokyčių raktas yra ne Lietuvoje ir net ne Briuselyje. Be abejo, Lietuvoje, juo labiau Lenkijoje, bus protestų, normalios moralės žmonės priešinsis. Deja, tai bus kažkas panašaus į Varšuvos geto arba Karlago-Karagandos lagerio sukilimą. Baigtis žinoma iš anksto. Žinoma, galbūt daliai žmonių yra svarbus baigties orumo klausimas.

A.ŠIRINSKIENĖ: Manau, viskas yra pilietinės visuomenės rankose. Kiek žmonės bus aktyvūs visuomenėje, kiek jie priešinsis spaudimui, kad ir vakcinuotis, kiek jie bus aktyvūs politiškai, dalyvaus rinkimuose, tą ir turėsime. „Valstybę kuria Tauta", - taip sako ir mūsų Konstitucija.

A.RUSTEIKA: Pasaulyje vyksta civilizacinis konfliktas, kurį krikščioniškoji Vakarų civilizacija pralaimi, o po valstybinio perversmo JAV, pašalinus iš politikos D.Trampą, jokių politinės galios svertų nebeliko ir tiesiog lėtai slenkama nuožulniąja plokštuma. Didžiųjų Europos valstybių visuomenės net idealiu atveju gali tik sustabdyti esamą situaciją, tačiau procesas nebegrįžtamas - islamizacija neišvengiama vien dėl gimstamumo faktoriaus. Kultūriniai pralaimėjimai, politinis elitų egoizmas ir beprotystė tik paspartina įvykius.

Lietuvoje demografinė situacija dėl mažesnio pragyvenimo lygio dar nėra kritiška, bet tai tik laiko klausimas. Vieni nepadarysime nieko, būtinos jungtys ir bendras veikimas su Lenkija, Višegrado valstybėmis. Tai pradėti dar nevėlu, jeigu šalies viduje būtų politinė valia, kurios nėra. Dabartinėje politinėje klasėje nėra jėgų, kurios gali imtis esminių valstybės pertvarkymų vien todėl, kad tai prieštarautų valstybę užvaldžiusių grupuočių asmeniniams interesams. Visa valstybinė ir privati žiniasklaida monopolizuota ir jau faktiškai tapo globalistinių struktūrų viešųjų ryšių kontoromis. Rinkiminė ir partijų finansavimo sistema sukonstruota taip, kad naujos politinės jėgos neturėtų jokių šansų.

Beveik visi žinome, kaip neturi ir kaip turi būti, tačiau niekas nežino, kaip tai padaryti. Pagrindiniai uždaviniai suformuluoti Lietuvos šeimų sąjūdžio programoje, kurią visi kažkodėl iki šiol bijo paskelbti. Ne valdžia turi kontroliuoti visuomenę, o visuomenė turi turėti teisę valdžią realiai išsirinkti ir kontroliuoti. To nepadarys jokios partijos, tik patys žmonės. Paskutinis mūšis už Lietuvos valstybę įvyks per 2024-ųjų Seimo rinkimus. Jeigu dabar bundančios visuomenės protestai peraugs į vieningą pasipriešinimo judėjimą, jei pavyks sukurti naują, švarų politinį įrankį ir su juo dirbti - turime dar vieną šansą. Kiek jėgos leis, stengsiuosi prie šio darbo prisidėti. O jei esminės permainos neįvyks, Lietuva išnyks. Ir ilgainiui mums, kaip prūsams, liks tik jos pavadinimas ir laikinų, tačiau sočių administratorių valdoma mirštančios imperijos provincija.

Naujausios žinios

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (157)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • KROVINIAI: Rygos uostas pranešė per praėjusius metus perkrovęs 21,499 mln. tonų krovinių – tai 9,3% mažiau nei 2020 m.
  • MAŽĖJIMAS: Kinijos populiacija sensta – darbingo amžiaus žmonių, kuriems nuo 16 iki 59 metų, per dešimtmetį sumažėjo daugiau nei 7 proc. punktais – nuo 70% iki 62,5%.
  • AUGIMAS: Praėjusią savaitę elektros kainos Baltijos šalyse didėjo, labiausiai elektra brango Lietuvoje – 20 proc., iki 172,38 Eur/MWh.
  • DRAUDIMAS: Pirmoji pasaulio teniso raketė Novakas Džokovičius po jo vizos atšaukimo negalės atvykti į Australiją trejus metus, patvirtino šios šalies federalinė vyriausybė.
  • PLANAI: Antradienį Seimas ketina imtis net trijų Konstitucijos pataisų.
  • AUGIMAS: 10 turtingiausių pasaulio vyrų per pirmuosius dvejus koronaviruso pandemijos metus, pasaulyje augant skurdui ir nelygybei, savo turtus padvigubino, sakoma pirmadienį paskelbtoje ataskaitoje.
  • TRŪKUMAS: 2021-aisiais su darbuotojų trūkumu susidūrė daugiau nei pusė Užimtumo tarnybos apklaustų darbdavių.
  • METINĖS: Pirmadienį Lietuvoje bus minimos Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Krašto apsaugos savanorių pajėgų įkūrimo 31-osios metinės.
  • EKONOMIKA: Kinijos ekonomika praėjusiais metais augo 8,1%, palyginti su 2020 rodikliu, kas 0,3% procentiniais punktais atsiliko nuo prognozių.
  • RESPIRATORIAI: Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad per renginius uždarose erdvėse privalu dėvėti respiratorius, atvykus iš užsienio ar turėjus kontaktą su sergančiuoju namuose, darbe izoliuotis bus galima trumpiau.
Daugiau

Dienos klausimas

Kas jus dabar labiau neramina - piliečių vidinis susipriešinimas ar valstybės išorinės grėsmės?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių šiemet įvykusių įvykių galėtumėte įvardinti kaip „Metų įvykį“?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

0 +4 C

-4 +2 C

 

-6 +4 C

-1 +2 C

-4 +2 C

 

+1 +4 C

0-13 m/s

0-7 m/s

 

0-9 m/s