respublika.lt

Seime – Vyriausybės mokesčių pertvarkos paketas

(10)
Publikuota: 2025 gegužės 20 07:36:00, Ūla Klimaševska, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Rimantas Šadžius. Eltos nuotr

Finansų ministras Rimantas Šadžius antradienį Seimui planuoja teikti mokesčių pertvarkos paketą.

 

 

Praėjusią savaitę siūlymus dėl mokesčių pakeitimų jau patvirtino Vyriausybė.

Mokesčių pakete numatyta keisti gyventojų pajamų apmokestinimą, bendrai metinių pajamų sumai taikant progresinius tarifus intervale nuo 20 iki 32 proc. 

Taip pat siūlomas naujos struktūros nekilnojamojo turto (NT) mokestis, pagal kurį savivaldybės savo nuožiūra pirmam būstui galėtų nustatyti apmokestinamo NT kartelę, nuo kurios būtų skaičiuojamas mokestis, o mokesčio tarifus – intervale nuo 0,1 iki 1 proc.

Pirmajam iki 450 tūkst. eurų vertės būstui ir toliau siūloma 50 proc. mokesčio lengvata, taip pat 75 proc. lengvata tris ar daugiau vaikų arba vaiką su negalia auginantiems gyventojams.

Taip pat siūloma 1 proc. punktu didinti pelno mokestį, įvesti akcizą arba vadinamąjį „cukraus mokestį“ saldiesiems gėrimams, taip pat – mokestį visoms draudimo įmokoms, išskyrus gyvybės draudimą ir gyventojų įmokas už privalomą transporto priemonių draudimą, atsisakyti dalies pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų.

Skaičiuojama, jog, priėmus visus mokestinius siūlymus, į valstybės ir savivaldybių biudžetus kitąmet papildomai būtų surenkama 248,7 mln. eurų, o 2027 m. – 624,6 mln. eurų. 

Tuo metu valstybės gynybai finansuoti kitąmet planuojama sukaupti papildomai 306 mln. eurų, 2027 m. – 523,6 mln. eurų. 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (10)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar G.Palucko žvejyba su T.Barščiu ir R.Malinausku verta skandalo?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar naudojatės dirbtiniu intelektu?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +12 C

+4 +13 C

+8 +16 C

+11 +21 C

+12 +23 C

+11 +18 C

0-6 m/s

0-4 m/s

0-5 m/s