Šiandien Kelmės rajono gyventojas nuteistas už neteisėtą šaunamųjų ginklų ir sprogmenų „kolekciją". Pasak ekspertų, ginklai mena praeito amžiaus pasaulinių karų laikotarpius.
Kaip pranešė Šiaulių apygardos teismas, šiandien Kelmės rajone gyvenantis 38 metų V.Ž. pripažintas kaltu dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis. Jam paskirta bausmė - laisvės apribojimas 2 metams, uždraudžiant įsigyti ir laikyti šaunamuosius ginklus, šaudmenis, sprogmenis kolekcionavimo tikslais. Teismas nusprendė dalį ginklų konfiskuoti ir perduoti juos Ginklų skyriui.
Nustatyta, kad V.Ž., neteisėtai įgijo ir laikė lygiavamzdį šautuvą, skirtą šaudyti medžiokliniais šoviniais. Taip pat - 23 mm kalibro automatinę patranką, „F-1" tipo skeveldrinę granatą, šovinio tūtą su parako užtaisu, kitų sprogmenų fragmentų. Visą šią „kolekciją" policijos pareigūnai rado pernai birželį kratos metu.
Kaip patvirtino Lietuvos policijos Kriminalistinių tyrimo centro specialistai, šaunamieji ginklai, šaudmenys yra pramoninės gamybos, tikėtina, Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų laikotarpio. Ekspertai nurodė, jog pas V.Ž. rasta patranka skirta montuoti ant įvairių modifikacijų orlaivių, bet ji šaudyti netinka, nes trūksta kai kurių dalių. Specialistų vertinimu, rastas parakas šaudmenims užtaisyti netinka, bet galima naudoti savadarbiam sprogmeniui gaminti.
Anot kaltinamojo, lygiavamzdį šautuvą jam padovanojo vienas buvęs karininkas, o aviacijos patranką - senelis, buvęs karys. V.Ž. teigė, jog seniai domisi pasaulinių karų istorija, įsigijo metalo ieškiklį, renka ir kolekcionuoja įvairius to laikotarpio daiktus. V.Ž. savo kaltės neneigė, tačiau su eksperto išvada dėl sprogstamųjų medžiagų nesutiko. Advokatas teismo prašė V.Ž. išteisinti.
Skirdamas bausmę teismas atsižvelgė į tai, kad ginklai, sprogstamosios medžiagos, šaudmenys buvo įgyti ne tikslu juos panaudoti ar realizuoti nusikalstamiems tikslams, o kolekcionavimui. Kaltinamasis šiuos radinius laikė viešai, neslėpdamas. Dalis minėtų daiktai yra seni, o dalis jų netinkami naudojimui - tai patvirtina kaltinamojo parodymus apie jo pomėgį kolekcionuoti minėtus daiktus, nors ir neturint leidimo.
Teismo įsitikinimu, V.Ž. nėra toks pavojingas, kad jį reikėtų izoliuoti nuo visuomenės. Nuosprendis gali būti skundžiamas.