respublika.lt

Jei gautume „AstraZeneca“ atliekų iš Danijos, A. Dulkys pradėtų masinę vakcinaciją

Su Vito Tomkaus trigrašiu

(0)
Publikuota: 2021 balandžio 15 17:50:00, Leonardas Marcinkevičius, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Arūnas Dulkys. Eltos nuotr.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys nemano, kad Lietuva, gavusi nepanaudotų vakcinų iš skiepijimą „AstraZeneca“ kompanijos vakcinomis sustabdžiusios Danijos, susidurtų su jų panaudojimo problema. Ministro teigimu, jeigu „Vaxzevria“ vakcinų likučiai būtų pakankami, tuomet būtų galima jomis pradėti masinę vakcinaciją, prioritetinėse grupėse esančius asmenis ir toliau skiepijant kitų gamintojų vakcinomis.

 

„Labai tikėtina, kad tuo metu turėsim dar ir kitų vakcinų būtent prioritetinėms grupėms, visai tikėtina, kad tuomet pradėtume masinį vakcinavimą ir sudarytume galimybę skiepytis tiems Lietuvos žmonėms, kurie manytų, kad bendra vakcinos nauda yra tikrai didesnė už jos riziką“, – Vyriausybės valandoje Seime į opozicijos klausimus atsakinėjo A. Dulkys.

Rizikos, kad iš Danijos gautos „Vaxzevria“ vakcinos būtų nepanaudotos, neįžvelgia ir premjerė Ingrida Šimonytė, tvirtinanti, kad Lietuvoje šie skiepai pasirenkami ganėtinai noriai, ir jų likučiai šiuo metu nėra dideli.

„174 tūkst. žmonių yra paskiepyti šia vakcina Lietuvoje, ir tos vakcinos likučiai, kurie dabar turimi, – nėra dideli“,– į opozicijos klausimus atsakinėjo ministrė pirmininkė, pažymėdama, kad numatomi „AstraZeneca“ kompanijos vakcinų tiekimai į Lietuvą šiuo metu ir taip nėra dideli.

„Dideli tiekimai Lietuvai artimiausiu metu taip pat nenusimato. Kaip jūs puikiai girdėjote, turbūt šitos vakcinos viena iš didesnių problemų yra tiesiog tiekėjo įsipareigojimų vykdymas“, – sakė I. Šimonytė, patvirtindama, kad, jos nuomone, Lietuvoje tikrai atsirastų norinčiųjų pasiskiepyti būtent šiomis vakcinomis.

Primename, kad ketvirtadienį premjerė sakė, jog Lietuva jau informavo skiepijimą „AstraZeneca“ pagamintomis vakcinomis sustabdžiusią Daniją, kad esant galimybei norėtų perimti šiuos skiepus.

Danija šių vakcinų atsisakė nepaisant Pasaulio sveikatos organizacijos ir Europos vaistų agentūros rekomendacijų tęsti skiepijimą „Vaxzevria“ skiepais. Tuo tarpu Latvija sakosi, kad aiškinsis, ar gali gauti šios šalies nepanaudotas „Vaxzevria“ vakcinos nuo COVID–19 dozes. Susidomėjimą Danijos nepanaudotomis „Vaxzevria“ vakcinomis pareiškė ir Čekija.

Kaip skelbė žiniasklaida, Europos Komisija (EK) nusprendė ateinančiais metais neatnaujinti susitarimų dėl vakcinų pirkimo iš „AstraZeneca“ ir „Johnson&Johnson“.

Vito Tomkaus trigrašis: SAM ministras A.Dulkys teigia, kad skiepų atliekų nauda yra didesnė nei rizika nepasiskiepijus. Sekant šia logika, reikia panaudoti su nauda ir maisto atliekas. Nes supuvusių išmetamų maisto produktų nauda irgi didesnė nei rizika, likus nepavalgius. Nuo bado ir alkio išmiršta net Afrikos tautos, tuo tarpu nuo supuvusių bananų bei sugedusių konservų dažniausiai paleidžia vidurius, o mirštama nuo bacilų bei viduriavimo labai retai. Manau, kad labai norint galima rasti ir daugiau naudingų atliekų, kurios duoda naudą labiau, nei rizikuojant nieko neveikti. Skubiai ieškom iššūkių!

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar pritariate sprendimui įteisinti naktinius taikiklius medžioklėje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar galvojate emigruoti iš Lietuvos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-2 +2 C

-1 +4 C

-2 +4 C

+3 +8 C

+5 +10 C

+5 +9 C

0-3 m/s

0-3 m/s

0-5 m/s