Po vaiko teisių reformos įstatymas draudžia vaiką statyti į kampą. Bent jau tada, kai tai daro tėvai. O jeigu į kampą pastatė auklėtoja? Klaipėdos regos ugdymo centre tokia istorija dviem jo darbuotojoms kainavo darbo vietas.
Visuomenės dėmesį Klaipėdos regos ugdymo centras patraukė, kai šią savaitę dabar jau buvusi centro darbuotoja Aušra Kuzminskienė „Facebook“ profilyje pasidalino nuotrauka, kurioje matyti, kaip pižama vilkintis basas mažametis stovi kampe. „Taip auklėjami nepaklusnūs vaikai Klaipėdos regos ugdymo centre. Vaikai su regos negale! Pietų miego metu. Tikiuosi, susidomės vaikų teisės ir tėvai pažins savo vaiką“, - po nuotrauka parašė pedagogė.
Pasirodo, šis kadras darytas dar spalio pabaigoje. Tuomet A.Kuzminskienė jį persiuntė ugdymo įstaigos vadovybei. Vaiką nubaudusi pedagogė gavo įspėjimą, o netrukus ir pati A.Kuzminskienė sulaukė kritikos iš vadovybės. Šią savaitę jai įteiktas pranešimas apie atleidimą iš darbo. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Klaipėdos miesto susivienijimo, kuriam priklauso pedagogė, pirmininkė Laima Juknienė sakė, kad A.Kuzminskienės atleidimu šiuo metu domisi advokatai. Pirmininkės teigimu, nesutarimų su vadovybe pedagogei kilo ne pirmą kartą. Tačiau visas anksčiau buvusias bylas laimėjo darbuotoja. L.Juknienė mano, kad užfiksuota nuotrauka, kai vienas iš auklėtinių stovi kampe, galėjo būti viena priežasčių, dėl kurios 20 metų įstaigoje dirbusi pedagogė atleidžiama iš darbo. „Manau, galbūt tai yra įsisenėjęs konfliktas. Visą savaitę ji darbe buvo stebima vieno ar kito administracijos darbuotojo. Tai gali būti laikoma spaudimu“, - sakė L.Juknienė.
Socialiniame tinkle pasklidus nuotraukai, internautai ėmė diskutuoti dėl tokios auklėjimo priemonės. Profesinės sąjungos pirmininkė L.Juknienė sakė, kad toks metodas gali būti pateisinamas, tačiau ne šiuo atveju: „Reikia vertinti, dėl ko vaikas atsirado kampe. Pavyzdžiui, jeigu jis ugdymo procese yra nedrausmingas ir trukdo kitiems, užsienyje taikoma praktika, kai vaikas nuvedamas nuošaliau ar išvedamas iš klasės. Čia yra kita situacija, nes ji vyko pietų miego metu. Jeigu vaikas negali užmigti, kokia yra jo kaltė? Tokių vaikų yra gana daug. Ugdymo įstaigoje galėtų atsirasti dar vienas specialistas, kuris galėtų pasirūpinti ir nemiegančių vaikų užėmimu. Tai ir parodo, kaip vadovas organizuoja darbą.“
Pasirodo, kad kone dviejų mėnesių senumo įvykiai ugdymo įstaigos administracijos buvo tarsi pamiršti, o apie tai, kad jų vaikui buvo pritaikyta įstatymais draudžiama fizinė bausmė, atžalos tėvai nė nežinojo. „Vakaro žinių“ kalbinta Klaipėdos regos ugdymo centro direktorė Laima Glaveckienė prisipažino, kad apie incidentą vaiko tėvų ji neinformavo, tai padaryti paprašė pačios nusikaltusios auklėtojos: „Ji sakė, kad pasikalbės su mama ir atsiprašys. Kai šiandien pakalbėjau su mama, pasirodė, kad auklėtoja man melavo. Aš ja per daug pasitikėjau. Auklėtoja dėl įtampos šiandien parašė prašymą išeiti iš darbo.“
Ji pripažino, kad apie vaiko teisių pažeidimą nebuvo informuotos ir tarnybos. Paklausta kodėl, pedagogė atsakymo neturėjo: „Buvo šokas, mes ėmėmės priemonių ir to nepadariau. Negaliu dabar kažko komentuoti. Taip, labai viskas yra blogai.“
Dabar įvykiu susidomėjo Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba. Specialistai ketvirtadienį nuvyko į ugdymo įstaigą. „Mama po incidento informuota nebuvo, viską pati sužinojo tik iš interneto. Šeimos nariams bus siūloma pagalba pagal poreikį. Šiandien kreipsimės į institucijas pagal kompetenciją dėl tolesnių veiksmų auklėtojos atžvilgiu. Domėsimės, ar užtikrinamas vaikų saugumas ugdymo įstaigoje“, - penktadienį „Vakaro žinias“ informavo tarnyba.