respublika.lt

„Žodžio teritoriЯ" – muzikinis šiuolaikinės rusų poezijos vakaras

2020 birželio 03 17:29:09
LRDT informacija

Gyvo bendravimo pasiilgęs Lietuvos rusų dramos teatras (LRDT) kviečia žiūrovus į birželio 6 d., šeštadienį, 18.30 val. teatro kieme atsiversiančią „Žodžio teritoriЯ". Čia skambės stilinga kontrabosininko Donato Bagursko muzika ir puikių teatro aktorių interpretuojama šiuolaikinė rusų poezija dailininkės Giedrės Brazytės sukurtoje aplinkoje.

×
nuotr. 1 nuotr.
Plakatas

 

Vakaro metu eiles skaitys LRDT aktoriai: Andrius Darela, Jevgenija Gladij, Jevgenija Karpikova, Viačeslavas Lukjanovas, Inga Maškarina, Valentinas Novopolskis, Vladimiras Serovas, Arturas Svorobovičius, Juliana Volodko. Skambės šiuolaikinių rusų poetų Andrejaus Rodionovo, Solos Monovos, Veros Pavlovos, Dmitrijaus Vodenikovo, Danos Sideros, Dmitrijaus Danilovo, Alios Kudriašovos, Fiodoro Svarovskio ir Aleksandro Kabanovo eilėraščiai.

Tаrp plagiato ir grafomanijos, nupirktų publikacijų ir literatūros juodadarbių, kažkur ten – vidiniuose didelių miestų kiemuose – gyvena ji, šiuolaikinė poezija. Kokia ji? Kur jos ieškoti? Kaip atskirti nuo minioje surimuoto šlamšto?

Muzikinį naujausios rusų poezijos vakarą režisuojanti LRDT režisierė Lera Surkova sako, kad teatras ir jo darbuotojai džiaugiasi grįžtančiu tikruoju ryšiu ir galimybe vėl pamatyti gyvus žmones, o ne bendrauti ar kurti internete. „Teatras šiandien yra vienintelė vieta, kurioje žmogus gali išgirsti kitą žmogų“, – sako režisierė.

Paklausta, kaip gimė idėja surengti muzikinį poezijos vakarą teatro kieme, po atviru dangumi, L. Surkova sako, kad kai tik Vilniuje buvo sušvelninti karantino reikalavimai, teatre atsirado galimybė iš naujo surinkti žiūrovus, pamatyti gyvus žmones.

„Grįžti prie gyvo bendravimo reikia atsargiai, be minios. Todėl pasirinkome jaukų kavinės formatą, lyg pokalbį virtuvėje – ramų ir mąslų arba su įkarščiu ir patosu. Teatro kiemas – puiki vieta poezijai skaityti. Renginio metu veiks kavinė, o man tai – grįžimo į gyvenimą šventė“, – sako režisierė.

Pasiteiravus, ką jai pačiai reiškia poezija, ar tai gyvas, nuolat atsinaujinantis literatūros žanras, L. Surkova neabejoja, kad poezija – amžinas žanras, jausmų ir kūno, širdies ritmo unisonas, tiesiog dievų dovana. „Poezija – tai ritmizuota emocija. Ritmas palengvina bet kurį darbą, fizinį ir dvasinį, o poetinis žodis atveria kelią į atvirą kito žmogaus jausmų priėmimą. Labai mėgstu klausytis arba skaityti eiles balsu. Nesudėtinga užčiuopti teisingą eilėraščio intonaciją, jei tavo dvasinis ritmas atitinka poeto sielos ritmą. Eilių skaitymas – tai kolektyvinė meditacija, apsivalymas. Dabar, laimei, poezija vėl populiari, spausdinami tekstai, parduodami poezijos rinkiniai ir internete galima perskaityti labai daug eilėraščių. Šiuolaikinė poezija tapo madinga, netgi „glamūrinė".

