respublika.lt

2024 m. gegužės 12 d. siūloma paskelbti su Lietuvos Respublikos pilietybe susijusį privalomąjį referendumą

Publikuota: 2023 kovo 27 11:26:00, Jadvyga Bieliavska, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Seimo narė Dalia Asanavičiūtė. Eltos nuotr.

2024 m. gegužės 12 d. siūloma paskelbti privalomąjį referendumą dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio, reglamentuojančio pilietybę, pakeitimo.

 

Pirmadienį tokį nutarimo projektą įregistravo Seimo narė Dalia Asanavičiūtė  kartu su daugiau nei 60 įvairioms frakcijoms atstovaujančia parlamentarų grupe.

Projekto autoriai privalomajam referendumui siūlo Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto tekstą: „Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais konstitucinio įstatymo nustatytais pagrindais ir tvarka. Konstitucinis įstatymas taip pat nustato Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo pagrindus ir tvarką“.

Įregistruotame nutarimo projekte siūloma pavesti Vyriausybei ar jos įgaliotai institucijai valstybės biudžeto lėšomis referendumo agitacijos laikotarpiu informuoti visuomenę apie spręsti referendumui teikiamo klausimo svarbą Valstybės ir Tautos gyvenimui.

Seimui siūlymą paskelbti privalomąjį referendumą dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo teikia Seimo valdybos 2022 m. birželio 8 d. sprendimu sudaryta darbo grupė referendumui dėl daugybinės pilietybės. Jos vadovė yra Seimo Tėvynės sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Dalia Asanavičiūtė.

Šiuo metu Lietuvos Konstitucijos 12 straipsnis numato, kad „Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais įstatymo nustatytais pagrindais. Išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis. Pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką nustato įstatymas“.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
6
F

Dienos klausimas

Ar, Jūsų nuomone, Lietuvoje yra sąžiningų politikų?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Nuo liepos 1d. parduotuvėse nebeliks nemokamų plonų plastikinių maišelių. Ar turėsite nepatogumų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +21 C

+10 +17 C

 

+9 +16 C

+21 +27 C

+21 +23 C

 

+20 +22 C

0-6 m/s

0-7 m/s

 

0-5 m/s