respublika.lt

A.Navickas: nuo trečiadienio streikuos virš 3 tūkst. mokytojų

Publikuota: 2023 lapkričio 20 14:20:00, Irtautė Gutauskaitė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
A. Navickas: nuo trečiadienio streikuos virš 3 tūkst. mokytojų. Eltos nuotr.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininko Andriaus Navicko teigimu, trečiadienį prasidėsiančiame mokytojų streike dalyvaus virš 3 tūkstančių pedagogų. Kol kas, anot jo, nėra nuspręsta dėl konkrečios mokytojų streiko trukmės.

 

„Aš manau, kad streike dalyvaus virš 200 ugdymo įstaigų. Džiaugiamės, kad prisijungė naujų ugdymo įstaigų, kai kurios gal visgi nedalyvaus, kurios dalyvavo. Tai tas skaičius bus šiek tiek didesnis, virš 3 tūkstančių mokytojų streikuos. Tikimės, kad dauguma jų atvyks ir į mitingą prie Seimo“, – žurnalistams po susitikimo su švietimo, mokslo ir sporto ministru Gintautu Jakštu teigė A. Navickas.

Paklaustas, kiek laiko profsąjunga planuoja tęsti pedagogų streiką, A. Navickas teigė konkrečios trukmės nenusprendęs.

„Nesame dabar tiksliai nusimatę, mes galvojame, kad 22 dieną pradėsime streiką, stebėsime Seimo sprendimus, Seimo balsavimus ir tada reaguosime į tai. Galbūt vėl darysime pertraukas, vėl streikuosime“, – kalbėjo LŠDPS pirmininkas.

„Tikrai šauksime tarybos posėdį ar net visuotinį narių susirinkimą ir žiūrėdami į jų elgseną ar pakeitimus darbotvarkės, ir mes elgsimės labai lanksčiai“, – pridūrė A. Navickas.

Taip pat dar nėra nuspręsta, ar trečiadienį planuojamas mitingas prie Seimo bus vienintelė streikuojančių mokytojų akcija.

„Kol kas turime pirminį planą – mitingas ir streiko pradžia, o paskui vertinsime situaciją ir jeigu reiks, priimsime tam tikrus sprendimus ir dėl kitų akcijų“, – teigė A. Navickas.

ELTA primena, kad rugsėjo 29–spalio 12 d. vyko pedagogų streikas, organizuotas švietimo darbuotojų profesinės sąjungos. Spalio 12 dieną streikui perėjus į pasyviąją fazę, mokytojai grįžo darbuotis į klases. Vis dėlto, grįžti į aktyvųjį streiką planuojama lapkričio 22 dieną.

Grįžimas prie streiko lapkričio pabaigoje yra grindžiamas tuo, jog tuo metu Seime bus pradėtas svarstyti kitų metų valstybės biudžetas. Tikimasi, kad parlamentarai išgirs profesinės sąjungos prašymą kitais metais didinti mokytojų atlyginimus ne 21 proc., kaip yra numačiusi Švietimo ministerija, o 32 procentais.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
9
F

Dienos klausimas

Ar žiūrite žinias per televiziją?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dažnai perkate alkoholinius gėrimus savaitgalį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-10 -5 C

-5 -2 C

-9 -4 C

-8 -3 C

-7 -2 C

-10 -5 C

0-4 m/s

0-4 m/s

0-6 m/s