O kaip atsirinkti autoriai? Gal ir aktoriai galėjo siūlyti jiems patinkančią šiuolaikinę poeziją? „Kai kuriuos autorius pažįstu asmeniškai. Labai mėgstu, kai poetinis tekstas skamba šiandienos įvykių intonacijomis, kai eilėraščiai aktualūs. Paprašiau poeto Andrejaus Rodionovo atiųsti man savo eilių, sukurtų karantino laikotarpiu. Galbūt mūsų teatro aktoriai bus pirmi, garsiai skaitysiantys šiuos eilėraščius. Bus ir naujutėlaičių tekstų. Autorių ir eilių parinkimas gali būti labai netikėtas žiūrovams. Aktoriai irgi siūlė savo mėgstamas eiles ir autorius. Tai labai svarbu“, – teigia L. Surkova.

Vakaro programa, pasak režisierės, bus labai spalvinga, panaši į užstalės pokalbį: temos įvairios, o emocija viena – tai gyvenimo džiaugsmas. „Skaitysime įvairius autorius, visiškai nepanašius vienas į kitą. Aktoriai skaito tai, kas jiems artima dabar ir čia, šioje žodžio ir jausmo teritorijoje. Labai norisi, kad skaitymo vakarai taptų tradicija Lietuvos rusų dramos teatre. Tegu tai būna teminiai autorių, krypčių, temų vakarai arba gimstantys tiesiog iš nesutalpintų jausmų. Susirinkime vėl visi drauge!“ – kviečia vakaro kūrėjai. Tegyvuoja šiuolaikinė poezija!

Renginys vyks lauke. Esant lietingam orui, raginame pasirūpinti skėčiais ir apsauga nuo lietaus.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • PAREIGOS: Dėl vyriausiojo epidemiologo pareigybės likimo Sveikatos apsaugos ministerija apsispręsti ketina iki kitų metų vasaros.
  • VERDIKTAS: Vilniaus savivaldybė neturi sumokėti beveik 2 tūkst. eurų kompensacijos sostinės gyventojui už Vilkpėdėje, šalia Gerosios vilties žiedo, nulūžusios tuopos apgadintą 19 metų senumo automobilį BMW, galutinai nusprendė teismas.
  • LANKYTOJAI: Maitinimo įstaigose žmonių srautai yra sumenkę, sako Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.
  • DUJOS: Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų terminalą šeštadienį pasiekė didelis dujų krovinys iš JAV ir Norvegijos - dujovežis atgabeno 150 tūkst. kubinių metrų dujų.
  • ODONTOLOGAI: Prie e.sveikatos prisijungti delsiantys odontologai kreipėsi į Seimo Sveikatos reikalų komitetą, prašydami atidėti įstatymu jiems numatytą prievolę prisijungti prie šios sistemos, kol bus sudarytos techninės galimybės tą padaryti pilna apimtimi.
  • MUZIEJAI: Kultūros ministerijai pavaldūs nacionaliniai ir respublikiniai muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai.
  • VAIRUOTOJAI: Sekmadienį Lietuvoje minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena – ja siekiama priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, susimąstyti, ar tinkamai elgiamės kelyje, ar rūpinamės savo ir kitų saugumu dalyvaudami eisme.
  • VALDYMAS: Parlamente registruotas siūlymas laikinai įvesti tiesioginį valdymą Lietuvos futbolo federacijoje prieštarautų Konstitucijai, teigia Seimo teisininkai.
  • VILKAI: Naujam medžioklės sezonui Aplinkos ministerija siūlo nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais.
  • REKORDAS: Kauno klinikų Skubiosios medicinos klinikos gydytojai dar pavasarį pasiekė Lietuvos rekordą – vos per 7 valandas daugiau nei 700 žmonių išmokė atlikti pradinio gaivinimo veiksmus.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip manote, ar reikalinga autobusams stoti tuščiose stotelėse?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kiek per paskutinį mėnesį padidėjo jūsų elektros sąskaitos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +9 C

+6 +11 C

 

+10 +13 C

+13 +17 C

+11 +17 C

 

+11 +13 C

0-3 m/s

0-5 m/s

 

0-7 m/s