Seimūnui, buvusiam europarlamentarui Broniui Ropei parūpo, kodėl ūkininkai ir kiti individualia veikla užsiimantys asmenys verčiami steigti bendroves, nors tai žymiai daugiau kainuoja.
„Finansų ministro norėčiau paklausti. Idividualiąja veikla, taip pat ir žemės ūkio, įvedus arba priėmus šį jūsų pateiktą mokesčių paketą, bus kur kas naudingiau užsiimti tampant juridiniu asmeniu. Apie ką dabar diskutuoja tiek žemdirbiai, tiek organizacijos, tiek jūsų kolegos ministrai. Tai ar nebus taip, kad gausime papidomai 0,0 proc. arba net mažiau į biudžetą, o dešimtis tūkstančių žmonių paversime biurokratais, persitvarkant savo veiklos formą, ir uždirbs tik konsultantai, notarai ir kiti tarpininkai? Ar nebus taip?" - smalsavo B.Ropė.
„Kai jūs sakote „paversime", ten tas pirmasis asmuo... Manau, kad esame neteisūs ir būtume neteisūs, „paversdami" kažką. Žmonės laisvos rinkos šalyje savarankiškai priima sprendimus, kaip įforminti savo ekonominę veiklą, - ar tai būtų individuali veikla, ar, sakykime, drauge su kažkuo kooperatyvą sukurti, ar, sakykime, įsteigti kokį juridinį asmenį su ribota civiline atsakomybe, UABʼą, uždarąją akcinę bendrovę. Visos veiklos formos turi savų niuansų, turi savų privalumų ir, beje, turi savų trūkumų. Juridinis asmuo privalo teikti finansinę atskaitomybę Registrų centrui kasmet, turi samdyti buhalterius, direktorius ir taip toliau. Jei tie žmonės, užsiimantys verslu šiuo metu, kaip jūs sakėte, įforminę kaip individualią veiklą, įvertins, kad jiems naudingiau ir racionaliau transformuotis į juridinius asmenis, aš tik labai didelės sėkmės palinkėsiu. Man atrodo, kad, na, šiaip man atrodo, kad modernioje ekonomikoje juridiniai asmenys turi didesnes perspektyvas negu individualūs", - kalbėjo finansų ministras R.Šadžius.