respublika.lt

Antakalnio kapinėse būrys žmonių mini gegužės 9-ąją

Publikuota: 2023 gegužės 09 12:15:00, Gytis Pankūnas, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Gegužės 9-osios minėjima Antakalnio kapinėse. Eltos nuotr.

Būrys žmonių antradienį atvyko į Antakalnio kapines, Vilniuje, kur minėjo gegužės 9-ąją, dėjo gėles ant karių kapų. Incidentų policija kol kas nefiksavo.

 

Į Antakalnio kapines, kur anksčiau stovėjo paminklas soviet kariams, iki pietų buvo susirinkę apie 50 žmonių. Atėjusieji dėjo gėles ant karių kapų, sveikino vieni kitus „su pergale“, ragino išgerti „į Putino sveikatą“.

Tarp atėjusiųjų į Antakalnio kapines galima buvo išvysti ir buvusį prosovietinės organizacijos „Jedinstvo“ lyderį Valerijų Ivanovą.

Policija kol kas jokių incidentų neužfiksavo.

Gegužės 9-ąją policijos pareigūnai, siekiant užtikrinti viešąją tvarką, budėjo sostinės Antakalnio ir Klaipėdos kapinėse.

Kaip Eltai teigė Vilniaus miesto savivaldybės Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus ryšių su žiniasklaida specialistas Gabrielius Grubinskas, jokių leidimų gegužės 9 d. rengti renginiu savivaldybė nėra išdavusi.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Julija Samorokovskaja tvirtino, kad policija informacijos apie galimus neramumus ar provokacijos gegužės 9-ąją neturi.

Ji tikino, kad užfiksavus draudžiamos simbolikos, pavyzdžiui, Georgijaus juostų, demonstravimą, jų dėvėjimas, šie daiktai, kaip numatyta įstatyme, bus konfiskuojami.

Pernai Seimas priėmė įstatymo pataisas, kuriomis uždraudė viešai demonstruoti Georgijaus juostą ir kitus Rusijos karo prieš Ukrainą simbolius. Teisės aktų pataisomis numatyta, kad Lietuvoje draudžiama naudoti „totalitarinių ar autoritarinių režimų simbolius, kuriuos šie režimai naudojo ar naudoja jų įvykdytai ar vykdomai karinei agresijai, vykdomiems ar įvykdytiems nusikaltimams žmoniškumui ir karo nusikaltimams propaguoti“, taip pat konkrečiai nurodoma, kad tokiu simboliu laikoma dvispalvė (juodos ir oranžinės spalvų) Georgijaus (Šv. Jurgio) juosta.

Už šių simbolių viešą demonstravimą fiziniams asmeniui gresia bauda nuo 300 iki 700 eurų, juridiniam asmeniui – nuo 600 iki 1200 eurų. Už pakartotinį nusižengimą fiziniam asmeniui gresia bauda nuo 500 iki 900, juridiniams asmenims – nuo 800 iki 1500 eurų.

ELTA primena, kad Rusijoje ir rusų bendruomenėse gegužės 9-ąją minima pergalės prieš nacistinę Vokietiją diena. Tuo metu Europa Antrojo pasaulinio karo pabaigą mini diena anksčiau, gegužės 8-ąją. Antrajam pasauliniam karui pasibaigus, Lietuva liko ją okupavusios ir represijas prieš taikius gyventojus vykdžiusios Sovietų Sąjungos sudėtyje.

Pernai gegužės 9-ąją Lietuvoje didesnių incidentų išvengta, tuomet dėl pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymo sostinėje sulaikyti du asmenys.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
40
F

Dienos klausimas

Ar pritariate pedagogų streikui?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Š.m. antrame ketvirtyje vidutinės darbo pajamos šalyje siekė 1230 eurų „į rankas“. Jūsų pajamos:

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+10 +16 C

+4 +12 C

 

+10 +16 C

+10 +14 C

+11 +15 C

 

+7 +10 C

0-10 m/s

0-11 m/s

 

0-13 m/s