Redakcija sulaukė skaitytojo Roko pastebėjimų apie Vilniuje, Laisvės pr., stovintį keistos išvaizdos daugiabutį. Vyras atkreipė dėmesį į tai, kad prieš daugiau nei 10 metų pradėtas renovuoti gyvenamasis namas vis dar stovi atvirais, nebaigtais tvarkyti ir potencialiai pavojingais balkonais. Reaguodamos į skaitytojo signalą, „Vakaro žinios“ pabandė išsiaiškinti, kodėl beveik paskutinėje stadijoje statybų darbai sustojo.
Dėl nebaigtų darbų aiškinosi teismuose
Vilniaus savivaldybė patikslino, kad daugiabučio namo, esančio Laisvės pr. 45A, bendrojo naudojimo objektų valdytojas yra 946-oji daugiabučio namo savininkų bendrija.
„Namo bendrijos pirmininkas nurodė, jog po ilgų teisinių procesų ir sudarytos taikos sutarties įmonė UAB „Baltislanda“ turėjo pabaigti namo vidaus ir išorės remonto darbus. Tačiau šiuo metu yra kilę nesutarimai bei, pirmininko teigimu, galimai yra vilkinamas procesas, dėl kurio ir yra susiklosčiusi situacija. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija yra teikusi įpareigojimus bendrijos pirmininkui, kad būtų užbaigti fasado remonto darbai. Pirmininkas nurodė, kad svarbiausi uždaviniai iki šios dienos yra visiškai sutvarkyti balkonus, kuriems ir bus teikiamas prioritetas“, - buvo rašoma savivaldybės pateiktame atsakyme.
Eksperimentas, kuris nepavyko
Probleminio daugiabučio pirmininkas bendrauti su žiniasklaida nepanoro, užtat gerokai kalbesnis buvo įmonės „Baltislanda“ vadovas Valdemaras Kempinas. Jo teigimu, minėto namo renovacija buvo eksperimentas, kuris, deja, nepavyko.
„Su kita įmone-partneriu pabandėme renovuoti namą taip, kad jo gyventojams tai nieko nekainuotų. Tiesa, su gyventojais buvo sutarta, kad mainais į darbus mes netoliese galėsime pastatyti naują daugiabutį. Projektai buvo suderinti, gauti visi reikiami leidimai ir prasidėjo darbai. Deja, paaiškėjo, kad mūsų partneris yra prisiėmęs per daug įsipareigojimų, prisiėmęs per daug objektų. Tarsi to būtų maža, dar prasidėjo 2009-ųjų krizė. Kažkas laiku neatsiskaitė su juo, kažkur užstrigo mokėjimas ir galiausiai statybos darbus turėjusi atlikti įmonė bankrutavo“, - problemos priežastis atskleidė projekto vystytojas.
Pasak jo, kadangi renovacijos darbų atlikta už maždaug 600 tūkst. eurų ir liko tik apie 20 tūkst. kainuojantis balkonų įrengimas, jie stengėsi projektą pabaigti kaip galima greičiau, bet aplinkybės tam nebuvo palankios.
„Gyventojams pažadėti darbai beveik baigti, sąskaitos už šildymą jiems labai sumažėjo, o savo objekto dar net nepradėjome statyti. Tikrai norėjosi viską baigti kaip galima greičiau. Net siūlėme gyventojams sumokėti likusią sumą, kad jie darbus galėtų pabaigti patys, tačiau, nepaisant susiklosčiusios situacijos, jie viską patikėjo mums, - pasakojo V.Kempinas. - Bandėme, bet bankrutavus įmonei partneriui kurį laiką nieko negalėjome daryti, nes prasidėjo teisminiai procesai. Jie baigėsi tik praėjusiais metais. Šiems pasibaigus pradėjome ieškoti naujų investuotojų, bet tai nėra taip paprasta. Situaciją dar labiau apsunkino koronaviruso pandemija ir dėl jos paskelbtas karantinas. Visgi dabar, panašu, radome naują investuotoją. Derybos pasiekė finišo tiesiąją, tad jei kažkas vėl nepasikeis, balkonų tvarkymo darbus pradėsime dar šį rudenį.“