Viešoje erdvėje kilus abejonėms, ar tarnybos padarė viską, kad Viršuliškių daugiabutyje kilusio gaisro metu būtų išgelbėti visi namo gyventojai, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigia, kad pareigūnai į įvykio vietą atvyko laiku ir ėmėsi visų reikiamų priemonių.
„Kad pareigūnai kažko nepadarė, šiuo metu aš negalėčiau taip pasakyti. Manau, kad pareigūnai ėmėsi visų reikalingų priemonių, atvyko laiku. Bet detalių komentuoti, matyt, šiandieną niekas negali, kol nėra atliktas tyrimas, kol nėra įvertintos visos aplinkybės“, – trečiadienį žurnalistams prieš Vyriausybės posėdį sakė A. Bilotaitė.
Ministrė akcentavo, kad po sprogimo situacija daugiabutyje buvo sudėtinga.
„Aš pati buvau vakar nuvykusi į pačią vietą, kad išsiaiškinti, kaip yra valdomos pajėgos, kokia situacija, kaip atrodo pats objektas, nes tikrai situacija atrodė labai sudėtinga ir sprogimas buvo didžiulis“, – akcentavo A. Bilotaitė.
„Pareigūnai ėmėsi visų priemonių, atvyko laiku, kad žmonės būtų išgelbėti. Pareigūnų profesionalumo dėka buvo išgelbėta tikrai nemažai žmonių, jie rizikavo savo gyvybėmis, kad gelbėtų žmones. Ir tikrai apmaudu, kad atsitinka tokios situacijos, kad nepavyksta visų išgelbėti“, – apgailestavo ji.
A. Bilotaitė taip pat išreiškė užuojautą žuvusiųjų gaisre artimiesiems.
Kalba su savivaldybe, ar nukentėjusiems pakanka teikiamos paramos
Šiuo metu visą pagalbą ir paramą nukentėjusiems gaisre teikia Vilniaus miesto savivaldybė. Klausiama, ar savo ruoštu ministerija imsis kokių nors veiksmų, A. Bilotaitė patikino, kad palaikomas ryšys su sostinės valdžia ir, esant poreikiui, VRM įsitrauks.
„Kas susiję su parama ir apgyvendinimo klausimais, buitiniais klausimais – jie organizuojami iš savivaldybės pusės. Šiuo metu tariamės su savivaldybe, ar to pakanka. Jeigu matysime, kad nepakanka – (...) svarstysime, kokios yra dar galimos priemonės, ką būtų galima padaryti iš kitų institucijų pusės“, – žurnalistams sakė ministrė, kol kas nedetalizuodama, kokią papildomą pagalbą būtų galima suteikti.
ELTA primena, kad antradienį Vilniuje, Viršuliškių gatvėje esančiame daugiabutyje įvykus keliems sprogimams kilo gaisras. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) ir Bendrojo pagalbos centro (BPC) duomenimis, kilęs gaisras išsiplėtė į keturis butus, esančius ketvirtame ir penktame namo aukštuose. Gaisro metu buvo pažeistos daugiabučio konstrukcijos, įgriuvo tarp degančių butų esanti perdanga.
Dėl kilusio gaisro evakuoti 30-ies butų gyventojai, 3 žmonės gaisro metu apsinuodijo smalkėmis. Policijos duomenimis, 28-erių ir 43-ejų namo gyventojos dėl apsinuodijimo smalkėmis gydomos ambulatoriškai, o 80-metė moteris dėl apsinuodijimo smalkėmis paguldyta į ligoninę.
PAGD duomenimis, antradienį popiet tarp sugriuvusių konstrukcijų pastebėtas vieno žmogaus kūnas, greičiausiai suaugusio asmens. Trečiadienį anksti ryte ugniagesiai pastebėjo dar vieno asmens, galimai dingusio vaiko, kūną.
Visgi, dėl vis dar nestabilių ir nesaugių daugiabučio konstrukcijų ugniagesiai negali prieiti prie abiejų pastebėtų kūnų.
Antradienį kilęs gaisras trečiadienio rytą likviduotas, ugniagesiai toliau vykdo baigiamuosius darbus.
Vilniaus miesto savivaldybė gaisro įvykio vietoje antradienį paskelbė ekstremaliąją situaciją. Dėl gyventojų saugumo teritorija yra aptverta, pastatas saugomas – budi policija ir ugniagesiai.
Trečiadienį bus suformuota avarijos tyrimo komisija, kuri nustatys avarijos priežastis ir teiks rekomendacijas dėl tolesnio pastato naudojimo. Policija renka informaciją tyrimui dėl gaisro aplinkybių.
Visiems evakuotiems žmonėms pasiūlytas apgyvendinimas viešbutyje savivaldybės lėšomis. Viešbutyje laikinai apgyvendinta 18 žmonių (iš jų du vaikai), likę evakuoti gyventojai apsisprendė apsistoti pas artimuosius.
Savivaldybė taip pat paragino gyventojus kreiptis dėl tikslinės pašalpos ir socialinio būsto suteikimo.