Kaltinamasis aiškino, kad tarp jo ir vaiko globėjos kilo ginčas dėl atžalos lankymo sąlygų, todėl nusprendė pranešti pareigūnams, kad ji neva užsiima narkotikų prekyba.
Tauragės apylinkės teismas informavo, kad Vilniaus rajono gyventoją pripažino kaltu dėl melagingo skundo - esą jo vaiko globėja pardavinėja narkotines medžiagas. Už tai vyrui paskirta 3 tūkst. eurų bauda.
Bylos duomenimis, kaltinamasis paskambino į Valstybės sienos apsaugos tarnybos pasienio užkardą ir pranešė, kad ten dirbanti jo vaiko globėja turi ir platina kvaišalus. Po šio skambučio buvo pradėtas įvykio aplinkybių patikslinimas. Vis tik informacija nepasitvirtino.
Anot teismo, vyras savo kaltės nepripažino. Kaltinamasis teigė, kad jo ir vaiko globėjos santykiai tapo konfliktiški, nes esą ji blogai atlieka savo pareigas. Vyras aiškino, kad 2024 m. pavasarį, kai globėja su vaiku lankėsi jo namuose, ji esą pasiūlė jam tarpininkauti pervežant narkotines medžiagas per Lietuvos sieną, kadangi dirba pasienyje. Vasarą tarp jų kilo ginčas dėl vaiko lankymo sąlygų, todėl tėvas nusprendė pranešti pareigūnams, kad ji neva užsiima narkotikų prekyba.
Šią gynybos versiją paneigė nukentėjusiosios byloje pateikti susirašinėjimai per socialinį tinklą „Facebook" bei SMS žinutės. Iš jų turinio matyti, kad dieną prieš melagingą pranešimą, vyras reiškė pretenzijas ir priekaištus dėl vaiko globos, globėją vadino įžeidžiančiais epitetais, nurodė, kad ją galima tikrinti dėl narkotinių medžiagų vartojimo.
Nors vyras tvirtino apie tariamą globėjos nusikalstamą veiką sužinojęs 2024 m. pavasarį, tačiau pranešė tik tų pačių metų vasaros viduryje. Jis buvo keletą kartų kviestas ikiteisminio tyrimo pareigūnų dėl aplinkybių patikslinimo, tačiau nei karto neatvyko ir į pareigūnų skambučius neatsakinėjo.
Teismas padarė išvadą, kad asmuo, vykdantis savo pilietinę pareigą ir sąžiningai pranešantis apie daromą nusikalstamą veiką, paprastai geranoriškai bendradarbiauja su pareigūnais, o ne vengia papildomų apklausų.
Teismas konstatavo, kad kaltinamasis tyčia įskundė globėją, siekdamas ją pažeminti ir atimti iš jos globėjos pareigas.
Nuosprendis gali būti skundžiamas.