Prieš kelias dienas laisvės atėmimo bausmę atliekantis Antanas Kandrotas, žinomas Celofano pravarde, socialiniame tinkle „Facebook" paskelbė, kad galimos mobilizacijos ar karo atveju į karo komendantūras būtų kviečiami ir kaliniai. Ar tai gali būti tiesa?
A.Kandrotas patikino, kad prasidėjus karui ar paskelbus mobilizaciją būtų pajungiami visi, įskaitant recidyvistus, kalinčius už itin sunkius nusikaltimus, tokius kaip nužudymas ar išprievartavimas.
„Jie nesako, kad tokie žmonės bus pakviesti į Lietuvos kariuomenę, tačiau kalbama apie jų prijungimą prie gynybos. Vilniaus kalėjime visiems kalinukams jau buvo išdalintas toks klausimynas", - rodydamas dokumentą, kuris įvardijamas kaip apklausa, pasakojo Celofanas.
Jo nuomone, būtent kaliniai atliktų vadinamuosius valymus, apie kuriuos pastaruoju metu vis garsiau kalba įvairūs politikieriai ir visuomenės nuomonės formuotojai. Esą tam daromos tokios apklausos, o „zekus" ima į komendantūras.
„Juokėmės iš Rusijos, kad pas juos kaliniai recidyvistai siunčiami į frontą, o dabar tas pats, ruošiantis karui, vyksta ir Lietuvoje. Va kam tos komendantūros ir reikalingos - vietinių lietuvių žudymui", - savo pastebėjimus išsakė nuteistasis.
Po įrašo paviešinimo redakcija sulaukė žinutės, kurioje buvo rašoma, jog A.Kandroto kameroje buvo atliekama neplanuota krata. Po kurios A.Kandrotas neberado dokumento.
Ar tai gali būti tiesa?
Lietuvos kariuomenė, kuriai „Vakaro žinių" užklausą perdavė Krašto apsaugos ministerija, nurodė, kad „Karo komendantūrų valdyba į Bazinio komendantinių vienetų rengimo kursus kalinių nekviečia". A.Kandroto išsakytų prielaidų, kad kaliniai būtų kviečiami krašto gynybai, kariuomenė nepaneigė.
Kalėjimų tarnyba neatsakė, ar A.Kandroto viešai rodytas dokumentas yra tikras.