respublika.lt

A. Dulkys paskelbti apie pandemijos pabaigą neskuba: tyla gali būti apgaulinga

2022 rugsėjo 20 10:40:00
Rugilė Augustaitytė, Elta

JAV prezidentui Joe Bidenui pareiškus esą Jungtinėse Valstijose koronaviruso pandemija jau yra pasibaigusi, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys taip pat užsimena apie medicininės, politinės bei socialinės pandemijos pabaigas Lietuvoje. Vis tik, anot jo, suvaldyta situacija ir „tyla“ yra apgaulinga, nes, pažymi A. Dulkys, bet kada gali atsirasti nauja kovido atmaina.

×
nuotr. 1 nuotr.
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Eltos nuotr.

 

„Kalbant apie pandemiją, kalbėčiau apie pabaigas, o ne pabaigą – naudočiau daugiskaitą. Nes pandemija vienos pabaigos neturi. Gali būti medicininė pandemijos pabaiga, politinė pandemijos pabaiga, socialinė pandemijos pabaiga“, – Eltai perduotame komentare teigė ministras.

„Ką matome iš ligoninių, tai užimtų lovų skaičius neauga, jis stabilus, tad medicinine prasme pandemija jau kuris laikas „buksuoja“ ir situacija normalizavosi. Tai atsispindi ir taikomose priemonėse: griežtus ribojimus yra pakeitusios rekomendacijos, prieš rudens sezoną nacionalinis karantinas išimtas iš priemonių, palikta tik lokalių karantinų galimybė ir t.t. Žinoma, ši „tyla“ yra apgaulinga, nes bet kada gali atsirasti nauja kovido atmaina, todėl svarbu ir toliau vakcinuotis, taip sudarant kliūtis virusui plisti“, – pridūrė jis.

Be to, reaguodamas į J. Bideno pareiškimą, A. Dulkys teigia, kad dabar didžiausias dėmesys turėtų būti skiriamas poskovidinei realybei.

„JAV prezidentas paskelbė apie politinę pandemijos pabaigą, kas nemažiau svarbu, nes galima savo ir visos visuomenes jėgas bei resursus nukreipti į kitas sritis, kurios reikalauja mūsų dėmesio, ir kurios buvo apleistos per pandemiją“, – atkreipė dėmesį A. Dulkys.

Ministro teigimu, labiausiai komplikuota situacija yra socialinė sferoje, kadangi, pažymi jis, Lietuva turi poskovidinę realybę, kurioje į pirmą vietą iškyla socialinių ryšių atkūrimas, didesnis dėmesys psichikos sveikatai, kitų medicininių paslaugų grąžinimas žmonėms visa apimtimi.

„Įvertinus padarytą žalą tiek žmonėms, tiek sveikatos apsaugos sistemai, tai šiuo metu yra pagrindinis postkovidinės realybės prioritetas. Ir jis, galima prognozuoti, bus ilgą laiką“, – nurodė A. Dulkys.

ELTA primena, kad JAV prezidentas Joe Bidenas sekmadienį pareiškė, kad koronaviruso pandemija Jungtinėse Valstijose baigėsi.

„Pandemija baigėsi. Tebeturime problemų dėl COVIDo ir vis dar daug dirbame, bet pandemija baigėsi“, – sakė J. Bidenas televizijos CBS žinių laidai „60 Minutes“.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
4
F
  • PASLAUGA: Kėdainių rajono taryba pritarė siūlymui nuo kitų metų sausio 1 dienos pensijos sulaukusius asmenis ir neįgalius keleivius vežioti nemokamai.
  • MOKYKLA: Patvirtintos atnaujintos bendrosios programos, kurios mokyklose bus pradėtos diegti nuo 2023 mokslo metų, pranešė Nacionalinė švietimo agentūra.
  • APSKUNDĖ: Už piktnaudžiavimą nuteistas Seimo narys Petras Gražulis ir jo advokatas Rolandas Tilindis Lietuvos Aukščiausiajam Teismui apskundė nuosprendį.
  • DUOMENIS: Registrų centras, gavęs informacijos apie galimai neteisėtą duomenų disponavimą, penktadienį kreipėsi į teisėsaugą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo - centrą pasiekė informacija apie galimai neteisėtą disponavimą kelerių metų senumo žemės sklypų kadastro duomenimis, tam tikra informacija apie nuosavybės teises.
  • PAJAMOS: Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad Europos Sąjungos energetikos ministrų tarybos posėdis Lietuvai buvo sėkmingas, kadangi jame buvo pritarta išlygai, pagal kurią pigiai elektrą gaminančios šalys turės pasidalinti viršplaninėmis pajamomis su ją perkančiomis valstybėmis.
  • BAUDA: Kauno apygardos teismas dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną nuteisė Latvijos pilietį ir skyrė jam 7 tūkst. eurų baudą, pranešė prokuratūra.
  • PILIETYBĖ: Seime svarstomas siūlymas, kad siekiant įteisinti dvigubą pilietybę iš Konstitucijos būtų išbraukti jos ribojimai ir perkelti į atskirą konstitucinį įstatymą.
  • ELEKTRA: Seimas atmetė parlamentaro Petro Gražulio pateiktas Elektros energetikos įstatymo pataisas, siūlančias numatyti kompensacijas įmonėms dėl padidėjusių elektros kainų.
  • LAISVĖ: Seimo Laisvės premijų komisija kviečia visuomenines organizacijas ir asociacijas, kūrybines sąjungas, bendruomenes, akademinę bendruomenę, valstybės ir savivaldybių institucijas, visus piliečius iki 2022m. spalio 31d. teikti prašymus su siūlomais pretendentais 2022 metų Laisvės premijai gauti.
  • PIENAS: Lietuvoje energijos kainoms pasiekus vienas didžiausių Europoje, pieno pramonei konkuruoti eksporto rinkose tampa labai sudėtinga, teigia sektoriaus atstovai: šių metų pirmąjį pusmetį lietuviškų pieno produktų į ne Europos Sąjungos šalis eksportuota jau 27,7 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu – 34 tūkst. tonų.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar Lietuvai reikalinga Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+7 +13 C

 

+5 +12 C

+8 +14 C

+4 +12 C

 

+8 +13 C

0-6 m/s

0-10 m/s

 

0-8 m/s